خانه‌ی امام خمینی در شهر قم، در جنوبی‌ترین نقطه‌ی حرم مطهر امام خمینی (ره) واقع شده است. این خانه، محل اقامت و سکونت طولانی مدت امام خمینی در دورانی بود که او در قم حضور داشت. خانه‌ی امام خمینی به عنوان یک مکان مقدس و تاریخی، جذب گردشگران و زائران بسیاری است.

این خانه در حیاطی بزرگ و با مساحتی قابل توجه واقع شده است و به سبک معماری سنتی ایرانی ساخته شده است. ساختمان اصلی خانه، دارای طراحی‌های زیبا و خاصی است که نمادهای اسلامی و فرهنگ ایرانی را به خوبی منعکس می‌کند. بافت داخلی خانه نیز محیطی آرام و صمیمی را به ارمغان می‌آورد.

در داخل خانه، اتاقی به نام “اتاق سیاه” وجود دارد که محلی است که امام خمینی در آن بیشتر وقت خود را صرف تفکر و بررسی مسائل اجتماعی و سیاسی می‌کرد. این اتاق، جاذبه‌ای مهم و پربار برای زائران و علاقمندان به امام خمینی است.

خانه‌ی امام خمینی امروزه به عنوان یک موزه و مرکز تاریخی و فرهنگی عمومی برای علاقه‌مندان به زندگی و اندیشه‌های امام خمینی باز است. در این موزه، عکس‌ها، اسناد تاریخی، اشیاء شخصی و آثار مربوط به امام خمینی به نمایش گذاشته شده است. بازدید از خانه‌ی امام خمینی به عنوان یک مقصد زیارتی، به مردم فرصتی می‌دهد تا با زندگی و اندیشه‌های این رهبر بزرگ انقلابی آشنا شوند.

آدرس: قم، خیابان معلم، میدان روح الله

نمایش خانه ی امام خمینی روی نقشه

مسیریابی خانه ی امام خمینی قم

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای