در این مقاله به بررسی مسیر های سفر زمینی و دریایی به جزایر استان هرمزگان خواهیم پرداخت. برای آشنا شدن و دسترسی به جزیره زیبای کیش و قشم در ادامه با ما همراه باشید.

به وسیله هواپیما دسترسی آسانی به جنوب ایران داشته و در کمتر از ۲ ساعت می توان به این شهر زیبا دسترسی داشته باشد. اگر اهل ماجراجویی باشید، راه حل دوم را انتخاب کرده و با استفاده از خودروی شخصی خود دل به جاده زنید و به سمت جزایر هرمزگان عزیمت می نمایید.

دسترسی به کیش از بندرعباس

اولین مقصد شما شهر بندرعباس خواهد بود که می توانید از طریق قطار، اتوبوس های بین شهری و سواری شخصی خود به این شهر برسید. برای رسیدن به بندر عباس مسیری حدود هزار کیلومتری از تهران تا بندر عباس خواهید داشت. این مسیر ترانزیتی بوده و در مقایسه با سایر جاده های مواصلاتی کشور امن است.

پس از رسیدن به بندرعباس خود را به یکی پس اسکله‌ های بین المللی شهر رسانده و از طریق قایق و لنج های اختصاصی می‌توانید در کمتر از یک ساعت به جزیره زیبایی کیش دسترسی داشته باشید. در ادامه بنادر و اسکله های بندرعباس جهت دسترسی به جزیره کیش را معرفی می نماییم.

دسترسی به کیش (سفر زمینی و دریایی به جزایر استان هرمزگان)

بنادر کیش

یکی از از بنادر و اسکله های استان هرمزگان، بندر آفتاب بوده که ۱۸ کیلومتر تا بندر عباس فاصله دارد. می توانید به همراه خودرو خود به جزیره کیش سفر نمایید. دومین بندر استان هرمزگان، بندر چارک بوده که حدود دو و نیم ساعت تا جزیره کیش فاصله دارد. همچنین برای دسترسی به بندر چارک می‌ توانید در ایستگاه این شهر قبل از رسیدن به بندرعباس پیاده شوید. سومین بندر دسترسی به جزیره زیبا کیش، بندر لنگه بوده که یکی از نزدیک ترین بنادر شهر بندرعباس است. از این بندر نیز می توانید همراه خودرو خود به سمت کیش سفر نمایید که مسیر حدود ۲ ساعته خواهید داشت.

بنادر سفر به کیش(سفر زمینی و دریایی به جزایر استان هرمزگان)

دسترسی به جزیزه قشم

برای دسترسی به جزیره قشم نیز مسیر مشابهی را خواهید داشت که خود را از طریق مختلف به شهر بندرعباس برسانید. پس از استراحت یا رزرو هتل های شهر و از طریق بندر پل که در نزدیکه این شهر است، اقدام به سفر به شهر زیبای قشم نمایید.

کشتی های خودرو بر و مسافربری در این بندر برای دسترسی به قشم وجود دارد کهشما می توانید اقدام به سفر به این جزیره نمایید.

دسترسی به جزیزه قشم (سفر زمینی و دریایی به جزایر استان هرمزگان)

بهترین زمان سفر به هرمزگان

در زمان سفر زمینی و دریایی به جزایر استان هرمزگان، نگاهی به آب و هوای شهر داریم. از فصل پاییز تا ماه های اول بهار، بهترین زمان سفر زمینی و دریایی به جزایر استان هرمزگان است. اگر به گرمای شدید هوا تحمل ندارید، در تعطیلات عید یا زمستان، بهترین موقعیت برای سفر شما خواهد بود. کیش در تابستان زیبایی های خاص خود را داشته ولی برخی افراد که به گرمای شدید تحمل ندارند کمی اذیت کننده خواهد بود.

پیشنهاد ما قبل از سفر اطلاع از اقامتگاه های شهر است که با توجه به تمایل خود و آگاهی از ظرفیت خالی اقدام به رزرو هتل نمایید.

بازدید مناطق تاریخی و مراکز خرید کیش و قشم

در زمان سفر به قشم و کیش حتما از مناطق تاریخی شهر بازدید نمایید. بازار های این جزایر نیز از مراکز تجاری آزاد ایران بوده که مجوز فروش اجناس با کیفیت خارجی را دارا می باشند. سایت سفر بازی بستری امن و معتبر در حوزه انتخاب، مقایسه و رزرو هتل است. پس از مراجعه به سایت، شهر خود را انتخاب کرده و هتل مناسب را رزرو نمایید.

بازدید مناطق تاریخی و مراکز خرید(سفر زمینی و دریایی به جزایر استان هرمزگان)

انوع هتل در کیش و قشم

هتل های میراژ داریوش، مارینا، بین المللی کیش، ترنج، شایان، آرامیس، ایران، پانوراما، ویدا، پارمیس، رایز، صدف، آرامیس و دیگر هتل های شهر از اقامتگاه های لوکس و با کیفیت شهر به شمار می رود. در صورت عدم بودجه کافی برای رزرو هتل در کیش ، می‌توانید از هتل های مقرون به صرفه و اقتصادی کیش رزرو نمایید.

بعد از سفر به جزیره قشم، برای زدودن خستگی سفر، اقدام به اجاره ویلا یا هتل در یکی از اقامتگاه های این شهر نمایید. از هتل های معروف و با کیفیت قشم که مورد توجه و رضایت مسافران قرار گرفته، می توانیم‌به هتل آتامان، هتل ایرمان، ارم، خلیج فارس، آرتا ساحل طلایی، کیمیا، آرکا، آلاله مرکزی و غیره اشاره نماییم

سایت سفر بازی اقامت به یاد ماندنی در شهرهای کیش و قشم در زمان سفر زمینی و دریایی به جزایر استان هرمزگان برای شما آرزومند است.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای