۰

دست‌آفرین‌های هنر ایرانی در خانه کرد سنندج

سفربازی - دست‌آفرین‌های هنر ایرانی در خانه کرد سنندج
بازدید

جشنواره و نمایشگاه ملی صنایع‌دستی با عنوان «دست‌آفرین‌های هنر ایرانی» با همکاری و مشارکت بسیج هنرمندان و مرکز بسیج میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در خانه کُرد سنندج دایر شد.

به گزارش سفربازی، به نقل از ایرنا، جشنواره دست‌آفریده‌های هنر ایران برای نخستین بار توسط سازمان بسیج هنرمندان کشور و مرکز مقاومت بسیج وزارت میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور در ۲ مرحله استانی و کشوری برگزار می‌شود.

پس از اعلام فراخوان این جشنواره از ۱۵ آبان سال جاری، ۵۰ نفر از هنرمندان کردستانی آثار صنایع‌دستی خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند که پس از بازبینی، آثار ۲۵ هنرمند به مرحله استانی راه پیدا کرد.

تماشای هنر دستان کردها

نمایشگاه دایر شده در خانه کُرد سنندج از آثار ۲۵ هنرمند راه یافته به مرحله استانی است که شامل ۱۸ رشته صنایع‌دستی بوده و به مدت پنج روز پذیرای بازید علاقه‌مندان است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کردستان با اشاره به اینکه کردستان از ظرفیت‌های زیادی در حوزه صنایع‌دستی و گردشگری برخوردار است، افزود: گردشگری یک صنعت فرابخشی است که تمام بخش‌ها از فرودگاه گرفته تا حوزه راه و زیرساخت‌ها و تمام نهادها در رشد و توسعه آن تاثیرگذارند.

توسعه گردشگری؛ اشتغال‌زایی و درآمدزایی

یعقوب گویلیان، کردستان را یکی از استان‌های سرآمد در گردشگری عنوان کرد و گفت: توسعه صنعت گردشگری به توسعه اشتغال و افزایش درآمد استان کمک می‌کند.

وی اظهار داشت: از محل تبصره (۱۸) حدود ۱۰۸ میلیارد تومان در حوزه صنایع‌دستی و گردشگری مصوب شده که به متقاضیان این حوزه پرداخت می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کردستان با اشاره به اینکه تاکنون ۷۲ میلیارد تومان در حوزه گردشگری جذب شده است، یادآور شد: حدود ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در حوزه صنایع‌دستی تخصیص یافته است.

گفتنی است، «دست‌آفرین‌های هنر ایرانی» تا ۱۶ آذر جاری در خانه کرد سنندج دایر بوده و پذیرای بازدید علاقه‌مندان است.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *