رئیس اداره میراث‌‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اردبیل از پیشرفت ۷۰ درصدی پروژه مرمت و ایزولاسیون سقف حمام تاریخی آقا نقی ظهیرالاسلام (موزه مردم‌شناسی) اردبیل خبر داد.

به گزارش سفربازی، به نقل از میراث‌‌فرهنگی اردبیل، محمدرضا شایقی گفت: این حمام تاریخی که اکنون به‌عنوان موزه مردم‌شناسی اردبیل نیز شناخته می‌شود مربوط به دوره صفوی است و مرمت سقف آن برای حفاظت از بنا انجام می‌شود.

به گفته او، پروژه مرمت و ایزولاسیون سقف حمام تاریخی آقا نقی از تیرماه سال جاری با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال شروع شده و در روزهای آتی به اتمام خواهد رسید.

گفتنی است، استان اردبیل با پیشینه غنی و تاریخی خود دارای موزه‌های متعدد است که از جمله آنها می‌توان به موزه چینی خانه بقعه شیخ‌صفی، موزه سنگ و کتابخانه تخصصی بقعه شیخ‌صفی، موزه مفاخر دینی، موزه مردم‌شناسی، موزه صنایع‌دستی، موزه تاریخ طبیعی در شهر اردبیل و موزه صارم‌السلطنه شهر نمین، موزه باستان‌شناسی شهر نیر، موزه باستان‌شناسی شهر خلخال و موزه باستان‌شناسی مشگین‌شهر اشاره کرد.

همچنین، ۱۵ باب موزه در استان اردبیل وجود دارد که ۹ مورد از آن‌ها زیر پوشش اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی این استان بوده و پنج مورد هم وابسته به ارگان‌ها و نهادهای دیگر است، ضمن اینکه یک باب واقع در شهرستان مشگین‌شهر به بخش خصوصی تعلق دارد.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای