جزیره‌ی کیش از جمله جزایر توریستی و جذاب در جنوب ایرانه که هرساله میزبان گردشگران داخلی و خارجی زیادی هست. این جزیره‌ به حدی باشکوه و زیباست که به اون لقب خواهر خوانده‌ی دبی رو دادن. پس اگه قصد سفر داری نیازی نیس که متحمل هزینه زیادی برای رفتن به دبی بشی، میتونی همینجا از جزیره‌ی زیبای کیش دیدن کنی و از سواحل آرام، تفریحات متنوع، مناظر بکر، مجتمع‌ها و مراکز خرید لوکس و سایر جاذبه‌های دیدنی اون نهایت لذت رو ببری.

یکی از جاذبه‌های دیدنی کیش، جزیره‌ی فرور کوچکه که به اسم‌های بنی فارور و فرورگان هم شناخته میشه. این منطقه از جزایر غیرمسکونی در خلیج فارس به شمار میاد که در شمال غرب جزیره‌ی ابوموسی واقع شده. مساحت این جزیره حدود ۵ کیلومتر مربعه. اونچه که باعث جذابیت فارور کوچک شده قرار گرفتن اون در مسیر پرندگان دریایی مهاجره. فقط کافیه در فصل مناسب به این جزیره بیای تا پرندگانی که چمدون به دست دارن مهاجرت می‌کنن رو مشاهده کنی.

فارور زیستگاه گونه‌های متنوع پرندگان مهاجر و بومی هست و همین موضوع باعث جلب توجه گردشگران به سمت این جزیره شده. پوشش گیاهی در این منطقه رو عمدتا گیاهان شورپسند و خگیاهان خشکی پسند تشکیل میده

 

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای