۰

پهلوی کشتی تفریحی در بندر نوشهر

سفربازی - پهلوی کشتی تفریحی در بندر نوشهر
بازدید

کشتی‌ تفریحی به آب‌های ساحلی مازندران با هدف رونق گردشگری دریایی وارد شدند.

به گزارش سفربازی، به نقل از ایرنا، گردشگری دریایی در مازندران حکایتی پیچیده و پروعده دارد. سال‌ها از اعلام خبرهایی درباره مزایای گردشگری دریایی می‌گذرد و حالا نخستین کشتی تفریحی و دریایی در بندر نوشهر پهلو گرفته است.

به گفته معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی مازندران، کشتی اتوبوس تفریحی و دریایی ۲ طبقه آب‌های ساحلی خزر با همکاری سرمایه‌گذار بخش خصوصی در ماه جاری وارد بندر نوشهر شد و برای استفاده گردشگران خارجی و داخلی در عید نوروز پیش‌رو پس از تجهیز برای گشت‌های دریایی محدوده ساحلی استان مازندران مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

همچنین بنا به گزارش سرمایه‌گذار و مالک آن، این اتوبوس توان جابه‌جایی دست‌کم ۷۰ مسافر را دارد و دارای بخش‌هایی چون پذیرایی با ظرفیت دست‌کم ۲۵ نفر و دارای یک جت اسکی است و حدود ۲۰ متر طول، پنج متر عرض و ۲۰ تن وزن دارد و زمان ساخت آن ۲۰۱۲ است و فضای آن طوری طراحی شده که ظرفیت برگزاری انواع جشن‌ها را دارد و می‌تواند حدود ۵۰ کیلومتر در ساعت مسیر دریای خزر محدوده ساحلی مازندران را بپیماید.

توسعه و رونق اقتصاد منطقه مازندران

به باور صاحب‌نظران، گردشگری دریایی یکی از مهم‌ترین عامل جذب گردشگران است که با ورود اتوبوس تفریحی و دریایی به استان مازندران منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر به توسعه و رونق اقتصاد منطقه کمک می‌کند.

از سوی دیگر برابر آمار، محدوده ساحلی استان‌های شمالی حدود پنج هزار و ۸۰۰ کیلومتر طول دارد که حدود ۸۹۰ کیلومتر آن در شمال شامل استان‌های گیلان، مازندران و گلستان است و بیشترین سهم محدوده سواحلی دریای خزر به طول حدود ۴۷۳ کیلومتر در حوزه جغرافیایی مازندران، ۲۷۰ کیلومتر گیلان و بقیه مربوط به استان گلستان است.

با این حال برخورداری از سه بندر تجاری فعال یکی در امیرآباد بهشهر، دیگری در فریدونکنار و سومی در منطقه ویژه اقتصادی نوشهر و تعدادی اسکله‌های ساحلی، نشانگر فراهم بودن بخشی از زیرساخت‌های گردشگری دریایی است.

گردشگری دریایی راهبرد مهم در مازندران

در این ارتباط، استاندار مازندران با اشاره به اینکه کشتی جدید تفریحی دریای خزر این امکان را برای همه مسافران شمال و شمال‌نشینان فراهم می‌آورد، توضیح داد: با رایزنی‌های انجام شده این کشتی وارد استان شده و به‌زودی شروع به فعالیت می‌کند.

محمود حسینی‌پور اجرای طرح گردشگری دریایی و حمل و نقل دریایی را جزو مهمترین راهبردهایی دانست و افزود: از آن زمان تاکنون رایزنی های فراوانی با همکاری اداره‌کل بنادر و دریانوردی مازندران با سرمایه‌گذاران مختلف صورت گرفت که در نهایت اتوبوس تفریحی و دریایی آب‌های ساحلی خزر در استان مازندران با همکاری سرمایه‌گذار بخش خصوصی وارد بندر نوشهر شده است.

رفع مشکلات و ساخت اسکله‌های ساحلی

او خاطرنشان کرد: کشتی‌های مسافربری در دریاهای مازندران به عنوان کریدور بین استان‌های شمالی گلستان، مازندران و گیلان به‌زودی راه‌اندازی می‌شود.

همچنین معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران بیان کرد: در کنار ورود کشتی‌های تفریحی به مازندران، رفع مشکلات و ساخت اسکله‌های ساحلی در دستورکار است و اکنون ان طرح در سواحل رامسر اجرا شده و در بابلسر هم در دست اجراست.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *