به گفته مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، برای اسکان موقت زائرانی که برای سفر به عراق به مرز‌های این استان مراجعه می‌کنند، ظرفیت پنج میلیون نفری در نظر گرفته شده است.

به گزارش سفربازی، به نقل از خبرگزاری صداوسیما، محمدحسین ارسطوزاده با اشاره به تحولات و اتفاقات در کشور عراق، گفت: به محض اطلاع از اتفاقات عراق، برای سامان‌دهی وضعیت زائران اربعین حسینی دست به کار شدیم و تمهیدات لازم برای اسکان زائران و نیز بازگشت آن‌ها برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

میزبانی از زائران در مرزهای خوزستان

او توضیح داد: هیچ مشکل امنیتی در مرز‌ها نداریم، همه چیز روال عادی دارد و خدمات‌دهی موکب‌ها و پذیرایی و میزبانی از زائران اربعین در مرز‌های استان ادامه دارد.

او از ایجاد ظرفیت اقامت موقت در مرز شلمچه برای اسکان چهار میلیون نفر و در مرز چذابه برای یک میلیون نفر خبر داد و افزود: همه این مراکز اسکان موقت به صورت رایگان در خدمت زائران اربعین حسینی است.

به گفته مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، همراه با مدیرکل امور مجلس و استان‌های وزارت‌خانه در محل مرز شلمچه از وضعیت زائران ایرانی بازدید میدانی و بررسی کردیم.

وسایل نقلیه عمومی برای بازگشت زائران

ارسطوزاده اعلام کرد: زائران مشکلی در اقامت و نیز برای بازگشت ندارند و وسایل نقلیه عمومی برای زائرانی که قصد برگشت به شهر‌های خود را دارند، آماده‌ شده است.

به گفته او، موضوعات مرتبط با مسایل بهداشتی، تامین غذا، اسکان و اقامت و نیز حمل‌ونقل زائران به صورت کامل در حال بررسی است و تا این لحظه گزارشی درباره مشکلات زائران نداریم و همه آن‌ها در سلامت کامل هستند و در مراکز اقامتی موقت، اسکان داده شده‌اند.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای