هر منطقه‌ای یه سری آداب و فرهنگ مخصوص خودش رو داره که خیلی وقت‌ها دونستن اون‌ها جالبه و آدم رو به شگفتی وا میداره.

اگه به جزیره هرمز سفر کردی یکی از جاهایی که میتونی با تاریخچه این جزیره و فرهنگ‌های اصیل منطقه آشنا بشی موزه دکتر نادعلیان هست.

این موزه توی یکی از محله‌های قدیمی جزیره هرمز قرار گرفته و برای رسیدن به اون بعد از خارج شدن از بندر هرمز باید به سمت تکیه مولا حرکت کنی.

هرمز جزیره کوچیکی هست و جاهای دیدنی اون رو به راحتی میتونی پیدا کنی پس از هر رهگذری بپرسی که موزه دکتر نادعلیان کجاست به راحتی بهت نشون میده.

جالبه که بدونی این موزه در ابتدا یه ویرانه بوده اما توی سال ۱۳۸۸ بازسازی میشه و با نام هنرمندسرا شروع به فعالیت میکنه و در نهایت توی سال ۱۳۹۳ اسم اون به موزه دکتر نادعلیان تغییر داده میشه.

این موزه محل گردهمایی هنرمندان و هنردوستان به حساب میاد و داخل اون کلی از آثار هنری فاخر مربوط به هنرمندان جنوب ایران نگهداری میشه.

فقط کافیه پات رو توی این موزه بذاری تا از همون در ورودی جذب زیبایی‌های اون بشه. روی دیوارهای موزه میتونی نقاشی‌های فوق‌العاده زیبایی رو ببینی که آدم هر چه قدر هم نگاهشون میکنه از دیدنشون سیر نمیشه.

این موزه محلی برای آموزش رایگان کودکان در زمینه فرهنگ،‌محیط زیست، آفرینش هنری و زبان انگلیسی نیز هست.

توی این موزه میتونی آثاری مثل استخوان‌ها و بقایای موجودات دریایی، خاک‌های رنگی، آثار خود دکتر نادعلیان، نقاشی روی کوزه، نقاشی روی شیشه،‌سوزن دوزی، چهل تکه و ماسه چاپ رو تماشا کنی.

این موزه به صورت ۲۴ ساعته فعال و پذیرای گردشگران هست.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای