محبوب‌ترین جاذبه‌های کیش – می خواهیم در این مقاله به معرفی محبوب‌ترین جاذبه‌های کیش بپردازیم.

جزیرۀ کیش دارای جاذبه‌های بی شماری  است که افراد زیادی را هر ساله و در هر زمانی به سمت خود جذب می کند. جاذبه های این منطقه به اندازه ای زیاد است که مسافران در تصمیم گیری برای انتخاب مکان مورد نظر برای بازدید سخت می شود. ما در اینجا محبوب ترین جاذبه های کیش را خواهیم گفت تا ابتدا قبل از اقدام به مسافرت به کیش از جاذبه های مختلف این جزیره اشنا شوید و سپس به راحتی و بدون استرس اقدام به مسافرت نمایید و از سفر خود لذت ببرید.

محبوب‌ترین جاذبه‌های کیش

محبوب‌ترین جاذبه‌های کیش

محبوب‌ترین جاذبه‌های کیش عبارتند از:

پارک ساحلی مرجان

پارک ساحلی مرجان در قسمت ساحلی خلیج فارس و در کنار بازار بزرگ مرجان قرار دارد. در این پارک ساحلی آلاچیق‌ها و محوط های وسیع و زیبایی وجود دارد که برای مسافران عزیز، امکان استراحت و لذت‌بردن از ساحل خلیج فارس به دور از شلوغی و سرو صدا فراهم می کند. در این پارک ساحلی تفریحاتی مانند جت اسکی، قایق سواری وجود دارد که مسافران می توانند از آنها استفاده نمایند. همچنین مسیرهای دوچرخه سواری در پارک ساحلی مرجان وجود دارد که مسافران می توانند دوچرخه سواری کنند و لذت ببرند. در نزدیکی این پارک ویلاها، هتل هایی جهت اسکان مسافران وجود دارد که افراد می توانند از طریق اجاره هتل یا اجاره ویلا کیش در این اماکن اقامت داشته باشند و از روزهایی که در این جزیره هستند لذت ببرند.

محبوب‌ترین جاذبه‌های کیش – کشتی یونانی خوالا اف

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی جزیره کیش، کشتی یونانی خوالا اف است که سال‌ها قبل وارد خلیج فارس شد و سالیان سال است که در جزیره کیش ثابت ماند. این کشتی یونانی جزء محبوب‌ترین جاذبه‌های دیدنی در کیش به شمار می‌رود و همچنین این کشتی یونانی به عنوان یکی از سایت‌های غواصی مورد توجه قرار گرفته است. افراد زیادی به خاطر این دیدن این کشتی یونانی به جزیره کیش مسافرت می کنند و به این قسمت می آیند.

شهر زیرزمینی کاریز

هر چقدر جلوتر می رویم جاذبه های دیدنی تری از جزیره کیش به چشم می آید. شهر زیرزمینی کاریز  کی دیگر از مکان های دیدنی جذاب کیش می باشد که بیشتر از ۲۵۰۰ سال قدمت دارد. این شهر زیبا و دوست داشتنی در قلب جزیرۀ کیش  قرار دارد. به همین خاطر کاریز به عنوان جاذبه‌ی طبیعی و یادگاری از کشور ایران باستان به حساب می اید.

این شهر زیبا مانند یک دالان هست و در عمق ۱۶ متری از سطح زمین قرار دارد. سقف این دالان از صدف‌ها و مرجان‌های طبیعی پر شده است. ارتفاع این سقف تقریبا ۸ متر است. در دالان‌های این شهر زیبا و دوست داشتنی فضاهای متنوعی مانند رستوران سنتی، چای‌خانه‌ای دنج و جذاب جهت استراحت مسافران و دالانی به نام دالان شاهنامه که بسیار زیبا می‌باشد وجود دارد. در دالان شاهنامه شما می‌توانید سوار بر قایقی شوید و از دالان عبور کنید و در زمان عبور از این دالان تصویرهای جذابی که بر دیواره‌ها  کشیده شده است را مشاهد کنید.

در کنار این دالان ها ویلاهای و هتل هایی برای اقامت شما مسافران عزیزان با قیمت ها و کیفیت های عالی وجود دارد که شما می توانید از طریق اجاره ویلا کیش اقدام به اجاره ویلا برای تعداد روزهایی که می خواهید در کیش بمانید نمایید و بدین صورت هم از اسکان در ویلای خود لذت ببرید و هم از جاذبه های اطراف کمال لذت را ببرید.

خانه مردم‌شناسی بومیان کیش

یکی دیگر از محبوب‌ترین جاذبه‌های کیش خانه مردم‌شناسی بومیان کیش

خانه مردم‌شناسی بومیان کیش، بنایی است که خانه مردم‌شناسی بومیان کیش در آن واقع است. این خانه نزدیک ۲۰۰ سال است که چندین نسل از خاندان های مختلف جزیرۀ کیش در آن زندگی ‌کرده‌اند. این خانه در محلۀ قدیمی سفین قرار دارد. این خانه خانه ۱۲۰۰ مترمربع مساحت دارد که دارای  ۱۵ اتاق و سه حیاط  می باشد. دو حیاط این خانه حیاط «مجلسی» نامیده می‌شود و یک حیاط دیگر خانه، حیاط «خانوادگی» نامیده می شود. سبک معماری خانه مردم‌شناسی بومیان کیش کاملا بومی می باشد. این خانه نماد اصالت، فرهنگ غنی و مهمان‌نوازی مردمان جزیرۀ کیش می باشد که فرهنگ، تاریخ، آداب و رسوم و صنایع دستی خود را نشان مردم می دهد.

با معرفی این مکان های زیبا قطعا شما عاشق سفر به جزیره کیش شدید. شما می توانید هر کدام از جاذبه های زیبا را که بیشتر دوست دارید انتخاب نمایید و در هتل یا ویلای کنار این مکان های زیبا اقامت داشته باشید. شما می توانید از طریق اجاره ویلا کیش در بهترین ویلاهای کیش اقامت داشته باشید و از لحظه های زیبای در کیش لذت ببرید.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای