یکی از مشهور ترین مناطق توریستی منطقه غرب ایران، شهر تاریخی همدان است. این شهر در فصل گرما زیبایی های خاص خود را دارد. با ما همراه باشید تا در مورد مناطق گردشگری همدان در فصل سبز تابستان صحبت کنیم.

با توجه به کوهستانی بودن استان همدان، آب و هوای خنک و دلچسپی در بهار و تابستان دارد. این دو فصل، بهترین زمان سفر به این استان بوده و مسیر های دسترسی آسانی از دیگر شهرستان های ایران دارد. در ادامه شما را با مناطق گردشگری همدان در فصل سبز تابستان، آشنا خواهیم کرد.

دهکده تفریحی گنجنامه همدان

در اولین روزهای سفر، پیشنهاد می کنیم از دهکده تفریحی گنجنامه همدان بازدید نمایید. این منطقه در پنج کیلومتری غرب شهر همدان واقع شده و دارای فضای سبز و آب و هوای بسیار دلچسبی است. وجود کتیبه ها و گنج نامه های تاریخی باعث جذابیت بیشتر این منطقه می شود و گردشگران ایرانی و خارجی را به سمت خود جذب می کند.

منطقه گنجنامه، منطقه گردشگری بسیار بزرگی بود که می‌ توانیم به تله کابین، پیست اسکی، تله سیژ و اسکی اشاره نماییم. در ادامه گردش در منطقه گنجنامه، می توانید روی پل ۲۰۰ متری معلق پیاده روی نمایید که بسیار زیبا و منظره ای به یادماندنی خواهید داشت.

در زمان سفر منطقی ترین راه، رزرو هتل قبل از سفر بوده و بدون نگرانی و استرس از سفر خود لذت ببرید.

دهکده تفریحی گنجنامه همدان

شیر سنگی

شیر سنگی همدان، در مرکز شهر و در میدانی به همین نام واقع شده است. متاسفانه در سالیان اخیر بخشی از این بنای باستانی از بین رفته و شباهت آن به مجسمه شیر کهن کمتر شده است. از زمان ساخت شیر اطلاعات در دست نیست. این مجسمه در زمان حکومت اسکندر مقدونی به دستور او ساخته شد و نمادی از شهر همدان گردید.

با توجه به اینکه در زمان قاجاریه دو شیر ساخته و در دروازه شهر قرار داده شده بود. پس از مدت ها یکی از شیرها از بین رفت و آن دیگری را در محل فعلی خود در میدان شیر سنگی همدان نصب گردید. برای بازدید آسان این بنا می توان به میدان سنگ شیر همدان سفر کنید.

شیر سنگی

پارک های شهر همدان

در شهر همدان، پارک های بسیاری وجود دارد که می ‌توانید آن ها را بازدید نمایید. بوستان مردم، پارک جنگلی مصلی، پارک مدنی، بوستان ارم، پارک پرواز و باغ ایرانی همدان از جمله پارک های مشهور شهر است که بازدید آن خالی از لطف نیست.

توجه داشته باشید باغ گیاهان دارویی بوعلی سینا همدان یکی از معروف ترین پارک های طبیعی شهر است. این پارک آماده پذیرایی  از مسافران و مهمانان گرامی می باشد.

دشت زیبای میشان

به منظور بازدید از مناطق گردشگری همدان در فصل سبز تابستان، دشت میشان را پیشنهاد می نماییم. این بخش که به منطقه آرامش همدان مشهور است، یک منطقه سرسبز بی انتهایی بوده که سکوتی مطلق و آرامش بخش را تجربه خواهید کرد. اگر در شهرهای شلوغ زندگی می کنید، در زمان سفر حتماً از این منطقه بازدید نمایید که انرژی مضاعفی برای شما در پی خواهد داشت.

دشت زیبای میشان

دره مراد بیگ

یکی دیگر از مناطق گردشگری همدان در فصل سبز تابستان، دره مراد بیگ همدان است. اگر ۱۰ کیلومتر به سمت شرق همدان حرکت کنید، در دامنه‌های کوه الوند دره زیبایی به نام مرادبیگ را مشاهده خواهید کرد. این دره ۸۰۰ همتار وسعت دارد. یکی از مزایای دره مراد بیگ، آن دسترسی آسان به منطقه زیبای گنجنامه است که پیشتر معرفی کردیم.

این دره چشم انداز بسیار زیبایی دارد و در زمان گردش می توانید از آبشار و رودخانه آن لذت ببرید. این دره دسترسی بسیار آسانی داشته و در زمان سفر می توانید با اجاره ویلا یا رزرو هتل، دسترسی آسانی بعد از استراحت در اقامتگاه خود داشته باشید.

همچنین بیشتر بخوانید:رزرو هتل همدان

تالاب آبشینه

برای تجربه بهتره بازدید مناطق گردشگری همدان در فصل سبز تابستان، تالاب آبشینه را از دست ندهید. شهر های مختلف کشور ایران، با توجه به فلات خود و آب هوای آن دارای تالاب های بسیار زیبایی است که دیدن آن خالی از لطف نیست. شهر همدان نیز دارای تالاب بسیار زیبایی بوده که محلی مناسب برای حیوانات و پرندگان فصلی است.

با سفر به منطقه تالاب آبشینه می توانید پرواز پرندگانی مانند پلیکان، درنا، فلامینگو، نوک خنجری، حواصیل های خاکستری، ارغوانی و دیگر پرنده های مهاجر را مشاهده نمایید.

با توجه به گرم شدن هوا، پرندگان مهاجر به این منطقه مهاجرت کرده و با سردی هوا به مناطق گرمسیری سفر می کند.

تالاب آبشینه

در انتهای این مقاله شما را با مناطق گردشگری همدان در فصل سبز تابستان، آشنا کرده و در مورد رزرو هتل در استان همدان صحبت کردیم. اگر طرفدار مناطق تاریخی و آثار باستانی هستید، مقاله دیگر ما به نام « بازدید از مناطق تاریخی و ادبی شهر زیبا همدان» از دست ندهید.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۳ رای