رزرو بوم گردی
همه چیز درباره رزرو اقامتگاه بوم گردی

ایده ساخت اقامتگاه های بوم گردی در ابتدا برای شهرهایی با بافت تاریخی مطرح شد. در این شهر ها این امکان وجود داشت تا برخی از بناها برای اقامت گردشگران بازسازی شوند. این کار باعث میشد تا افراد نوع خاصی از سبک زندگی که مردم قبلا انجام میدادند را تجربه کنند. اقامت به دور از شلوغی های عصر جدید به نظر ایده جالبی میآمد و به مرور نیز مورد استقبال زیادی قرار گرفت.

ساخت اقامتگاه های بوم گردی به مرور گسترش یافت و تحولی را در بحث گردشگری و اسکان مسافر ایجاد کرد. به مرور روستاهایی که پتانسیل لازم را داشتند نیز با احداث این نوع از اقامتگاه، امکان تجربه زندگی روستایی را برای گردشگران فراهم کردند. این ایده به خصوص برای توریست های خارجی که هیچ آشنایی با این سبک زندگی نداشتند بسیار جالب بود. در این نوع اقامتگاه، آنها میتوانند چند روز در کنار مردم روستا قرار گرفته و همراه با آنها نوع جدیدی از زندگی را تجربه کنند.

اقامتگاه های بوم گردی باعث رونق اقتصاد در روستاها و شهرهای کوچک میشود. گسترش این اقامتگاه ها کمک میکند تا به جای ساختمان های بلند و ناهمگون با محیط اطراف، اماکنی دلپذیر و همراه با طبیعت ایجاد شود.

این موضوع، یعنی ساخت اقامتگاه های بوم گردی برای حفظ بناهای تاریخی نیز بسیار مفید واقع شده است. از طرفی سرمایه گذاران اهمیت این بناها را درک کرده و با صرف هزینه باعث بازسازی آن­ها میشوند.

رزرو اقامتگاه بوم گردی میتواند تجربه یک زندگی جدید را برای افراد ایجاد کند. خوشبختانه توسعه این اماکن در سراسر کشور با سرعت زیادی پیش میرود. اکنون در نقاط مختلف امکان انتخاب یک اقامتگاه بوم گردی مناسب وجود دارد.

به عنوان اولین مسئله، ممکن است افراد اختلاف قیمت زیادی را بین دو اقامتگاه بوم گردی مشاهده کنند. این اختلاف قیمت ممکن است به دلایل زیادی مانند تفاوت خدمات ارائه شده و یا نوع اقامتگاه از نظر بزرگی و تجمل ساختمان باشد. حالت دیگر اینکه ممکن است اقامتگاه قابلیت اجاره دربست را داشته باشد که در این صورت طبیعتا هزینه پرداختی بیشتر از مواقعی است که یک اتاق از اقامتگاه اجاره میشود.

نکته دیگری که در انتخاب اقامتگاه اهمیت پیدا میکند بحث محل قرارگیری آن است. البته اکثر اقامتگاه های بوم گردی در مناطق گردش پذیر مانند بافت تاریخی قرار دارند. اما در هر صورت باز هم مقداری تفاوت در اینباره وجود دارد که میتواند در انتخاب افراد تاثیر گذار باشد.

نکته ای که برای بسیاری از افراد مهم است میزان حریم خصوصی است که اقامتگاه برای افراد فراهم میکند. چرا که در بعضی از آن­ها به دلیل مشترک بودن بسیاری از امکانات بین مسافران مختلف امکان محدود بودن حریم خصوصی افراد وجود دارد. در صورتی که این مسئله برای شما و همراهانتان اهمیت بالایی دارد، حتما این موضوع را با میزبان و یا کارشناسان پشتیبانی سفربازی مطرح کنید تا مشاوره لازم به شما داده شود. سپس اقدام به رزرو اقامتگاه بوم گردی مورد نظرتان کنید.

جدای از نکات گفته شده موارد کلی مانند میزان امکانات ارایه شده، نحوه برخورد پرسنل و قوانین خاص مشخص شده توسط اقامتگاه نیز میتواند در انتخاب شما تاثیر گذار باشد. تمام  این موارد را میتوانید در صفحه جزئیات هر اقامتگاه بوم گردی در سایت سفربازی مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید


چه نوع اقامتگاه‌هایی را می‌توانیم از سفربازی رزرو کنیم؟
در سایت سفربازی امکان رزرو از میان ده ها نوع اقامتگاه وجود دارد که شما می­توانید با توجه به نیاز و سلیقه تان بهترین اقامتگاه را رزرو کنید و از سفر خود لذت ببرید. هتل، هتل آپارتمان، بوتیک هتل، مهمانسرا، متل، ویلا، آپارتمان، اقامتگاه بوم گردی و کلبه انواع اقامتگاه هایی هستند که شما می­توانید از سایت سفربازی رزرو کنید.

نمایش لیست