رزرو کلبه
همه چیز درباره اجاره کلبه

در بین اقامتگاه های در دسترس برای انتخاب افراد، به نظر میرسد که کلبه یک انتخاب جذاب و وسوسه کننده باشد. جدید بودن این نوع اقامتگاه مزیت های زیادی برای انتخاب آن ایجاد میکند. چرا که اکثر افرادی که برای اولین بار آن را انتخاب میکنند، هیچ پیش فرضی در مورد سفر پیش رویشان ندارند. همین یکنواخت نبودن میتواند تاثیر زیادی بر افزایش جذابیت های سفر بگذارد. همچنین حضور در دل طبیعت مخصوصا برای کسانی که اسیر شلوغی و سرعت بالای زندگی امروزی شده اند فرصت مناسبی است تا کمی هم زندگی در آرامش را تجربه کنند.

فرض کنید که صبح در یک کلبه جنگلی با صدای نم نم باران بر روی برگ درختان از خواب بیدار میشوید. همین صدای باران برایتان تبدیل به بهترین موسیقی بی کلام دنیا میشود. همراه با خانواده قدم زدن در جنگل را تجربه میکنید، شاید هم غذا را در دل طبیعت صرف کنید. نکته مشخص این است که مطمئنا خاطرات این سفر هیچگاه از ذهنتان پاک نخواهد شد.

اجاره کلبه دارای نکاتی است که در ادامه به آنها اشاره شده است. از اصلی ترین معیارهای تفاوت کلبه با سایر اقامتگاه ها، محل قرارگیری و امکانات ویژه ای است که برخی از آن¬ها در اختیار مهمان ها قرار میدهند. مورد دیگر اندازه کلبه و منظره ای است که در برابر افراد قرار میگیرد. بعضی از کلبه ها از نظر موقعیت قرارگیری دارای منظره واقعا چشم نوازی هستند که باعث میشود متقاضیان بالایی در طول سال داشته باشند.

نکته دیگر مسیر دسترسی و یا در دسترس بودن کلبه است. در این باره باید توجه کنیم که هر چند افراد تمایل دارند تا در دل طبیعت باشند، اما از سویی نیز مایل نیستند تا خیلی از امکانات ضروری مانند بیمارستان دور باشند. هر چه باشد محیط جنگلی با تمام زیبایی های خود خطراتی را نیز در دل دارد. پس حتما قبل از انتخاب و اجاره کلبه مورد نظر این موضوع را بررسی و در نظر داشته باشید.

پیشنهاد میشود که قبل از انتخاب نهایی، برای اطمینان از درست بودن آن حتما مشخصات کامل کلبه و موقعیت قرارگیری آن را روی نقشه بررسی کنید. این نکته هنگامی اهمیت بیشتری پیدا میکند که بدانید برخی از اقامتگاه ها دارای قوانین مخصوص به خود هستند. واضح است که ناآگاهی نسبت به آن موجب برهم خوردن برنامه ریزی سفر شما میشود.

کلبه های جنگلی که امروزه برای اجاره به گردشگران ساخته میشوند این مزیت را دارند که علاوه بر حفظ ظاهر طبیعی خود از امکانات رفاهی کامل نیز برخوردار باشند. چرا که در ساخت این کلبه ها خیلی مهم است تا برای ایجاد امکانات رفاهی، شکل کلبه از نظر همخوانی با طبیعت اطراف، خراب نشود.

یکی از نکات مهمی که در بحث کلبه‎ های جنگلی وجود دارد این است که این اقامتگاه ها در دل طبیعت قرار دارند. لذا خیلی مهم است که افراد در استفاده از طبیعت احتیاط های لازم را انجام دهند. رها نکردن زباله در طبیعت، نشکستن شاخه درختان، احتیاط در روشن کردن آتش و نکاتی از این دست باعث حفظ حالت طبیعی محیط زیست میشود. توجه کنید که محافظت از جنگل و طبیعت آن یک وظیفه است که بر دوش همه ما قرار دارد. در پایان باید گفت که تجربه اقامت در یک کلبه چوبی، به تنهایی یک سفر بی نظیر است.

بیشتر بخوانید


چه نوع اقامتگاه‌هایی را می‌توانیم از سفربازی رزرو کنیم؟
در سایت سفربازی امکان رزرو از میان ده ها نوع اقامتگاه وجود دارد که شما می­توانید با توجه به نیاز و سلیقه تان بهترین اقامتگاه را رزرو کنید و از سفر خود لذت ببرید. هتل، هتل آپارتمان، بوتیک هتل، مهمانسرا، متل، ویلا، آپارتمان، اقامتگاه بوم گردی و کلبه انواع اقامتگاه هایی هستند که شما می­توانید از سایت سفربازی رزرو کنید.

نمایش لیست