دریافت تخفیف اولین رزرو فقط با ثبت نام در سفربازی
logo
logo

رزرو انواع اقامتگاه های اصفهان

مرتب سازی

هتل عباسی اصفهان


هتل پارسیان کوثر اصفهان


هتل پیروزی اصفهان


هتل آسمان اصفهان


هتل پارسیان عالی قاپو اصفهان


هتل زهره اصفهان


هتل پارک اصفهان


هتل سپاهان اصفهان


هتل صفوی اصفهان


هتل ونوس اصفهان


هتل پارت اصفهان


هتل سفیر اصفهان


هتل سنتی اصفهان


هتل صوفی اصفهان


اقامتگاه سنتی یاس اصفهان


هتل دانشمند اصفهان


هتل خواجو اصفهان


هتل طلوع خورشید اصفهان


نقاط دیدنی شهر اصفهان

در گذشته اصفهان یکی از بزرگترین شهرهای آسیا بود که در تقاطع اصلی مسیرهای تجاری از جمله راه ابریشم قرار گرفته بود. این شهر پایتخت باشکوه سلسله های سلجوقیان و صفویه بود و به دلیل زیبایی بی نظیرش لقب "اصفهان نصف جهان" را به خود گرفت. همچنین اصفهان به سبب پیشینه تاریخی و بناهای تاریخی خود، در سال 1385 به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شد.

هزینه اقامت در هتل ها و اقامتگاه های اصفهان به محله و اقامتگاهی که انتخاب میکنید بستگی دارد.

این هزینه ها به نیاز و امکاناتی که در نظر دارید، بستگی دارد. همچنین در فصل هایی که گردشگران و مسافران کمتری به اصفهان سفر میکنند هتل ها تخفیفاتی ویژه را برای مسافران در نظر میگیرند.

سی و سه پل، نامی آشنا از پلی معروف و دیدنی در اصفهان است. شب نشینی ها در این مکان، زبان زد تمامی افرادی است که این حس دلچسب را تجربه کرده اند. میدان نقش جهان یکی دیگر از آثار تاریخی مهم اصفهان است که در زمان شاه عباس صفوی ساخته شد. این میدان در مقایسه با میدان های بزرگ جهان، رتبه دوم را به خود اختصاص داده. به همین سبب در سازمان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. در اطراف این میدان سازه های تاریخی بسیار مهمی قرار دارد. اطراف میدان حجره های تاریخی بسیاری قرار دارد که مرکز فروش صنایع دستی، فرش، ظروف سفالی و سوغاتی های معروف اصفهان مانند گز و پولکی است.

علاوه بر صنایع دستی در اطراف این میدان میتوان انواع غذاها و دسرهای سنتی اصفهان مانند بریانی، آش رشته، فرنی، باقلوا، دوغ و گوشفیل و انواع غذاهای محلی و خوشمزه اصفهان را امتحان کرد و از آنها لذت برد. از جمله بناهای تاریخی موجود در میدان نقش جهان، میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

مسجد شیخ لطف الله با معماری بینظیرش در ضلع شرقی، عمارت عالی قاپو در غرب میدان و بازار قیصریه در ضلع شمالی میدان. لازم به ذکر است این بازار از دیدنی ترین بازارهای شهر اصفهان است. صنایع دستی زیبای اصفهان در این بازار مجلل به چشم میخورد. از دیگر بناهای تاریخی و دیدنی در اصفهان، مسجد جامع است. این مسجد از قدیمیترین بناهای تاریخی اصفهان میباشد که زمان احداث آن به دوران سلجوقیان باز میگردد.

پل خواجو  یکی دیگر از جاذبه های اصفهان است که با ۲۴ دهانه بر روی رودخانه زاینده رود ساخته شده است و در زمان شاه عباس دوم احداث شده است.

منارجنبان از جاذبه های اسرار آمیز اصفهان است که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب میکند. ویژگی های منحصر بفرد این بنای شگفت انگیز این است که با تکان دادن یکی از مناره ها، مناره دیگر شروع به تکان خوردن میکند و همه را محصور میکند. خوشبختانه این بنا به خوبی محافظت میشود و هنگام بازدید گردشگران، در ساعات خاصی کسانی که به آنها محافظت کننده میگویند مناره ها را تکان میدهند تا همه متوجه لرزش این بنای شگفت انگیز شوند.

همچنین کلیسای وانک، باغ گل ها، قلعه سارویه، ثکواریم ناروژان، آرامگاه صائب تبریزی، حمام شیخ بهایی، آتشگاه، باغ پرندگان، مدرسه چهارباغ و عمارت چهل ستون از دیگر جاذبه­ های گردشگری تاریخی اصفهان میباشند. تمام این جاذبه ها باعث شده است که این شهر به عنوان "اصفهان نصف جهان" هویت و ارزش دوچندان بخشیده اند.

بیشتر بخوانید


چه نوع اقامتگاه‌هایی را می‌توانیم از سفربازی رزرو کنیم؟
در سایت سفربازی امکان رزرو از میان ده ها نوع اقامتگاه وجود دارد که شما می­توانید با توجه به نیاز و سلیقه تان بهترین اقامتگاه را رزرو کنید و از سفر خود لذت ببرید. هتل، هتل آپارتمان، بوتیک هتل، مهمانسرا، متل، ویلا، آپارتمان، اقامتگاه بوم گردی و کلبه انواع اقامتگاه هایی هستند که شما می­توانید از سایت سفربازی رزرو کنید.

نمایش لیست