logo
logo

رزرو متل

مرتب سازی

متل بهشت افرا بابلسر


متل ساحلی اشکان بابلسر


متل نگین خزرکنار تنکابن


متل انجیلو دلند گلستان


متل شهر قصه محمودآباد


متل پرستو محمود آباد


متل دلکده بابلسر


متل شفق بابلسر


متل دنا شیراز


متل پارسیان کلاردشت


متل مهستان بابلسر


متل باران سبز کلاردشت


متل ساحلی نخل فریدونکنار


متل کندلوس نوشهر


متل آریا شیرگاه


همه چیز در باره رزرو متل

متل ها برای اولین بار در پاسخ به این نیاز که مسافران بتوانند در طول مسیر و بدون اینکه به شهر مراجعه کنند استراحت کرده و خستگی راه را از تن خارج کنند ساخته شدند. متل در واقع نوعی هتل درون جاده ای است. هرچه هتل درون شهر به گردشگران خدمات ارائه میدهد متل نیز شرایط رفاهی برای رانندگان را در طول مسیر فراهم میکند.

هتل و متل تفاوت هایی نیز با یکدیگر دارند. هرچقدر هتل ها را بزرگ و باشکوه میسازند، مکان متل ساختمانی کوچک و جمع و جور است. متل معمولا ساختمانی یک یا نهایتا دو طبقه است که از تعدادی اتاق تشکیل میشود. نحوه قرارگیری اتاق ها به شکلی است که خروجی آن ها رو به بیرون ساختمان باشد. در این حالت علاوه بر استفاده از حداکثر فضای موجود، افراد نیز بتوانند رفت و آمد راحت تری داشته باشند.

در متل افراد میتوانند ماشین خود را تا درب اتاق برده و در صورت لزوم به آن دسترسی داشته باشند. در واقع اگر بخواهیم متل را جور دیگری تعریف کنیم، میتوان آن را مجموع چند خانه تک اتاقه در کنار هم دانست که هریک نسبت به بقیه از امکانات مستقلی برخوردار است.

متل نیز مانند هر اقامتگاه دیگری نکات و موارد مخصوص به خود را دارد. در این میان بعضی از این اماکن دارای قوانین مخصوصی هستند که عدم آگاهی از آن­ها میتواند منجر به بروز مشکلات شود. از این رو همواره توصیه میشود که پیش از رزرو نهایی و پرداخت هزینه، مطالعه کاملی نسبت به اطلاعات هر اقامتگاه داشته باشید.

متل ها معمولا در منطقه ای ساخته میشوند که پاسخگوی سایر نیازهای افراد نیز باشد. به عنوان مثال معمولا در نزدیکی متل ها اماکنی مانند فروشگاه های غذایی و پمپ بنزین یافت میشوند. احتمالا افراد شاهد تفاوت قیمتی متل های مختلف خواهند بود. در اینباره باید توجه شود که نکات زیادی وجود دارد که میتواند باعث این تفاوت قیمت باشد.

یکی از نکاتی که در مورد متل ها وجود دارد انتظارات افراد از خدمات ارایه شده است. همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم خدمات ارایه شده توسط متل در سطح پایین تری نسبت به هتل ها است. در صورتی که در متل ها تمام نیازهای اولیه افراد مانند لوازم آشپزخانه، سرویس های بهداشتی و امکانات رفاهی اولیه به خوبی ارایه میشوند. اما سطح امکانات و تنوع آن ها معمولا در هتل ها بیشتر و بالاتر است.

یکی از ویژگی هایی که سعی میشود در متل های موجود در ایران رعایت شود. احداث آن در محل های مستعد از نظر گردشگری است. بطوری که در نزدیکی اکثر متل ها میتوان اماکن و جاذبه های گردشگری آن منطقه را مشاهده کرد. این موضوع باعث میشود که متل دارای پتاسیل یک اقامتگاه گردشگری نیز باشد. بطوریکه افراد برای استفاده از مناطق گردشگری اطراف، آن­ها را به عنوان اقامتگاه خود انتخاب میکنند. این شرایط یکی از دلایل تفاوت قیمت میان متل های مختلف است و باعث تفاوت آن­ها از یکدیگر میشود. در پایان لازم است به این موضوع اشاره کنیم که پیش از رزرو متل، تمامی شرایط ذکر شده متل­ها در سایت سفربازی را بررسی کنید و با اطمینان خاطر رزرو خود را انجام دهید.

بیشتر بخوانید


چه نوع اقامتگاه‌هایی را می‌توانیم از سفربازی رزرو کنیم؟
در سایت سفربازی امکان رزرو از میان ده ها نوع اقامتگاه وجود دارد که شما می­توانید با توجه به نیاز و سلیقه تان بهترین اقامتگاه را رزرو کنید و از سفر خود لذت ببرید. هتل، هتل آپارتمان، بوتیک هتل، مهمانسرا، متل، ویلا، آپارتمان، اقامتگاه بوم گردی و کلبه انواع اقامتگاه هایی هستند که شما می­توانید از سایت سفربازی رزرو کنید.

نمایش لیست