۰

تلاش برای تهیه نقشه‌راه گردشگری معلولان

بازدید
 • عضو هیات مدیره انجمن گردشگری معلولان از تلاش این انجمن برای تهیه نقشه راه گردشگری معلولان خبر داد و گفت: در نظر داریم، مشکلات سفر معلولان را اولویت‌بندی کنیم.
  به گزارش سفربازی، به نقل از مهر، حمید شهبازی به‌عنوان عضوی از اولین انجمن تخصصی گردشگری معلولان درباره اقداماتی که در این انجمن پیرو تسهیل روند سفر معلولان در کشور بیان کرد: در کشورمان باید مناسب‌سازی‌ها برای سفر معلولان مشخص و تعریف شده باشد اینکه یک معلول کجا می‌تواند برود و از چه امکاناتی به تنهایی می‌تواند استفاده کند. ارتباط این جامعه با دانش‌بنیان‌ها چگونه باشد و چطور از فضای مجازی برای تهیه نقشه‌راه استفاده کنیم.
  هماهنگی بین ان‌جی‌اوها و مسئولان رده‌های بالا
  او که همکاری در بخش تهیه نقشه‌راه و استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان را در انجمن پاراتور به‌عهده دارد، گفت: ما در جلساتی با مسئولان مختلف، به این نتیجه رسیدیم که باید نقشه‌راهی برای سفر معلولان تهیه شود تا اگر فعالیتی انجام می‌شود هماهنگی بین ان‌جی‌اوها و مسئولان رده‌های بالا را برای این حرکت به‌وجود آورد.
  شهبازی بیان کرد: ما در حال حاضر ظرفیت‌های خوبی داریم. با وجود تحریم‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان کارهای بزرگی کرده‌اند و می‌توانند برای جامعه ما در مسئله تهیه تسهیلات کمک بزرگی کنند. برخی از این شرکت‌ها از حالت استارت‌آپ درآمده و محصول‌شان را تولید کرده‌اند. به عنوان مثال دستگیره‌هایی تولید شده که اگر معلول آن‌ها را در جایی مثل دیوار بگذارد به راحتی می‌تواند بلند شود یا تکیه‌گاهی برای آن‌ها باشد. در این صورت حتی اگر آن مکان مناسب‌سازی نشده باشد؛ معلول با در اختیار داشتن آن دستگیره، می‌تواند خودش مشکلش را حل کند.
  تعریف اولویت کارها برای شرکت‌های دانش‌بنیان
  وی افزود: یا رمپ‌های قابل انتقال بدون کوچک‌ترین دخالت در بنا تولید شده که به‌راحتی می‌توان از آن استفاده کرد. منظور این است که یا این وسایل تولید شده که می‌توان امکاناتی را در جایی که مناسب‌سازی نشده به‌وجود آورد و یا از قبل مناسب‌سازی‌ها انجام شده باشد.
  وی درباره اینکه آیا تاکنون با این شرکت‌ها درباره در اختیار گذاشتن محصولات‌شان صحبت شده یا نه گفت: ما در حال مذاکره هستیم و تازه می‌خواهیم اولویت‌ها را مشخص کنیم. قبل از همه این‌ها مشکل آن بود که طرح‌ها و برنامه‌های ما روی ساختار منطقی قرار نداشت که بتوانیم اولویت کارمان را برای شرکت‌های دانش‌بنیان تعریف کنیم. در آخرین تصمیم، قرار شد نقشه راهی تدوین و مشکلات را اولویت‌بندی کنیم.
  شهبازی گفت: اگر می‌بینیم در جایی مثل شهر یزد برای سفر معلولان مناسب سازی هایی انجام شده است به این موضوع پی می بریم که معلولان هم به حساب آمده‌اند آن هم در شهری که برای جا به جایی یک خشت آن، باید مجوزهای زیادی گرفت.

  آیا این مطلب مفید بوده؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *