۰

روس‌های از اروپا رانده به ایران سفر می‌کنند

بازدید

با وجود تبلیغات منفی علیه ایران در سایت‌های سفارتخانه‌های خارجی، ایران همچنان مقصد گردشگران روس است.
به گزارش سفربازی، به نقل از مهر، لغو ویزای روسیه با ایران، محدودیت‌های سفر به چین، تحریم اتحادیه اروپا و سخت گیری اروپا برای صدور ویزا به گردشگران روس، ارائه تصویر منفی از روسیه در کشورهای مختلف و ممنوعیت استفاده از کارت‌های بین المللی در روسیه مانند ویزا کارت موجب شده تا این کشور در محدودیت گردشگری داخلی و خارجی قرار گیرد.
در واقع صنعت گردشگری روسیه این روزها تحت‌تأثیر تحریم پروازهای بین‌المللی آن پس از جنگ با اوکراین قرار گرفته و توجه گردشگران روس به سمت کشورهای آسیا و خاورمیانه جلب شده است به همین دلیل سفر روس‌ها که تا ماه‌ها قبل تحت تأثیر کرونا افت کرده بود، حالا وضعیت متفاوتی دارد.
اعلام سفارت‌خانه‌ها؛ از سفر به ایران خودداری کنید!
با این وجود روس‌های مرفه پس از تحریم صنعت هوانوردی غیرنظامی به سمت امارات و ترکیه سفر می‌کنند و در این کشورها بیشترین هزینه‌ها را در سفرهای طولانی‌مدت انجام می‌دهند. ایران نیز همچنان مقصد سفر بسیاری از گردشگران روس است این در حالی است که از چند ماه پیش تاکنون با وجود اتفاقات اخیر بسیاری از سفارت خانه‌های کشورهای خارجی اعلام کرده‌اند که شهروندان‌شان از سفر به ایران خودداری کنند. تعداد گردشگران خارجی ورودی به ایران نیز در اثر اتفاقات اخیر کاهش زیادی داشته است و به طور مداوم متولیان دفاتر خدمات مسافرتی در ایران اعلام می‌کنند که تورهای ورودی لغو شده است و حتی برای بهار سال ۱۴۰۲ همچنان در رکود به سر می‌برند.
با این حال اما دفاتر خدمات مسافرتی که در حوزه ورود گردشگران روس فعالیت می کرده‌اند؛ بازار پررونق‌تری را دارند. حتی راهنمایان گردشگری روس زبان نیز این روزها، پرمشغله هستند.
کمبود راهنمای گردشگری روس‌زبان در ایران
محمدحسین یزدانی، رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان تهران از رونق سفر روس‌ها در ایران خبر داد و گفت: اکنون راهنمای گردشگری روس زبان در ایران کم داریم همه آن‌هایی که روس زبان هستند نیز مشغول به‌کارند و گروه‌های زیادی از روس‌ها در ایران گردش می‌کنند شاید به این دلیل که روس‌ها به اروپا نمی‌توانند بروند و ایران برای آن‌ها بهترین مقصد از نظر هزینه، ویزا و آب‌وهواست.
اکبر غمخوار، عضو جامعه تورگردانان ایران نیز با بیان اینکه سفر روس‌ها به ایران بیشتر از هر زمان دیگری شده است، گفت: ما هنوز از اروپا گردشگر ورودی داریم. هرچند که تعداد آن کم شده است به نحوی که توری برای بهار سال بعد رزرو نشد و ما نه‌تنها فصل پاییز را از دست دادیم بلکه بهار سال ۱۴۰۲ نیز از دست رفته است.
گفتنی است، در سال‌های اخیر وزارت میراث‌فرهنگی تلاش کرده تا توراپراتورهای زیادی را به صورت رایگان در قالب تور آشناسازی به ایران بیاورد تا بتواند جایگاه خود را در سفر روس‌ها پررنگ‌تر کند. در این میان ترکیه گوی سبقت را ربوده و توانسته گردشگران بیشتری از روسیه به سمت خود جذب کند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *