ییلاق آغوزحال منطقه ای با جاذبه های خاص در تنکابن

ییلاق آغوزحال منطقه ای با جاذبه های خاص در تنکابن

سلام به دوستان خوش سفر و همراه، امیدوارم سر حال و آماده سفر و ماجرا جویی باشید.

با من همراه باشید تا یه منطقه ای رو بهتون معرفی کنم که پر از جاذبه های دیدنی و دوست داشتنیه. در شهر تنکابن منطقه ای ییلاقی وجود داره که اسمش آغوزحال هست و ما با اینجا بیشتر آشنا میشیم.

 

ییلاق آغوزحال تنکابن

آغوزحال منطقه ای ییلاقی و خوش آب و هواست که در شمال کشور و استان مازندران قرار داره و سالانه مسافرین و گردشگرهای زیادی رو  از داخل و خارج کشور به سمت خودش می کشونه. آغوزحال منطقه ای جنگلی هست که قدمت بالایی داره و از 145 میلیون سال پیش محل زندگی انواع گونه های جانوری و گیاهی بوده، درست از زمانی که دایناسور ها حیات داشتن.

این ییلاق با تمام زیبایی هاش کمتر شناخته شده و نسبت به خیلی جاهای مشابه کمتر می شناسنش. البته این امر باعث شده که کمتر هم آسیب ببینه و با بی احتیاطی های ما مواجه بشه که یک مزیت به حساب میاد. در اینجا با آرامش میشه در جایی زیبا بساط کمپ و چادر رو هم فراهم کرد و لحظات خاصی رو در دل طبیعت گذروند. پس بزن بریم ...

منطقه ای حفاظت شدست و برای حفظ منابع جانوری و گیاهی اون کوشش به عمل میاد که امیدواریم همیشگی باشه و این ثروت عظیم طبیعی رو از دست ندیم.

 

ییلاق آغوزحال تنکابن

 

جنگل های منطقه آغوزحال

در منطقه ییلاقی آغوزحال مناطق جنگلی هیرکانی قرار داره مثل جنگل های دوهزار که تشکیل شده از درختان چنار و راش و گونه های دیگه هستند. این درختان سر بلند همیشه و در هر فصل منظره زیبایی رو برای اینجا می سازن و هوای مطبوع و سالمی هم به ارمغان میارن. این جنگل ها در قسمت ارتفاعات غربی البرز جای گرفتن که حدودا جنوب تنکابن میشه. جایی زیبا و بکره و برای کمپینگ و اقامت در طبیعت محلی عالی به حساب میاد.

 

آبشار های آغوزحال تنکابن

در نزدیکی روستایی به نام میلاش در آغوزحال آبشاری به همین نام وجود داره که از بلند ترین آبشار های ایران در منطقه شمال کشور به حساب میاد. آبشار میلاش 25 متر ارتفاع داره. در جایی که این آبشار قرار داره هوایی عالی حاکمه که حاصل کوهستانی بودنشه و در تابستون میشه هوایی معتدل و خنک رو در اینجا تجربه کرد. برای تفریح و آب تنی جایی دوست داشتنی میتونه باشه .

 

آبشار میلاش آغوزحال

 

درختان راش ساکنین آغوزحال

این منطقه در جایی قرار گرفته که رطوبت خوبی داره و همراه با بارش های خوب زمینه برای ایجاد پوشش درختی و گیاهی فراهم شده. درختان راش و چنار این جنگل ها از زیبایی و ابهت خاصی برخوردارن و از ساکنین اصلی این منطقه زیبا به حساب میان. در کنار این درختان بافت پوششی با گونه هایی قدیمی از انواع سرخس به زیبایی های اینجا اضافه کرده.

 

دشت سرسبز آغوزحال

دشت زیبایی در اینجا وجود داره که پر از سرسبزیه و با گل های زیبا و وحشی و بافت گیاهی خودش اون رو به منطقه ای چشم نواز تبدیل کرده. در فصل بهار گل های زرد رنگ بابونه بر پهنه این دشت صحنه های خارق العاده ای رو براتون رقم میزنه. پس حتما برنامه دیدن این دشت رو بریزین دوستان.

اینجا محلی عالی برای کساییه که علاقه به طبیعت گردی و پیاده روی در دل طبیعت دارن. از اونجایی که این منطقه جاییه که برای کمپ زدن مناسبه اما باید به توصیه های مهم راجع به کمپ زدن در طبیعت هم توجه کنید تا غافلگیر نشید و به مشکل خاصی بر نخورید.

 

دشت آغوزحال تنکابن

 

چگونه به آغوزحال بریم؟

شما ابتدا باید از شهر تنکابن و خیابان شیرودی حرکت کنید تا به سه راه سلیمان آباد برسید. شما بعد از این محل به راحتی به سمت آغوز حال هدایت میشید. خوش بگذره...

 

مکان های دیدنی اطراف آغوزحال

شما اگه تا اینجا بیاید حیفه که مناطق زیبایی که در این نزدیکی ها وجود داره نبینید. پس حتما بهشون سری بزن دوست من. چند مورد از اون ها رو براتون میگم.

  • پارک جنگلی سه هزار که در فاصله 34 کیلومتری اینجا قرار داره
  • دشت دریاسر که در 48 کیلومتری آغوزحال میشه اون رو دید
  • جنگل دالخالی در فاصله 43 کیلومتری این ییلاق زیبا قرار داره
  • منطقه ای حفاظت شده به اسم بلس هم وجود داره که فاصله اون با آغوزحال 39 کیلومتره

 

منطقه حفاظت شده بلس

 

مکان های اقامتی در اطراف آغوزحال

اگه قصد کمپ زدن در این منطقه رو ندارید من میتونم چند هتل نزدیک اینجا رو بهتون معرفی کنم، هتل چالدره، هتل رادمهر، هتل تنکا پارسه، هتل سیالان، هتل سبلان سبز. شما میتونید با اجاره ویلا در مناطق نزدیک به این مکان زیبا هم از لذت زیادی بهره مند بشید و یا اینکه با رفتن در اقامتگاه های بوم گردی در تنکابن تجربه سکونت بومی و روستایی رو لمس کنید. این امکانات هم در منطقه تنکابن براتون فراهم و آمادست. چی از این بهتر؟

 

اگه قصد رزرو ویلا، رزرو سوئیت، رزرو هتل و هر اقامتگاه دیگه در تنکابن و مناطق اطرافشو دارید سفر بازی رو برای این کار فراموش نکنید. سفر بازی در کنارتونه تا بهترین جایی که دوست داری رو برای خودت اجاره کنی.

منتظر شما هستیم.