نشتارود مردابی در دل شهر تنکابن

نشتارود مردابی در دل شهر تنکابن

سلام به دوستان همراه . حالتون خوبه؟

امروز یه مرداب رو بهتون معرفی می کنم که برای دیدنش نیاز نیست به جای سختی برید و به اسونی در محیط شهری هم میتونید اون رو ببینید. جالبه ...

 

مرداب نشتارود تنکابن

در شهر تنکابن همه افراد محلی و مسافرین به راحتی از کنار این مرداب رد میشن ولی اطلاعات کمی در مورد اینجا دارن و دلیلش معرفی نا کافی این مردابه و میتونه کاربرد گردشگری و مسافر پذیری برای بازدید بیشتری داشته باشه. در قسمت مرکز شهر و در کنار پلی فلزی در قسمت جنوبش میشه نشتارود و مرداب اون رو دید و بهش دسترسی داشت. برای رسیدن به اون باید خیابان اصلی شهر رو به سمت جایی که کوه ها و ارتفاعات قرار داره طی کنید تا به رودخانه برسید. نشتارود و آب اون حاصل سرازیر شدن آب از ارتفاعات مرکرداب هست و جریان پیدا می کنه تا به این نقطه برسه و به صورت مردابی در اومده که محلی هست برای زیست گونه های مختلف جانوری.

نشتارود طولی 3 کیلومتری داره که پهنای اون هم 50 متره. عمق این مرداب در جاهای عمیقش بین 6 تا 10 متر میرسه. اینجا هم مکانیه که در مسیرش و اطراف اون زیبایی های جالبی برای دیدن به وجود اومده و میتونه جایی عالی برای جذب گردشگر باشه. شرایط و ویژگی هایی داره که کم از مرداب های دیگه شمال کشور مثل مرداب انزلی و بابلسر کم نداره.

 

مرداب نشتارود تنکابن

 

ویژگی های مرداب نشتارود

جالبه بدونید که بیشتر رودخانه هایی که در مازندران جریان دارن دارای عمق کمی هستن و در مسیری که تکه های سنگ داره در حرکت هستن و به همین دلیل هم سرعت زیادی دارن، ولی نشتارود که در اصل یک رودخانه هست به دلیل عمق زیادی که داره سرعت کمی داره و برای همین هم راکد و بی حرکت به نظر میاد، به همین دلیله که به اون مرداب اطلاق میشه.

نشتارود که از کوه های البرز سر چشمه می گیره در مسیرش از پارک جنگلی خشکه داران هم رد میشه و در آخر و بعد از رسیدن به منطقه شهری و رد شدن از وسط بازار به سمت دریای خزر حرکتشو ادامه میده و به اونجا می ریزه. این مرداب میشه گفت که کاملا به شهر چسبیده و بیشتر کوچه های جنوبی شهر انتهاش به این مرداب ختم میشه و به راحتی میشه بهش دسترسی داشت.

 

مرداب نشتارود

 

جالبه که بدونین این مرداب محل تخم گذاری ماهی های کفال، اردک ماهی و کپوره؛ این ماهی ها اینجا رو به دلیل شرایط خوبی که داره برای تخم ریزی انتخاب می کنن. در فصل سرما و زمستون ها هم پرندگانی مثل خودکا و مرغابی ها رو میشه در این مرداب دید که برای گذراندن این ایام به این منطقه پناه میارن.

 

ماهیگیری در نشتارود

در کنار این رودخانه هم میشه علاقمندانی به ماهیگیری رو دید که مشغول این کار هستن و از لحظاتشون لذت می برن. اگه علاقمند به این کار هستین فرصت خوبیه که شانستون رو برای گرفتن یک ماهی خوشمزه امتحان کنید.

اگر قصد جدی برای ماهیگیری دارید بهترین جا برای این کار جایی هست که این رودخانه به مرداب ملحق میشه. در اینجا می تونید از فرصت صید ماهی نهایت استفاده رو ببرید دوستان من.

 

 

جاذبه های مرداب نشتارود

در اینجا و منطقه تنکابن ویلاهایی هم برای اجاره وجود داره که میتونید چند روزی رو در اون بگذرونید و اقامت در این شهر شمالی هم به تجربیاتتون اضافه کنید. شما برای بهتر دیدن این مرداب و اطراف اون می تونید از قایق هایی که برای این منظور وجود داره استفاده کنید و در مسیر جریان یافتن این مرداب حرکت کرده و زیبایی هایی که به وجود اومده رو از نزدیک ببینید. این هم فرصتی خوبه که میشه ازش برای جذب بیشتر گردشگر استفاده کرد ولی به اون صورت بهش توجه جدی نشده.

در واقع میشه گفت نشتارود شهری کوچیکه که در فاصله کم و چسبیده به تنکابن قرار داره و این مرداب هم از اون عبور می کنه. برای دیدن مرداب نشتارود باید اول خودتون رو به تنکابن برسونید و با اقامت در اونجا به این محل و زیبایی ها و مناطقی که در این شهر وجود داره سر بزنید و لذت ببرید.

به دلیل شرایطی که داره شاید شنا کردن و آب تنی در اون کمی خطرناک به نظر برسه پس حتما از اهالی و افرادی که مطلع هستن راجع به این کار سوالی کنید تا به مشکلی برنخورید.

 

جاذبه های مرداب نششتارود

 

برای اقامت در تنکابن و هر شهر دیگه از شمال تا جنوب کشور میتونید روی گزینه های معرفی شده در سایت سفر بازی حساب کنید. ما در سایتمون مکان های مختلفی رو برای اقامت به شما معرفی و پیشنهاد میدیم که کیفیت و قیمت مناسبی دارن.

شما می تونید با خیال آسوده مبادرت به رزرو ویلا، رزرو سوئیت، رزرو هتل، رزرو اقامتگاه های بوم گردی  در تنکابن و ... کنید و باید بگم خیالتون راحت باشه چون بهترین گزینه متناسب با بودجه شما بهتون پیشنهاد میشه.

پس پیشنهاد میدم به ما اعتماد کنید و همراهی سفر بازی رو در کنارتون تجربه کنید. سفری خوش در انتظار شما خواهد بود.

سفر به سلامت