طبیعت کلاردشت

طبیعت کلاردشت

سلام به دوستان سفر باز خوش سفر

همیشه برای ما ایرانی ها یکی از مقاصد جذاب سفر و گردش در شهر های شمالی بوده و هست. شمال کشور منطقه سر سبز و قشنگیه که نمیشه بیخیالش شد و پوشش گیاهیش و آب و هواش همه رو به سمتش می کشونه. یکی از اون جاهای زیبا و عالی کلاردشته.

با من همراه باشید

 

کلاردشت کجاست؟

کلاردشت یکی از شهر های توریستی پر طرفداره که در دهه گذشته مخصوصا، طرفداران زیاد تری پیدا کرده. در واقع میشه گفت که کلاردشت در وسط مسیر جاده معروف چالوس به کرج قرار گرفته و محل سر سبز با زیبایی های خارق العادست.

کلاردشت نسبت به خیلی از شهر های شمالی و سرسبز فاصله بیشتری با دریا داره و به همین دلیل رطوبت خسته کننده و در اصلاح هوای شرجی کمتری داره. چه خوب ... این ویژگی باعث شده که هوایی مطبوع و خنک داشته باشه و جایی عالی برای سفر کردن در تابستون به حساب بیاد. علاوه بر هوای خوب و زیبایی های طبیعی مناطق دیدنی ای هم در اینجاست که براتون حتما میگم.

 

شهر کلاردشت

 

شهر کلاردشت در 48 کیلومتری چالوس و در یک دشت زیبا جای گرفته که 1509 کیلومتر مربع هم مساحتشه. درون یک دره وسیع واقع شده و روستاها و ییلاقات زیادی رو شامل میشه.

 

 

آب و هوای کلاردشت

یکی از جذابیت های کلاردشت همیشه آب و هوای خوبش بوده. هوایی سرد و مطبوع ولی نه آزار دهنده اون رو از خیلی از شهر های شمالی متفاوت کرده. شما می تونید به محلی زیبا با جنگل ها و مناظر سر سبز روبرو بشید بدون اینکه هوای شرجی و رطوبت زیاد شما رو اذیت کنه.

شما حتی در تابستون هم باید به فکر لباس گرم در کلاردشت باشید. پس خودتو آماده کن دوست من ... یکی از زیبایی های این منطقه مه دائمی و همیشگی زیباییه که در منطقه وجود داره و صحنه ای زیبا رو خلق می کنه. در ادامه چند جا از جاهای دیدنی کلاردشت رو بهتون مختصر معرفی می کنم.

 

طبیعت کلاردشت

 

رودخانه سرد آبرود

این رودخانه که از کلاردشت رد میشه از کوه های بلند البرز سر چشمه می گیره و در مسیر خودش زیبایی های چشم نوازی رو ایجاد کرده. از رودهای محافظت شده شمال کشور به حساب میاد و از اون برای کشاورزی، شرب و پرورش آبزیان استفاده میشه.

در این رودخانه میشه ماهی های قزل آلای خال قرمز، سگ ماهی، قزل آلالی رنگین کمانی، مار ماهی و عروس ماهی رو دید و از لذت ماهی گیری هم بی نصیب نموند.

برای رسیدن به دریا شما باید 60 کیلومتر رو طی کنید که باز هم زیاد طولانی نیست.

 

رودخانه سردآبرود کلاردشت

 

جنگل های کلاردشت

سه جنگل زیبا و همه در منطقه کلاردشت وجود داره که همیشه از مقاصد جذاب برای تفریح و اقامت به حساب میاد.

جنگل آزو

این جنگل در قسمت مرکزی کلاردشت جای گرفته و از مکان های زیبای کلاردشت به حساب میاد. این جنگل شامل بخش های مختلفی مثل دشت جو پشت، عسلک و مازیکا سر هست و جایی امن برای زیست گونه های جانوری مثل خرس، خوک، پلنگ و گرگ هم هست.

 

جنگل های عباس آباد

از جنگل های زیبا و سر سبزه که در قسمت شمالی کلاردشت قرار گرفته. زیبایی های این جنگل ها و مسیری که شما رو به این منطقه می رسونه واقعا شگفت زدتون می کنه. حتما باید ببینی دوست من...

 

جنگل عباس آباد کلاردشت

 

جنگل مجل کلاردشت

این جنگل زیبا در تپه های یک روستا به اسم مجل قرار گرفته و از زیبا ترین مناطق جنگلی در شمال کشور محسوب میشه. برای رسیدن به این جنگل باید اول به رودبارک برید و بعد به سمت روستای مجل و یا جنگل مجل حرکت کنید.

 

دریاچه های کلاردشت

به لطف بارش و وضعیت اقلیمی خوب این منطقه شاهد دریاچه، آبشار ها و رودخانه های زیادی در اینجا هستیم

دریاچه هفت خان

این دریاچه زیبا در مسیر بین کلاردشت و تنکابن قرار گرفته و برای رسیدن به اون اول باید به علم کوه و تخت سلیمان خودتون رو برسونید.

 

دریاچه ولشت

این دریاچه زیبا 22 کیلومتر با کلاردشت فاصله داره و جزء مرزن آباد به حساب میاد.

دریاچه ولشت جزء 10 دریاچه اب شیرین ایرانه و قرار گرفتن اون در میان کوه ها منظره ای زیبا و عالی رو به وجود میاره. واقعا دیدنش عالیه ...

 

دریاچه ولشت

 

آبشار آکاپل کلاردشت

این آبشار زیبا در یک جنگل به نام سردچال قرار گرفته که در امتداد رودخانه سرد آبرود بوجود اومده. طبیعت زیبای اطراف و جنگل کوهستانی با این آبشار زیبا خیلی چشم نواز تر شده. حتما توصیه می کنم بهش یک سری بزن دوست من

 

سایر دیدنی های کلاردشت

در کلاردشت میشه روستاهای زیبایی هم دید که به چندتاش اشاره می کنیم؛ روستاهای لاهو کلاردشت، روستای مجل، روستای مکارود، روستای رودبارک و ...

در کلاردشت زیبا علم کوه سر فراز هم وجود داره که باید بدونین این کوه بعد از دماوند مرتفع ترین قله هست با ارتفاع 4845 متری ای که داره. شما می تونید با صعود به اون و یا دیدن مناظر کوهپایه ای و زیباش حسابی از این طبیعت خاص لذت ببرید. پس چرا معطلی دوست من ؟؟؟

 

علم کوه کلاردشت

 

برای دیدن این همه زیبایی حتما باید جای امن و راحتی برای اقامت داشته باشین و بعد به نوبت همه این زیبایی ها رو ببینید. راه حل این کار اجاره ویلا در کلاردشت هست که میتونه شما رو آسوده خاطر کنه.

با رزرو ویلا در کلاردشت از سامانه و سایت سفر بازی بهترین گزینه ها پیش روی شماست تا بهترین انتخاب رو داشته باشین. در سفر بازی ما در کنار شماییم و در انتخابتون هم شما رو تنها نمی زاریم. مطمئن باش دوست خوبم.

با سفر بازی سفرتون جور دیگست...