مکان های دیدنی کلاردشت

مکان های دیدنی کلاردشت

سلام به دوستان خوش سفر. حالتون خوبه؟

امروز جاهای دیدنی یک بهشت کوچیک به اسم کلاردشت رو بهتون معرفی می کنم. امیدوارم حتما برای بازدید برید و لذت ببرید ...

 

دهکده مازیچال جایی بر فراز ابرها

روستای مازیچال از بهترین گزینه های دیدن طبیعت خاص و زیبا در کلاردشته که ویژگی های خاصش اونو خیلی دیدنی کرده. بی شک جایی مثل مازیچال خیلی متفاوت تر از اونی خواهد بود که تا حالا تجربه کردید. دهکده ای کوچیکه و در نزدیکی کلاردشت قرار گرفته. در اینجا میشه دنیایی از ابر های زیبا رو دید که زیر پای شما قرار داره و صحنه ای رویایی و تکرار نشدنی رو روبروتون قرار میده. شاید دیدن ابرها از بالا خیلی فرق کنه با چیزی که تا حالا دیده بودین. حتما این لذت رو تجربه کن دوست من...

اگه اهل کمپ زدن و اقامت در طبیعت باشید اینجا همونجایی هست که شما رو راضی می کنه. حتما پشیمون نخواهی بود.

 

دهکده مازیچال کلاردشت

 

دریاچه ولشت

در کلاردشت زیبا میشه با رفتن به این دریاچه دوست داشتنی لذت ماهیگیری، شنا، قایق سواری و ... رو تجربه کنی. ولشت که فاصله کمی تا مرزن آباد داره محیطی زیبا داره که محلی برای زندگی انواع پرندگان، حیوانات و گونه های آبزی شده. دریاچه ولشت در شمال شرق کلاردشت و جنوب غربی چالوس قرار گرفته.

دریاچه زیبای ولشت با آب های چشمه ها و منابع زیر زمینی پر میشه و در اطرافش هم مناظر طبیعی و عالی ای رو میشه دید که اونا هم به جای خودش جاذبه ای دوست داشتنی و زیباست. امکانات رفاهی و ملزومات در حد متعارف در اینجا وجود داره که میتونه شما رو راضی نگه داره. پس منتظر چی هستی؟

 

دریاچه ولشت

 

علم کوه سربلند و سرافراز

علم کوه به نوعی برادر کوچیکه دماوند بعد از این قله بلند ایران دومین قله و ارتفاع بلند ایران محسوب میشه. میدونستی؟

علم کوه در قسمت جنوبی دریای خزر و در رشته کوه های البرز قرار گرفته. البته یادتون باشه که صعود به این قله کار تخصصی و حرفه ای هست و بدون اطلاعات و بدون تجهیزات به صعود فکر نکنید. حتما مجهز باشید و از آمادگی این کار برخوردار باشید. البته در مسیر این صعود مکان های زیبا و بکری هم هست که میشه از دیدنی های اونا هم به اندازه کافی لذت برد.

در مسیر رفتن به علم کوه سنگی جالب خواهید دید که سنگ سماور نام داره. این سنگ بلند و تیز به طرز عجیبی به صورت ایستاده با تعادلی عالی لبه پرتگاه ایستاده که با دیدنش حیرت زده می شید. حتما یه سری بهش بزنید دوستان.

 

علم کوه در کلاردشت

 

جاده زیبای کلاردشت به عباس آباد

جاده ای بسیار زیبا که دیدن اون شما رو یاد کارت پستال یا نقاشی های زیبا میندازه.

مسیری رویایی که در اطرافش درختان سرسبز با حالتی زیبا قرار گرفته و مه زیبا هم در لای اونا حرکت می کنه و گاها نم بارون اینجا رو مسیری عالی و زیبا کرده که از رفتنش سیر نمیشی. در مسیر و اطراف این جاده هم چشمه ها و درختان متنوع دیده میشه که میشه به انار، ازگیل، بلوط و ... اشاره کرد.

 

دریاچه هفت خان کلاردشت

برای رسیدن به این دریاچه شما مسیر زیاد راحتی رو پیش رو ندارید البته مسیری که شما ازش عبور می‌کنید زیباست و خستگی شما را کمتر می کنه. شما باید این دریاچه رو با گذر از مسیر تخت سلیمان علم کوه ببینید. برای رفتن به این منطقه بهترین زمان تیر ماه پیشنهاد میشه. شما باید خودتون رو به پناهگاه سرچال برسونید که مکانی دیدنی و با ابهته. اینجا جاییه که خیلی از مشتاقان طبیعت گردی و کوهنوردی انتخابش می کنن و شما افراد زیادی رو در اینجا خواهید دید.

برای رسیدن به سرچال حدوداً ۴ ساعت باید پیاده روی کنید در اینجا استراحت کنید و از مسیر میانبر یخچال سرچال و دیدن کوه های علم کوه با طی یک مسیر یک ساعت و نیمه به محلی به نام شانه کوه می رسید. با حرکت در این مسیر به گردنه آلمان‌ها می رسید و با طی مسیری رو به بالا شاهد منظره های زیبا از قله های هفت خوان و یخچال های زیبای آن خواهید بود. بعد از گذر از این مکان در مسیری سراشیبی به  قسمت پایین یخچال هفت خوان حرکت کنید. در این مکان ممکن است با وزش باد و عبور مه هم مواجه بشید و پس از طی یک مسافت یک ساعته و رد شدن از چند تپه ماهور به دریاچه زیبای آبی مایل به سبز می رسید. صحنه زیبایی پیش روی شما قرار می گیره که از دیدنش لذت خواهید برد. تجربه زیبایی پیش روتونه دوستان

 

دریاچه هفت خوان کلاردشت

 

صحنه جذاب دیگه هم دیدن صخره ها و کوهه های بلندیه که شما و این دریاچه رو در بر گرفته. این دریاچه زیاد بزرگ نیست و آبی بسیار سرد داره .به علت گرم شدن نسبی و آب شدن برف های ارتفاعات این دریاچه در تابستونا آب بیشتری داره. شما وقتی که در کنار این دریاچه هستین ارتفاع 400 متری از سطح دریا رو تجربه می کنید.

به دلیل اینکه هوای سردی در اینجا حاکمه و آب سردی هم که این دریاچه داره شنا کردن در اون شاید سخت باشه ولی واسه اونایی که دنبال چالش هستن و عادت دارن تجربه خاص و جدیدیه. اینجا از اون جاهایی هست که افراد کمتری تجربش کردن و جایی خواهید رفت که در خاطرات شما ثبت خواهد شد دوست من. پس ارزش تجربه کردن رو داره به نظرم.

 

کاخ اجابیت کلاردشت

در ارتفاعات قسمت جنوب و در کلاردشت این کاخ زیبا در زمان پهلوی بنا شده و واقعا جایی زیبا برای ساختن یک محل اقامت عالیه. این بنا به سبک معماری اروپاییه و حیاطی دلباز و زیبا داره و چیزهای دیدنی و تاریخی هم میشه درون این کاخ دید. چه عالی ...

 

کاخ اجابیت کلاردشت

 

روستای هریجان

این روستای زیبا در اصل به اسم هریگان بوده که به هریجان تغییر نام داده. هریگان به معنای سرزمین آریایی هست. چه قشنگ ...

این منطقه زیبا با طبیعت حیرت انگیزش همه رو به تحسین وادار می کنه. در اینجا میشه زیبایی های متفاوتی رو دید مثل آبشار هریجان. مناطق حفاظت شده و دست نخورده ای هم هست که در بالای آبشار قرار گرفته و با این کار خیلی از زیبایی های طبیعی و جانوری حفظ و نگهداری میشه. این که عالیه ...

 

جنگل مجل کلاردشت

مجل یکی از زیباترین جنگل ها در شمال کشوره. این جنگل زیبا نزدیکی رودبارک هست و در نقطه نقطه ی اون میشه زیبایی های جدید و خاص دید. از اونجایی که فاصله کمی با رودبارک داره و به هم نزدیک هستن میتونید از کلی زیبایی موجود در رودبارک هم لذت ببرید. رودخانه سردآبرود هم رودخانه ای زیباست که در اینجا جریان داره و در مسیرش خالق کلی زیبایی و قشنگیه

خیلی عالیه حتما بهش یه سری بزن دوست من ...

 

جنگل مجل کلاردشت

 

روستای کردیچال کلاردشت

این روستا در منطقه ای کوهستانی قرار گرفته که آب و هوایی عالی داره و در تابستون هم باید به فکر لباس گرم باشید. یکی از جاهاییه که میشه به راحتی کلی هوای خوب نفس کشید و خستگی چندین ماه کار رو از تن به در برد. پس چرا منتظری؟

بهار و به خصوص اردیبهشت برای دیدن این منطقه توصیه میشه. طبیعت و هوای عالیش شگفت زدت می کنه رفیق.

 

تپه کلار

این منطقه باستانی که به ثبت ملی هم رسیده در شرق کلاردشت قرار گرفته. طبق تحقیقاتی که شده و کاوش هایی هم که صورت گرفته معلوم شده که شهری قدیمیه که پیشینه ای عظیم داره. عمر این تپه باستانی به 2 هزار سال پیش از میلاد بر می گرده

علاوه بر قدمت اینجا، تنفس پر از اکسیژن در هوایی عالی بر فراز این تپه خیلی عالیه

 

تپه کلار کلاردشت

 

بطور کلی منطقه کلاردشت هر نقطش پر از زیبایی و شگفتیه که واقعا انتخاب رو برای هر کسی سخت می کنه.

شما با اقامت یا اجاره ویلا در کلاردشت می تونید به همه این زیبایی ها به راحتی دسترسی پیدا کنید. شما با کمک سامانه و سایت سفر بازی می تونید رزرو هتل، ویلا ، اقامت گاه بوم گردی و ... رو به راحتی انجام بدین و در کمترین زمان بهترین انتخاب رو انجام بدین.

ما در کنار شما هستیم. تا روز آخر سفر.