روستاهای ساری

روستاهای ساری

سلام به دوستایی که از دیدن جاهای جدید لذت می برن، خوبین؟

میخوام چند تا از روستاهای زیبای شهر ساری رو بهتون معرفی کنم که اگه گذرتون افتاد حتما بهشون سر بزنید.

 

روستای کلکنار

از روستاهای زیبا در اطراف ساریه که به آویشن هاش و دشت های زیباش معروفه. زمان برداشت این گیاه معطر و پر خاصیت افراد زیادی به اینجا میان و اینم یه جور تفریحه. این روستای زیبایی ییلاقی به دلیل موقعیتی که داره زمستوناش خیلی سرده و در عوض تابستونای عالی و مطبوعی داره که اومدن به اینجا رو لذت بخش می کنه. خیلی عالیه ...

به دلیل اینکه در پاییز و زمستون هوای سردی اینجا حاکمه روستاییان و افراد ساکن در این روستا اینجا رو ترک می کنن و به اطراف میرن که هوایی بهتر و گرم تر داره. چیز دیگه ای که این روستا رو متمایز می کنه وجود چشمه های پر آبیه که در این روستا وجود داره که دیدن اون و نوشیدنش خالی از لطف نیست دوست من.

 

روستای اسکارد ساری

این روستا رو بهش استراحتگاه هم میگن و گفته میشه این نام کوتاه شده همون استراحتگاهه. دلیل اسمش هم اینه که در سالیان پیش اینجا در مسیر تردد کاروان ها و افرادی بوده که در مسیر سمنان - ساری تردد میکردن و رفت و آمد داشتن. به مرور زمان نام جدید برای همیشه روی این روستا موند و به همین نام هم شناخته میشه.

روستاییه که واقعا برای استراحت و خستگی در کردن جایی عالیه و بی دلیل نبوده که اینجا رو برای رفع خستگی سفر انتخاب می کردن. بسیار خوش آب و هواست و میشه در اون کلی نفس عمیق کشید.

 

روستای اسکارد ساری

 

روستای ورند ساری

این روستا هم از روستا های سرسبز و قشنگ شهر ساریه که در ارتفعات قرار گرفته و حالت کوهستانی بودنش هوایی عالی از اون در تابستون بهمون هدیه می کنه. این روستای زیبا قدمت بالایی هم داره و چند صد سال پیش تا الان اتفاقات زیادی رو دیده؛ در سال های پیش و زمان قدیم به این روستا ورهند هم میگفتن که به مرور زمان به ورند تغییر نام داد.

از دیدنی های دیگه ورند میشه به امامزاده علی هم اشاره کرد که ساخت این امامزاده به سال های خیلی دور بر می گرده. در این محل و جایی که امامزاده قرار گرفته قبرستانی تاریخی هم هست و محوطه زیبا داره با درختان قدیمی و کهنسال. از نوع قبرها هم اینطور میشه فهمید که مردم اینجا قبلا زرتشتی بودن و این نشون از قدمت بالای این روستا هم داره که خیلی جالبه.

 

روستای ورند ساری

 

روستای سنگده ساری

اینجا ما با یک روستای کوهستانی و سرد مواجهیم که در قدیم بهش سید ده هم میگفتن. این اسم هم به این دلیل بوده که در اینجا افراد زیادی که سید بودن سکونت داشتن و به این نام شناخته می شد. به دلیل اینکه سنگده به سنگسر هم نزدیک بود نامی ترکیبی از سید ده و سنگسر ساخته شد با نام این روستا، یعنی سنگده. چه جالب ...

این روستای قشنگ توسط دو کوه شروین کوه و شهریار کوه به همراه جنگل های زیبا و ارزشمند هیرکانی در آغوش گرفته شده و از این محل جایی با صفا و زیبا ساخته. حتما باید ببینیش دوست من.

این روستای زیبا از جاذبه های طبیعی ساری کم نداره مثل آبشار و چشمه ای که تلارسون نام داره که خیلی زیبا و دیدنیه و منطقه ای هم اینجا هست که بولا اسمشه و جایی حفاظت شدست و در نزدیکی این روستا قرار گرفته. اهالی این روستا رو همیشه در حال کشاورزی و دامپروری میبینی و شرایط اقلیمی و مراتع سر سبز، این فعالیت ها رو برای اهالی این روستا فراهم کرده.

 

روستای سنگده ساری

 

روستای قادیکلا

این روستا میدونستید که از روستاهای مهم ساری به حساب میاد؟ همیشه برای اهالی منطقه مهم به حساب میومده. قادیکلا در زمستون هوای خیلی سردی داره و در زمستون به دلیل شرایط سخت کمتر در اون تردد و فعالیتی وجود داره ولی در فصل بهار و با گرم تر شدن هوا اهالی روستا و علاقمندان و طبیعت دوستان کم کم به این روستا میان و زندگی خاصی دوباره به جریان میفته. در عوض هوای تابستوناش عالیه و از گرمای طاقت افزا خبری نیست و میتونید از هوای عالی اون همراه با مناظر زیبایی که داره حسابی لذت ببرید دوستان من.

جالبه که بدونید اولین دبیرستان شبانه روزی در این منطقه و اطراف اون در اینجا ساخته شده و خیلی از علاقمندان به تحصیل در روستا های اطراف که امکان رفتن به شهر ندارن در اینجا به تحصیلشون ادامه میدن. این خیلی عالیه...

همیشه گردشگرای زیادی برای لذت از مناظر و آب و هوای خوب اون به روستا میان و حسابی لذت می برن. این روستا خاک حاصلخیز و بارندگی خوبی داره و به همین دلیل محصولات متنوعی مثل گندم، جو، برنج، میوه جات و صیفی جات زیادی رو میشه در اینجا دید. امامزاده ای هم در این روستا هست که امامزاده مطلب اسمشه و مرداب معروفی هم داره که از جاهای دیدنیه که خیلی ها برای دیدنش سری به این روستا می زنن.

 

روستای قادیکلا ساری

 

دوستان من اگر علاقمند به سفر به این روستاهای زیبا هستین باید محل اقامت مناسبی در ساری در نظر بگیرید تا با خیال راحت به اینجاها سر بزنید و لذت ببرید.

برای اجاره ویلا در ساری یا هر کجای ایران میتونید از تیم سفر بازی کمک بگیرید تا جهت رزرو ویلا، رزرو سوئیت و هر محل اقامتی دیگه که شما بخواید راهنماییتون کنه.

سفر بازی در کنارتونه تا سفری عالی و با کیفیت رو تجربه کنید.