جاذبه های طبیعی ساری

جاذبه های طبیعی ساری

سلام به دوستان عاشق طبیعت، امیدوارم مثل همیشه حالتون خوب باشه

امروز می خوام جاذبه های طبیعی شهر ساری رو براتون بگم. پس همراه من باشید ...

 

دریاچه میانشه ساری

دریاچه میانشه که با اسم چورت هم خونده میشه در 10 کیلومتری روستای چورت قرار گرفته که بین مسیر ساری و کیاسر واقع شده. در جنگل های روستای چورت جا خوش کرده و در 50 کیلومتری جنوب ساری این دریاچه رو میشه دید.

دریاچه میانشه در سال 1318 بر اثر زمین لرزه به وجود اومد. در مسیر شیب یک دره واقع شده و اطراف اون هم درختان و پوشش جنگلی زیبایی اون رو در بر گرفته.

 

دریاچه میانشه

 

تالاب سادوا ساری

این تالاب در جنوبی ترین قسمت استان سرسبز مازندران و میان رشته کوه های غربی و شرقی البرز قرار گرفته.

در نزدیکی شاه دژ قرار داره و در کمی پایین تر اون هم مراتع جنگلی و دامنه های بخش جنوبی مناطق کشاورزی و دامپروری دیده میشه. در حوالی این تالاب چشمه های زیبایی هست که بسیار دیدنی و قشنگه. جای قشنگی به نظر میرسه دوست من ...

این تالاب های زیبا در نزدیکی روستایی قرار داره با نام سید محله. سراندون و بالندون از دو قسمت شمالی و جنوبی تشکیل شده که قسمت شمالی اون سراندون و قسمت جنوبیش رو بالندون میگن. از اونجایی که تالاب سادوا آب شیرینی داره باعث شده که محلی باشه واسه زندگی و زیست گاه جانورانی که در اینجا سکونت دارن. مرغان دریایی و پرندگان زیادی در این محل زندگی می کنن.

 

تالاب سادوا ساری

 

عمق متغیری داره و در زمان های بارندگی تالاب عمیقی خواهد بود. قسمت هایی از تالاب در قله های شاه دژ قرار گرفته که با استان سمنان مشترکه. این قله ها از سطح دریا 2500 متر ارتفاع دارن و پوشیده شدن از جنگل های سر سبز و زیبا با بافت طبیعی مختلف.

 

پناه گاه حیات وحش دشت ناز

این پناه گاه حیات وحش در 29 کیلومتری قسمت شمالی ساری قرار گرفته. این محل که شکل گیریش در جنگل های جلگه ای صورت پذیرفته 56 هکتار مساحت داره. نکته جالب اینه که گونه ای نادر از گوزن ها وجود داره که نامش گوزن زرد ایرانیه، اینجا محل زندگی این گونه زیبا از گوزن هاست. چقدر زیبا و جالب...

دشت ناز از لحاظ پوشش گیاهی هم کم نظیره و در اون 447 گونه مختلف گیاهی شناسایی شده که بسیار ارزشمنده. برای بازدید شما میتونید با مجوز در همه ایام سال به جز بهار که فصل زایش این گونه از گوزن هاست به این منطقه زیبا بیاید و شاید هم این گوزن های زیبا رو در نزدیکیتون آزاد و رها ببینید.

 

پناه گاه دشت ناز

 

پناه گاه حیات وحش میانکاله

از مهمترین پناه گاه های حیات وحش در منطقه و اطراف دریای خزر این منطقست.

در سواحل قسمت جنوبی دریای خزر اگر تنها جایی وجود داشته باشه که از آلودگی های شهری و انسانی و ساخت و ساز در امون مونده حتما همین جاست. این قسمت و ناحیه که 60 کیلومتر درازا داره جای امنی هست که شرایط رو برای حفظ گونه های جانوری و گیاهی فراهم کرده. هر ساله بسیاری از پرندگان مهاجر از تمام نقاط دنیا مدتی رو در این منطقه زیبا می گذرونن. چه مهمان های جذابی ...

این دریاچه زیبا و خاص مساحتی 17 هکتاری داره و در مسیر جاده ساری به سمنان قرار گرفته. جالبه که بدونین این دریاچه با آب ریز ها و رودخانه ای پر نمیشه و تنها با بارندگی هایی که میشه پر آب خواهد شد.

درختان مختلفی در اطراف این دریاچه وجود داره که میشه به بلوط، نمدار، ممرز و ... اشاره کرد.

 

پناه گاه میانکاله ساری

 

در تمامی فصول سال از زیبایی خیره کننده ای برخورداره، در بهار با شکوفه های سفید و رنگی و سر سبزی مخمل گونه، در تابستون با طراوت و سر سبز همراه با میوه های جنگلی و در پاییز هم با رنگ زرد و سرخش تبدیل میشه به جایی زیبا و خاص.

جاییه که میشه روی اون برای اقامتی لذت بخش حساب باز کرد دوست خوش سفر من.

 

تالاب حمید آباد ساری

این تالاب زیبا که در استان مازندران هست، در جاده ساری به سمت فرح آباد قرار گرفته. در روستایی به همین نام قرار واقع شده و تالابی بسیار جالب و زیباییه.

این تالاب زیبا پوشیده شده از گل های نیلوفر آبی که خیلی اون رو زیبا و رویایی کرده. اینجا جای امنی برای پرندگان منطقه و یا پرندگان مهاجر هست که این محل امن رو برای زندگی انتخاب می کنن.

وسعت این تالاب یک و نیم کیلومتر مربعه.

 

تالاب حمیدآباد ساری

 

دوستان گل، اگه قصد اقامت در این شهر پر برکت و دیدن زیبایی های اون هستین فراموش نکنید که به محلی برای اقامت نیاز دارید.

اگه قصد اجاره ویلا، سوئیت، هتل و ... رو دارید میتونید از تیم سفر بازی کمک بگیرید تا بهترین گزینه ها در اختیارتون باشه و از سفر و اقامتتون لذت کافی ببرید.

با سفر بازی سفری خاطره انگیز داشته باشید.