طبیعت گردی دماوند

طبیعت گردی دماوند

سلام به دوستان گل و عاشق طبیعت.

اگه عاشق گردش در طبیعت هستی منطقه خوبی بهت معرفی میکنم که پر از جاذبه های زیبا و جذابه، دماوند. البته سعی میشه بیشتر جاهایی گفته بشه که در مقالات گذشته بهش اشاره نشده ولی باز هم بعضی موارد گفتنش خالی از لطف نیست.

 

جاذبه های طبیعی دماوند

کوه دماوند

کوه دماوند از شناخته شده ها و معروف ترین جاهای منطقه دماونده و این کوه همیشه نماد صلابت و استواری ایرانی بوده. ممکنه در نگاه اول براتون دست نیافتنی به نظر برسه ولی برای رفتن و لذت بردن حتما لزومی نداره که حرفه ای باشی و به قله بری. در مسیر دامنه و دشت های این کوه زیبا هم مکان های عالی و دیدنی دیده میشه که میتونه بهونه خوبی بهت برای طبیعت گردی بده. در این مسیر شاهد چشمه ها، گیاهان متنوع و... هستی و اگه چیزی هم لازم بشه یا اتفاقی هم بیفته باز هم نگران نباید باشی چون تنها نیستی و امکانات برای کمک به تو هست دوست عزیز.

 

کوه دماوند

 

دشت مشا دماوند

این دشت زیبا خودش به تنهایی پهنه وسیعی از زیبایی ها رو جلوی روی شما قرار میده، اگه نمیخوای زیاد مسیرهای صعب العبور رو طی کنی این دشت پیشنهاد خوبیه برات. قدم زدن در این دشت با مناظر زیبایی که وجود داره و دیدن گل های زیبای در مسیر اشتیاق شما رو برای این کار بیشتر میکنه. حتما این دشت زیبا رو از نزدیک ببین دوست عزیز.

 

پیست اسکی آبعلی

این منطقه شاید نیاز به توضیح نداره و خیلی ها به خوبی میشناسنش. اولین پیست رسمی و مدرن ایرانه که به شیوه نوین شروع به کار کرد. از پیست های پر طرفداره که به خاطر سر راستی راحتش برای رفت و اومد و همچنین در مسیر تهران شمال بودن همیشه تو چشم بوده و دوست داران زیادی داره.

زیبایی پیست اسکی آبعلی و منطقه اطرافش باعث میشه افرادی که قصد اقامت در این نقطه رو ندارن با دیدنش به وجد بیان و برای رفتن به پیست و یا طبیعتش ساعت ها متوقف بشن.

گردش در طبیعت برفی اون و در تابستون سر زدن به ارتفاعات خنکش خیلی دوست داشتنیه و لحظات خوبی براتون به یادگار میزاره.

 

پیست اسکی آبعلی

 

دریاچه تار و هویر دماوند

این دو دریاچه که بسیار نزدیک به هم هستن و فاصله 500 متری از هم دارن از دریاچه های آب شیرین کوهستانی به شمار میان. این دریاچه ها بین دو رشته کوه قره داغ در شمال و زرین کوه در جنوب به وجود اومدن و ادامه رشته گوه قره داغ این دو دریاچه رو از هم جدا کرده.

این دریاچه ها در 30 کیلومتری شرق دماوند واقع شدن، با طبیعت گردی و رسیدن به این منطقه زیبا شاهد مناظر چشم نوازی خواهید بود که ارزش خسته شدن رو داره دوست من.

 

رودخانه دماوند

این رودخانه مسیری پر پیچ و خم رو طی میکنه.

رودخانه دماوند از دو رشته رودخانه تار رود و رودبار نشات میگیره و پس از طی مسیری طولانی و سخت به منطقه حفاظت شده جاجرود میرسه .

در کل مسیر طی شده این رودخانه شاهد طبیعتی زیبا و چشم نواز هستیم که میتونه برای خیلی از طبیعت گرد ها و یا افراد معمولی جذاب باشه و لحظات لذت بخشی رو به همه هدیه کنه. هر کس با توجه به موقعیتی که از نظر مکانی هست به این رودخونه و مسیرش می پیونده و یا لحظات و ساعاتی هم اتراق میکنه؛ شنیدن صدای آب و طبیعت پاک واقعا عالیه.

 

رودخانه دماوند

 

کوه و قله شاه نشین دماوند

کوه و قله شاه نشین از قله و کوه های البرز مرکزیه که روی خط الراس توچال واقع شده.

ارتفاع این قله 3885 متره که از شرق به شهرستانک و توچال و از غرب به امامزاده داوود میرسه. البته در صعود به این کوه باید به فصل مورد نظر دقت کرد شاید هر فصلی نشه به راحتی به این منطقه رفت ممکنه از نظر آب و هوا غافلگیر بشین. اگر در فصل سرما قصد عزیمت دارید حتما مجهز باش دوست من.

 

چشمه دیو آسیاب دماوند

این چشمه زیبا برای طبیعت گردی عالیه و اگر کمی به خودتون سختی بدین میتونید چشمه زیبایی ببینید که حتما خستگی رو از تن شما در میکنه.

در ارتفاعات دشت لار میتونید این چشمه رو ببینید که 20 متر طول و عمقی حدود 2 متر داره. دهانه دایره ای شکلش بسیار اون رو زیبا کرده و رنگ آبیش هم بسیار صحنه آرامش بخشی بوجود آورده. شما میتونید یک زیبایی خارق العاده رو تجربه کنید و اون هم صحنه جوشش آب از دهانه این چشمست.

هیچ درخت و سر پناهی در اطراف این چشمه نیست پس به فصل سال هم فکر کن تا از آفتاب در امون باشی یا سر پناهی موقت رو برای خودت مهیا کن دوست من.

 

چشمه دیوآسیاب دماوند

 

آبشار جنگلک دماوند

شما در مسیر دره گروبار و 7 کیلومتری شرق شهرستان دماوند میتونید به آبشار جنگلک برسید. ترکیب آب و رطوبت حاصل از آبشار و وجود درختان بید باعث شده محیطی خوش آب و هوا و خاص بوجود بیاد که نفس هاتو عمیق تر میکنه و از نفش کشیدنت هم لذت خواهی برد.

در مسیر رسیدن به دره گروبار شاهد مناطق زیبا، درختان کهنسال ارس و گردو با قدمتی چند صد ساله هم خواهید بود. این فرصت رو از دست نده دوست من.

 

آبشار برف تنگه لار دماوند

این آبشار زیبا در شرق لار دماوند قرار گرفته. در دره زیبای کوه های لار صادق میشه به این منطقه زیبا رسید. شاهد دشت زیبایی هستیم که در انتهای اون به این آبشار میرسیم. حالا میشه با خیال راحت خستگی در کرد و لذت برد.

 

آبشار آینه رود (روح افزا)

در یک کیلومتری شرق دماوند واقع شده و در منطقه خوش آب و هوا در این منطقه میشه به این آبشار رسید.

برای رسیدن به این آبشار باید از شهر دماوند خارج شد و به سمت تنگ گروبار حرکت کرد، جایی که زیبایی های بی نظیری داره، حتما لذت دیدن این زیبایی ها رو به چشمت بده دوست من...

 

آبشار آینه رود دماوند

 

اگه واقعا دوست داری این همه زیبایی رو ببینی لازمش اینه که در دماوند مستقر بشی و به نوبت به این نقاط زیبا بری. برای اقامت و اجاره ویلا، سوئیت ، هتل و ... در دماوند و هر منطقه ای میتونی رو کمک تیم سفر بازی حساب ویژه ای باز کنی.

ما همه چیو برات هماهنگ میکنیم و تا روز آخر اقامتت کنارت هستیم. سفرت به خوشی دوست من.