روستاهای زیبای ناتر و سینوای چالوس

روستاهای زیبای ناتر و سینوای چالوس

سلام به دوستای عزیز.

از جاذبه های سفر به مناطق مختلف یکیش سر زدن به روستاها و مکان های زیبا و غیر شهری هست. مکان هایی که سادگی و بی آلایشیش بد جور توی این دنیای امروز نیازه ... با اجاره ویلا و اقامتگاه در نزدیکی این روستاها شرایط برای لذت بردن از آرامشش فراهم میشه.

 

روستای ناتر چالوس

در مسیر حرکت در جاده چالوس وقتی که 50 کیلومتر مونده که برسی میتونی یک جاده فرعی ببینی که شما رو به سمت روستای ناتر هدایت می کنه.

در مسیر رسیدن به ناتر طبیعت زیبا و بکری تورو به دیدنش دعوت می کنه. با کمی صبوری به این روستا می رسی دوست من ... به روستایی می رسی که قدمتش تا 2500 سال تخمین زده شده. معماری سنتی که با سنگ و چوب و کاهگل انجام شده تفاوت رو کامل بهت نشون میده.

 

روستای ناتر چالوس

 

روستای ناتر روستایی زیباست که در اون درختانی مثل فندق، گردو، سیب، بید و صنوبر رو میشه دید. دیدن این زیبایی ها همراه با صدای پرندگان آرامش خاصی رو به بازدید کننده میده.

دسترسی ناتر اینجوریه که از سمت غرب به روستای الیت و دلیر، از شرق با بیجد نو، از جنوب با جنگل زارها و از سمت شمال با ارتفاعات کلاردشت در ارتباطه.

 

ناتر به چه معناست؟

این روستا در مکانی بلند و کوهستانی قرار گرفته و نامش هم به معنای نگهبان دشت هست. اسم با ربطیه چون مثل یک نگهبان همه دشت ها رو زیر نظر داره. البته ناتر رو به معنای آب فراوان هم میدونن چون 44 چشمه آب در این روستا هست که این هم میتونه دلیلی بر این نام باشه.

 

دیدنی های روستای ناتر

از طبیعت زیبای این روستا میشه به مناطق سر سبز بارینگتون و کندیچال اشاره کرد که همراه با درختان بلند و سر سبز جایی زیبا و عالی رو بوجود آورده. خیلی قشنگه حتما یه بار سر بزن دوست من ...

چشمه های زیبای دیگه هم که کم هم نیستن در این روستا وجود داره، که میشه به قلقله چشمه، گلی چشمه و چشمه لنار اشاره کرد. چشمه گازدار و شفا بخشی هم در کندوچال هست که گفته میشه برای سنگ کلیه عالیه. خیلی خوبه باید امتحانش کرد ...

 

دیدنی های روستای ناتر چالوس

 

رودخانه محلی ای هم در این روستا هست که از آب شدن برف های کوه های اطراف به وجود اومده. آبشاری هم با نام بارینگتون هست که در غرب روستاست و از جاهای دیدنی این روستا به حساب میاد. بد نیست که با قدم زدن در این روستا به معماری ساده و بی آلایش اون هم با دقت بیشتری نگاه کنید و به دور از تشریفات شهری یکم خاکی بودن رو ازش لذت ببری دوست من ...

این روستا یه جورایی منطقه ای کوهستانی به حساب میاد دوست عزیزم چون در ارتفاعی 2200 متری واقع شده و در بیشتر مواقع هوای سردی داره. بهتره پس اگه خواستی یه سری به اینجا بزنی فصل تابستون رو انتخاب کنی که هم پوشش گیاهی زیبایی پیدا کرده هم هواش مناسبه. روستای ناتر دارای حدود 7 هزار نفر جمعیته و اکثر ساکنین اون با هم فامیل هستن و جزء طایفه های شناخته شده این منطقه به حساب میان.

 

روستای سینوا چالوس

روستای سینوا از روستاهای زیبایی هست که به دلیل نزدیکیش به جنگل فین، از زیباترین پارک های جنگلی چالوس، شاهد طبیعتی عالی و زیبا در اون هستیم. در اطراف این روستای زیبا رودخانه زیبایی قرار داره که از عوامل حیاتی این روستاست.

 

روستای سینوا چالوس

 

این رودخانه و رودخانه چالوس نقش مهمی در تامین آب کشاورزی منطقه دارن و هم اینکه این رودخانه حفاظت شدست و در اون انواع ماهی هم به چشم میخوره. ماهی هایی مثل قزل الا، ماهی خیاطه، سس ماهی و سگ ماهی از انواع آبزیانی هستن که میشه در این رودخونه با برکت دید. خیلی عالی و جالبه. شاید نمی دونستی تا حالا...

در اطراف این رودخانه هم که از طبیعت زیباش براتون نگم و جای عالی و قشنگیه که میتونه کلی خانواده ها و جمع های دوستانه رو دور خودش جمع کنه و همه لذت ببرن از این محل قشنگ.

 

دیدنی های روستای سینوا

در این منطقه شاهد مناظری طبیعتی هستیم که اون رو برای افراد ورزشکار مثلا دوچرخه سوارا جذاب کرده. سینوا به بهشت دوچرخه سوارا هم معروف شده و مشتاقان این ورزش به این محل میان و هم از آب و هواش لذت می برن هم ورزششون رو در جایی با صفا انجام میدن.

 

جاذبه های روستای سینوا چالوس

 

از اونجایی که این روستا نزدیک جنگل فین هست میشه انواع گونه های جانوری رو درش دید. حتی گفته شده که در سال ها پیش در اینجا پلنگ و یوز پلنگ هم وجود داشته که به لطف ما آدم ها دیگه اثری ازشون نیست. مردم محلی سینوا به جنگل فین، مشل موزی یا محمود آباد هم میگن.

روستای سینوا، سینوا چشمه و تلاجو در همسایگی و مشرف به این جنگل هستن. آبشار شر شر هم جاییه که به روستای سینوا نزدیکه و بد نیست به اون سری بزنید.

مرداب زیبای هسل هم به سینوا نزدیکه و واقعا میتونید از انواع زیبایی هایی که در اطرافتون هست حسابی لذت ببرید. چی بهتر از این که همه زیبایی ها اینقدر بهتون نزدیکه.

 

مرداب هسل چالوس

 

همیشه یادتون باشه که اگه به مناطق روستایی میرید و محصولات و صنایع دستی ای دارن ازشون بخرید تا امیدوار بشن و این هنر و محصولات فراموش نشه. میدونم به فرهنگ این مملکت اهمیت میدی دوست گلم ...

اگه قصد مسافرت و اجاره ویلا در چالوس رو داری یا هر نوع اقامتگاهی مثل هتل و سوئیت و ... رو میخوای، ما در کنار شما هستیم.

تیم سفر بازی در کنارته تا بهترین مکان ها رو با بهترین شرایط و بودجه اجاره کنی و سفری عالی داشته باشی.

عالی باشی دوست من ...