آبشارهای چالوس

آبشارهای چالوس

سلام به دوستان سفر دوست اهل طبیعت.

امروز یکی از جلوه های زیبایی در طبیعت رو راجع بهش صحبت می کنیم. در منطقه چالوس آبشار های زیادی وجود داره که معروف ترینهاش بهتون معرفی میشه.

شاید شما هم از جمله کسایی باشی که بعد از خوندن این مطلب سر از اونجا در بیارید. پس با دقت گوش کن...

 

ابشار اکاپل چالوس

اگه شما از سمت چالوس می خواید به این محل برید لازمش اینه که از شهر چالوس به طرف جنوب غرب برید. در جایی که ارتفاعات البرز و کلاردشت با هم تلاقی پیدا می کنن. در جنگلی سرد و کوهستانی که بهش سردی چال کلاردشت میگن یک آبشار زیبا و خیره کننده خواهید دید.

 

آبشار اکاپل چالوس

 

این مکان در سال های اخیر گردشگر های زیادی اعم از خارجی و داخلی رو به خودش دیده و جایی زیباست که همه عاشقش میشن. اینجا جاییه که هم برای اقامت یک روزه مناسبه هم میشه با اجاره ویلا برای چند روز اقامت هم برنامه ریزی کرد.

این آبشار در منطقه زیبا و وسیعی قرار داره که نقاط زیبای دیگه هم در اون واقع شدن؛ مثلا شما با اومدن به اینجا میتونید به دشت های وسیع و دریاچه ولشت هم سر بزنید. منطقه ای عالی هست که شما با اومدن به اون یه تیر و چند نشون خواهید زد.

ظرفیت بالای این منطقه اعم از نقاط دیدنی مثل رودهای فصلی زیبا، حیات وحش، حیات گیاهی و کوه های پر ابهت و زیبا میتونه برای همه گردشگر ها و شما جذاب باشه و راضیتون کنه.

با وجود این همه زیبایی فکر می کنم یک روز براش کافی نباشه و بهتره برای اینجا اومدن برنامه مفصلی داشته باشید. آبشار اکاپل در همجواری رود زیبای سرد آبرود قرار داره و این هم زیبایی دیگه ای هست از این نقطه خواستنی. اگه رفتی جای ما هم خالی کن دوست خوش سفر من ...

 

آبشار اکاپل

 

آبشار سواسره چالوس

این آبشار هم مثل بقیه آبشار ها از زیبایی خاصی برخورداره و مخصوصا در فصل گرما و تابستون میتونه بهتون کمک کنه که کلی حال کنین. آب این آبشار هم به خوبی میتونه فضای خاصی رو براتون ایجاد کنه که لحظات خوبی براتون به وجود بیاد .

از آبشار های زیبای خطه شمال به حساب میاد که در اطراف بلده قرار گرفته. این آبشار ارتفاعی حدود 100 متر داره و آب فراوونی داره. پخش آب عالی و معرکه ای داره و و حجم زیاد و مناسب آبش ابهت خاصی بهش میده.

آبشار سواسره در واقع در جایی قرار گرفته که بیشتر حالتی کوهستانی داره تا جنگلی. سواسره به معنی نسیم صبحگاهیه؛ نسیم وزیده شده از این کوهستان همراه با رطوبت این آب برای شما شرایطی رویای به وجود آورده و این نام زیبا تداعی کننده اون حس قشنگه ...

بعبارت دیگه اگه بخوام بهتون آدرس بدم اینجوری هم میشه گفت که سواسره در نزدیکی بلده و شهرستان نور قرار داره و در 35 کیلومتری جاده هراز و 54 کیلومتری جاده چالوس جا خوش کرده. بلده جاییه که نزدیک یوش قرار داره، زادگاه نیما یوشیج عزیز.در بسیاری از موارد کسایی که برای دیدن زادگاه این شاعر به این منطقه میان به این آبشار هم سر میزنن.

 

آبشار سواسره چالوس

 

البته اینم بهتون بگم که در نزدیکی این آبشار هتل و محل اقامت خاصی نمیتونید ببینید و فقط میشه از روستایی ها و افراد بومی کلبه هایی چوبی تهیه کنید یا به جاهای دیگه ای که بهتون پیشنهاد میشه روی بیارید.

البته این نکته هم بگم که اگه به رطوبت حساس هستی و یا تجهیزات مناسب نداری اقامت شبانه و چند روزه نداشته باش رفیق. اینجا جاییه که رطوبت بالایی داره که برای خیلیا خوشایند نیست؛ این نکته هم در نظر داشته باش دوست من. یادت نره ...

 

چطور به آبشار سواسره بریم؟

سه مسیر برای رفتن به این آبشار بهتون پیشنهاد میشه :

•       از جاده هراز به سمت نور تشریف می برید. بعد از نور به بلده خواهید رسید و از اونجا به راحتی به سواسره خواهید رسید.

•       از چالوس خودتون رو به نور برسونید و بعدش به بلده و آبشار سواسره میرسید.

•       مسیر دیگه از چالوس هم هست که از سمت سیاه بیشه هست. از چالوس به سمت سیاه بیشه میرید و نرسیده به سیاه بیشه به بلده میرسید. از بلده هم که به راحتی به سواسره هدایت میشید.

سفرتون بی خطر ...

 

آبشار سواسره

 

آبشار هریجان چالوس

روستای هریجان از مناطق زیبا در مازندران و کلاردشته که به راحتی میتونید بهش برسید.

جاده چالوس این جاده شگفت انگیز و خاص این قابلیت رو داره که با ورود به هر فرعیش زیبایی های جدیدی پیش روتون قرار بگیره و وارد جایی جدید بشید. چقدر عالی...

از مناطق زیبایی که میشه در همین فرعی ها دید هریجان هست که در اون آبشار زیبا و بلندی هم وجود داره. شما به راحتی می تونید با طی مسافتی تقریبا 10 کیلومتری از جاده چالوس و گذر از پیچ و خم ها به این منطقه برسید. منطقه ای آرام و خاصیه. زیباست ...

 

روستای هریجان

 

این روستا در حال حاضر جمعیتش کم شده و اکثر اونا به شهر ها مهاجرت کردن .حیف...

در این روستا علف زار های زیبایی میشه دید و یک امامزاده به اسم شاهزاده محمود (ع) هم در اینجا آرام گرفته که میتونید به اونهم سری بزنید.

آبشار هریجان در قسمت غربی روستا قرار داره و برای اینکه به اون برسید از داخل روستا باید جاده ای خاکی طی کنید که این جاده فرعی در کنار یه پرچین سنگی و سمت چپ قرار داره که برای رسیدن به آبشار شما رو راهنمایی می کنه.

اگه دوست دارید به بالای آبشار برسید باید مسافت بیشتری طی کنید و حدود نیم ساعت وقت بزارید تا به کوتاه ترین تاج برسید که ارتفاعش حدود 9 متره. حیات وحش جانوری غنی ای داره و گونه های جانوری و گیاهی زیادی در این منطقه تحت حفاظت قرار گرفتن. برای همین اگه به مناطق بالایی هم می خواهید دسترسی داشته باشید باید مجوز بگیرید چون در واقع در منطقه حفاظت شده قرار دارن.

 

آبشار هریجان چالوس

 

اگه قصد اقامت در هر شهر شمالی رو دارید تا به راحتی به نقاط دیدنی و تفریحی دسترسی داشته باشید تیم سفر بازی در کنار شماست تا بهترین انتخاب برای اجاره ویلا در چالوس و بقیه شهرها برای شما فراهم بشه.

ما در کنار شماییم تا بهترین انتخاب برای اجاره ویلا و رزرو اون براتون مهیا بشه.

لبخند بزن دوست من ...