مقایسه بین دیدنی های طالقان و كردان

مقایسه بین دیدنی های طالقان و كردان

سلام به دوستان سفر باز، سلام به اونايي كه هميشه دنبال بهترين هان

شايد براي خيلي از افراد مخصوصا كسايي كه نزديك تهران هستن اين سوال پيش بياد كه براي تفريح، اجاره ويلا و ... كردان بهتره يا طالقان؟

البته همه مناطق، زيبايي هاي منحصر به خودشون رو دارن و هر كس با توجه به سليقه اي كه داره مزيت هايي رو در اون ميبينه و ازش لذت ميبره. بطور كلي ما به شما پيشنهاد ميديم كه از هر دو منطقه ديدن كنيد اما ما ويژگي هایی رو براتون ميگيم كه بهتر بدونيد كه چه جايي خواهيد رفت.

 

طالقان

طالقان يكي از مناطق ييلاقيه كه به تهران هم نزديكه و راحت ميشه به اون رسيد. آب و هواي عالي و پاكي داره و ميتونه يه مدت تو دوست عزيز رو از آلودگي و شلوغي شهري دور كنه.

جاذبه های دیدنی طالقان طبيعتي سر سبز داره و آبشارهاي زيبا و فراووني رو ميشه در مناطق كوهستاني اون ديد و لذت برد. بارش هاي مناسب و آب شدن برف هاي كوهستان ها باعث شده منطقه اي حاصلخيز و سر سبز به وجود بياد و آبشار هاي زيبايي هم در كوهستان ها شكل بگيره.

هم مناطق تاريخي در طالقان وجود داره هم باغ هاي ميوه و زمين هاي كشاورزي و ميشه مناظر طبيعي زيبايي هم در اين منطقه وسيع ديد. مردم اين منطقه تاتي صحبت ميكنن و البته زبونشون فارسي هست.

 

جاذبه های طالقان

 

زمين هاي كشاورزي پر بركت اين منطقه هم كه بسيار معروفه و محصولات متنوعي مثل گردو، گيلاس، آلبالو، زرشك كوهي، گلابي، سيب و ... در باغهاي اين منطقه به چشم ميخوره كه بسيار با كيفيت و خوشمزه هستن.

اگه اهل ديدن جاهاي تاريخي هم باشي بي نصيب نمي موني دوست من. از جاهاي تاريخي كه ميتوني به اونجا هم سر بزني ميشه به قلعه ارژنگ و كتيبه عسلك اشاره كرد.

اين منطقه پربركت و پر آب چشمه هاي زيباي دائمي و سفره هاي آبي زير زميني مناسبي داره، مثلا چشمه گنداب از چشمه هاي زيباي اين منطقست. از آبشارهاي زيباي طالقان هم كه براتون نگم، اگه اهل طبيعت گردي هستي و قصد ديدن آبشارها رو داري ميتونم چند تا پيشنهاد بهت بدم: آبشار خرس چر كه در قسمت جنوبي قلعه خرس چر ناريان قرار داره و آبشار واركش كه اين آبشار در روستاي خچيره. آبشار سفيد آب هم هست كه اين آبشار در قله شاه قرار داره و بسيار موارد ديگه.

 

اگر هم اهل ماهيگيري و سكوت و آرامش اين ورزش خاص هستي ميتونم مكان هاي ماهي گيري در سد طالقان رو پيشنهاد بدم دوست عزيزم.

جاهاي ديگه اي هم ببرای بازدید وجود داره مثل روستاي ايستا طالقان، آبشار كركبود، آبشار سوهان و روستاي مير.

 

دیدنی های طالقان

 

حالا كه شناخت مختصري با طالقان پيدا كردي ميتوني برای بازدید ازش برنامه ريزي كني ولي اصلا نگران محل اقامتت نباش. ميتوني به راحتي با كمك تيم سفر بازي ويلاي مناسب خودتو پيدا كني و رزرو كني و با خيال آسوده به محل اقامتت سفر كني دوست خوش سفر من...

ما در كنار شماييم تا آخرين روز سفر تا تجربه خوبي از لحظات زندگيتون داشته باشيد.

 

كردان

زیبایی منطقه کردان كه واقعا حرف نداره. منطقه اي كه در نزديكي تهران و كلانشهر كرج قرار گرفته و به راحتي ميتونيد براي رفتن بهش برنامه ريزي كنيد.

خوش آب و هوا و سرسبزه و مورد پسند خيلي ها در اين سال هاي اخير بوده و ويلاهاي زيبا و زيادي هم در اين سال ها در كردان ساخته شده كه بعضياش بسيار لاكچري و خاصه و شما رو مبهوت ميكنه.

 

کردان

 

شما ميتونيد در اين منطقه علاوه بر بافت سنتي اون ويلاهاي متنوع و عالي رو در كنار هم ببينيد و حتي اجاره كنيد. شما با كمك تيم سفر بازي ميتونيد لذت اقامت در بهترین مناطق كردان و ويلاهاي اون از هر نوع رو تجربه كنيد.

 

جاذبه های دیدنی كردان

طبيعت خاص و زيبا و باغ هاي ميوه کردان بسيار عالي هستن و ميوه هايي مثل زردآلو، گيلاس، توت و... در اين منطقه به عمل مياد. ميتونيد در اين منطقه گردش كنيد و لذت خوردن ميوه تازه چيده شده رو تجربه كنيد. واقعا سالم و عاليه...

در سالهاي اخير اين منطقه از لحاظ اقتصادي هم موقعيت خوبي پيدا كرده و از اين لحاظ هم خيلي ها رو به سمت خودش كشونده. بطور كلي در كردان مي تونيد چند منطقه كلي سربزنيد مثل: روستاهاي زیبای كردان، طبيعت زيبا، مناطق گردشگري و رفاهي و تفريحي، سايت پروازي پاراگلايدر، رود كردان و...

كوه نوردي و صخره نوردي هم از تفريحات مورد علاقه خيلي هاست كه امكانات مناسبي هم براي اين كار در نظر گرفته شده.

شما دوست گل ميتونيد لحظات خوب و خوشي رو كنار رودخانه كردان داشته باشيد و در گرماي داغ تابستون از آب خنك و جاري اين رودخونه لذت ببريد و در كنارش با دوستان و خانواده ساعات خاطره انگيزي داشته باشين.

 

رودخانه کردان

 

روستاي معروف و زيبايي هم هست با نام برغان كه توصيه ميكنم حتما بهش سر بزني، اين روستا كه به آلو هاش هم معروفه روستايي آروم و لذت بخشه كه مردم اون بيشتر كشاورز و دام پرور هستن و محصولات سالم و ارگانيكي رو ميتوني در اينجا پيدا كني و دست خالي و بدون سوغاتي بر نگردي.

 

دوست من...

اگر قصد سفر به مناطقي كه بهت گفتم رو داري لازمش اينه كه بدوني جاي امن و محل اقامت خوبي هم داري تا با خيال راحت به اين سفر بري.

دوست داري در ويلا اقامت كني؟ دوست داري سوئيت اجاره كني؟ هر چي كه انتخاب تو باشه... حتي ويلا هاي لوكس. ما در كنارتيم تا به اين خواستت برسي و سفري عالي داشته باشي.

حالا كه بيشتر با اين دو منطقه آشنا شدي دوست من با توجه به سليقت ميتوني بهترين انتخاب رو داشته باشي .هر دو منطقه اي هستن كه آب و هوايي پاك دارن و فاصله مناسبي از تهران دارن. طالقان بافت تاريخي تري داره و وسعت مناطقش بيشتره و طبيعت خاصي داره. كردان هم طبيعت خاص خودشو داره و مدرن تره و مناطق تفريحي و گردشگري هم داره؛ مثل مجتمع تفريحي كه امكانات خانوادگي براي تفريح و خريد پيش روتون قرار ميده.

در طالقان و كردان هر دو امكانات اقامتي خوبي وجود داره و ميتونيد به راحتي رزرو و اجاره ویلا در کردان یا طالقان رو از هر نوعی که بخواید انجام بدید.

 

رزرو و اجاره ویلا

 

در هر دو منطقه اي كه بهتون معرفي كردم ميتونيد با كمك تيم سفر بازي اقامت خوشي رو داشته باشيد.

سفر بازي در همه مراحل سفر در كنار شماست.

سفرتون به خوشي...