لمبران و صمغ آباد طالقان

لمبران و صمغ آباد طالقان

سلام به دوستان سفر باز خاص پسند.

امروز میخوام جاهای خاصی رو از جاهای دیدنی طالقان بهتون معرفی کنم که شاید برای دوست داران جاهای تاریخی و حرفه ای جذاب باشه.

اول می خوام از منطقه لمبران در طالقان براتون بگم.

 

منطقه لمبران طالقان

این منطقه از دیر باز مورد توجه و کاربرد اهالی ساکن در اون بوده و این امر نشون دهنده اینه که منطقه طالقان و اطراف اون از خیلی سال ها پیش برای انسان جذاب بوده و در اون سکونت داشتن و زندگی می کردن.

همیشه منطقه طالقان به دلیل بافت طبیعی و آب و هواش مورد توجه بوده و همچنین افراد بزرگی هم از این دیار به ایران و جهان معرفی شدن. این خاک غنی قدمتی داره که شاید از خیلی جاهای معروف هم بیشتر باشه.

منطقه لمبران که با نام منطقه باستانی لمبران هم شناخته میشه در واقع گورستانی باستانیه. قدمتش به هزاره اول قبل از میلاد مسیح بر میگرده،. بله هزار سال قبل از میلاد. از آثار به دست آمده و نشونه های باستان شناسی مشخص شده که این منطقه و اطرافش برای انسان های اون زمان از اهمیت بالایی برخوردار بوده و زندگی و کار سالهاست که در اینجا وجود داشته و داره. از لحاظ باستان شناسی و بررسی عوامل تخصصی، این منطقه باستانی اهمیت زیادی داره که باعث به دست آمدن سر نخ هایی جدید از تمدن های باستانی در ایران داره.

 

لمبران طالقان

 

از لحاظ جغرافیایی این منطقه در طالقان و ما بین روستاهای قدیمی خچیره وگته ده قرار گرفته و ارتفاع 2080 متری از سطح دریا داره. لمبران در بخش بالا طالقان هست، با روستا های ناریان و مهران از سمت شمال، از شرق با ناریان رود، از غرب هم با جوستان و در جنوب با خوچیره همسایه هست.

در سال های جدید تر یعنی دوره قاجار هم این ناحیه محل تردد و گذر افراد میشه. از اونجایی که در بین مسیر گته ده و جوستان قرار داشته محلی برای اتراق و استراحت افرادی که تردد و سفر میکردن علی الخصوص چوپان ها بوده. قهوه خانه و محل استراحتی هم در اینجا ساخته شده بوده که رهگذران و مسافران به راحتی خستگی سفر رو از تن در میکردن و به ادامه سفر خودشون می پرداختن.

این محل توقف جایی امن و پر رونق رو در زمان خودش بوجود آورده بود که امروزه شاهد تنها آثاری مختصر از اون هستیم. بد نیست شما هم در این منطقه چرخی بزنید و حس و حال انسان های سال های دور رو تجربه کنید.

سختی دوران قدیم رو نداره و فقط تفریح و دیدن مناظر شما رو سر حال میاره. ولی با کمی تجسم میتونید خودتون رو جای مسافرانی قرار بدید که خسته و پای پیاده به این نقطه امن رسیدن و دارن از استراحت لذت میبرن.

لمبران هوایی پاک و خنک داره و در تابستان هم شاید شما نیاز به لباس گرم داشته باشین. پس اگر قصد رفتن دارید مجهز باشید دوستان گل. هوای عالی و سردش همچنین آب سرد گواراش واقعا چیزیه که در زندگی شهری کمتر میشه دید.

 

منطقه لمبران طالقان

 

منطقه صمغ آباد طالقان

از آخرین روستاهای طالقان هست و جاده دسترسی و امکانات خوبی داره که به دلیل تردد و نزدیکی به شهر رفت و آمد زیادی در این منطقه از سایر روستا های نزدیک انجام میشده. البته بعد از گذشت سال ها و مهاجرت به شهر های بزرگ تر از رونق سابق برخوردار نیست و رفت و آمد بطور مستقیم از روستاها به سمت شهر صورت می گیره.

روستایی زیباست که از توابع آبیک به حساب میاد؛ در 8 کیلومتری جاده زیاران به طالقان میشه این روستای زیبا رو دید که افراد زیادی رو به سمت خودش میکشونه تا لحظات و یا روزهایی رو در اون سپری کنن.

طبیعت بکری داره و مکان های مناسبی هم در اینجا برای سکونت مسافران و علاقمندان به وجود اومده. نزدیکی به تهران و دسترسی خوب به امکانات شهری باعث شده که در سال های اخیر خیلی ها اینجا رو برای ساخت ویلا انتخاب کنن و به این خاطر هست که شاهد ساخت و ساز های ویلایی یا مسکونی هستیم و خیلی از شهری ها برای ییلاق و تغییر ذائقه و حتی اجاره ویلا یک یا چند روزه اینجا رو انتخاب میکنن.

 

صمغ اباد طالقان

 

اگر قصد اجاره ویلا در این منطقه یا طالقان رو دارید میتونید از تیم سفر بازی کمک بگیرید. ما از زمان رزرو ویلا تا اجاره اون در کنار شما هستیم تا بهترین محل رو انتخاب کنید و با توجه به بودجتون جایی مناسب و راحت رو در اختیار داشته باشین.

پشتیبانی ما در زمان سفر و تا انتهای سفر در کنار شماست.

با سفر بازی با خیال راحت سفر کنید.