جاذبه های دیدنی کرج

جاذبه های دیدنی کرج

سلام رفيق هاي گل سفر بازي

امروز مي خوايم جاذبه هاي ديدني كرج رو بهتون معرفي كنم تا علاوه بر شهرک های گردشگری کرج همه جاهای دیدنیش رو ببینین. راستش به عنوان يك كلانشهر و منطقه اي كه وسعت كمي هم نداره سخته كه بشه در يك گفتار همه نقاط قشنگ اين منطقه رو گفت.

اما در هر حال چند مورد از مهمترين و شناخته شده ترين موارد رو بهش اشاره مي كنيم، همراه ما باشيد.

 

جاده چالوس

اين جاده قديمي و دوست داشتني براي خيلي ها ميتونه خاطره هاي زيادي داشته باشه. اين جاده از كرج شروع ميشه و به چالوس و نزديكي درياي خزر ختم ميشه. يكي از زيباترين جاده هاي دنيا لقب گرفته که داراي طبيعت خاص و منحصر به فرد با كوه ها و درختان زيباست.

 

جاده چالوس

 

در مسير اين جاده آبشارهاي زيبا، كوه ها و صخره هاي بلند و با ابهت، درختان متنوع و كمياب و كهنسال و حيوانات و جانوران متنوعي ديده ميشه و آب هاي معدني شفا بخشي هم از كوه هاي اون سرازيره كه واقعا اين جاده رو رويايي كرده. اصلا جاده چالوس گاها از مقصد سفر مهم تره واسه خيليا. شما از اين جاده چه خاطراتي داريد؟

 

غار يخ مراد

اين غار زيبا كه در اطراف آزادبر و كهنه ده در جاده چالوس قرار گرفته از مكان هاي جذاب و ديدنيه كرجه. ورودي اين غار در ارتفاعات قرار گرفته و با طي مسيري شيب دار به محيطي مي رسيد كه داراي چشمه هاي متعدد و يا يخ زده و استلاكتيت هاي اسفنجيه. اين غار پهناش تقريبا 3 متر و بلندي 8 متري داره و در اسفند و فروردين ماه قنديل هاي يخي زيبايي رو ميشه در اون ديد.

 

روستاي شهرستانك

روستايي زيبا و حاصلخيز كه هواي معتدل و مايل به سردي داره. كشاورزي و كاشت غلات و علي الخصوص گردو در اين منطقه زياده، پرورش زنبور عسل و توليد لبنياتش هم حرف نداره. صبحانه سالم با كره محلي و عسل طبيعي چه شود...

از صنايع دستي روستاي شهرستانك هم ميشه به جاجيم اشاره كرد. اهالي شهرستانك اسم زيبا و جالبي به اون دادن و بهش گذرگاه خورشيد هم ميگن، چون از زماني كه خورشيد طلوع ميكنه تا زمان غروب خورشيد از اين روستا ديده ميشه. جالبه نه؟

 

شهرستانک کرج 

 

كاخ مرواريد يا كاخ شمس

اين كاخ در سالهاي 1345 تا 1347 در كرج براي اقامت شمس پهلوي از دختر هاي رضا پهلوي ساخته شده و سازه اون حالتي شبيه به سفره ماهي داره كه صدفي رو در بر گرفته.اين كاخ توسط بهترين معماران دنيا طراحي شده و ديدن اون در محيطي زيبا و معماري خاص و منحصر بفردش بسيار ميتونه جذاب باشه.

 

سد اميركبير

يك سد عظيم، با سابقه طولاني و با ابهته كه براي تامين آب شهر تهران ازش استفاده ميشه و علاوه بر اين براي توليد انرژي و برق هم كاربرد داره. آب جمع شده پشت اين سد زيبا رنگي اقيانوسي داره و خيلي ها رو به سمت خودش براي تفريح و ورزش مي كشونه. تا حالا رفتي؟

 

سد امیرکبیر کرج

 

آبشار هفت چشمه کرج

اين آبشار از زيبا ترين آبشارهاي اين منطقست كه ميشه اون رو در كيلومتر 17 جاده چالوس ملاقات كرد. اين آبشار كه در مسيري 90 متري در جريانه از بزرگ ترين آبشارهاي ايران به حساب مياد. در اين منطقه آبشار هاي متعدد و كوچكي هم ديده ميشه كه گاها ارتفاعي حدود 5 متر دارن. به همين خاطره كه به 7 چشمه هم معروفه.

مسير دسترسي هم كمي دشواره و اگر آمادگي مناسب داري و اهل ماجراجويي هم هستي شك نكن برات جذابه و حسابي خوشحالت مي كنه. ارزششو داره امتحانش كن رفيق

 

پل دختر كرج

اين پل قديمي كه به سليمانيه هم مشهوره ديده شده گاها بهش پل شاه عباسي هم ميگن. اين پل در اصل قدمتش به دوران سلجوقي ميرسه و در عصر صفوي باز سازي شده. ديدن اين اثر تاريخي هم خالي از لطف نيست دوست من.

 

پل دختر کرج

 

روستاي برغان

يك روستاي دنج و محشره در دل طبيعت ييلاقي، شما رو به راحتي از شلوغي و دود دم دور مي كنه. كوچه باغ هاي زيبا و آلو چه هاي ترشش هم به اندازه كافي معركه و مشهوره و بناهاي تاريخي، رودخانه هاي زيبا و پر آب، درختان كهنسال سر به فلك كشيده اين روستا رو دوست داشتني كرده.

برغان 10 كيلومتر با كرج فاصله داره و بعد از طي اين مسافت مي تونيد به اين طبيعت زيبا و دنج دسترسي پيدا كنيد. خوش بگذره...

 

روستای برغان کرج

 

امام زاده عبدالله روستاي كندر

اين امام زاده كه در زمره فهرست آثار ملي ثبت شده قرار داره قدمتش به دوران صفوي مي رسه، این بنا حالت دايره اي داره و با سقف شيرواني پوشيده شده.

اين محل آروم و معنوي ميتونه ذهن شما رو به آرامش مورد علاقتون برسونه.

 

پيست اسكي ديزين

شايد كمتر كسي اسم اين پيست اسكي رو نشنيده باشه. براي رفتن به ديزين بايد 74 كيلومتر از كرج خارج بشيد. راه سر راست براي رسيدن به ديزين از جاده چالوسه، در جاده چالوس اگر وارد ورودي ولايت بشيد به سمت ديزين هدايت خواهيد شد.

ديزين امكانات عالي و استانداردي براي تفريحات زمستوني بهتون ارائه ميده. خوش بگذره برف بازي و تفريح...

 

پیست اسکی دیزین

 

غار ميدانك کرج

غار ميدانك در 53 كيلومتري كرج قرار داره و در جاده چالوس و توابع آسارا قرار گرفته. ورودي اين غار در ارتفاع 2006 متري قرار گرفته. در ابتدا ارتفاع كمي داره و شايد مجبور بشيد سينه خيز مسير هايي رو طي كنيد. اما به مرور وارد فضاهاي باز و سالن مانند ميشيد و جهان جديدي رو نظاره گر خواهيد بود. دوست من حتما از تجربيات جديد غافل نشو.

رفتن در اين غار و گذر از تالارهاي كوچيك و بزرگش ميتونه به خوبي حس ماجراجويي ترو سيراب كنه.

 

غار میدانک کرج

 

امامزاده طاهر كرج

امامزاده طاهر در نزديكي شهر كرجه و در كنار محلي هست كه آرامگاه افراد معروف و هنرمندي در اون قرار گرفته. اين امامزاده در مسير راه اتوبان كرج قزوين قرار داره. قسمتي از بناي اين امامزاده هنوز آثاري از دوران صفوي داره و قسمت هاي ديگه اون در عصر حاضر باز سازي شده.

 

قلعه دختر كرج

قلعه دختر کرج در 3 كيلومتري قسمت شرقي كرج قرار داره، اين قلعه بالاي ارتفاعات كوه قلعه اسفنديار واقع شده كه در شرق روستاي كلاك هست. گفته ميشه كه محل نگهباني و ديده باني بوده و قدمتش به دوران سلجوقي و ايلخاني مي رسه.

 

قلعه دختر کرج

 

البته مكان هاي زيادي در شهر کرج و اطراف اون وجود داره كه واقعا زياده و هر كس ميتونه با توجه به سليقه و علايق شخصيش اونا رو انتخاب كنه.

براي اقامت و اجاره ويلا در کرج و مناطق زيبای اطرافش تيم سفر بازي ياري رسون شماست دوستاي عزيز.

در هر منطقه ما بهترين ها رو به شما معرفي مي كنيم و شما ميتونيد با رزرو ويلا و اجاره اون ساعات خوبي رو در مكان دوست داشتنيتون سپري كنيد.

ما در كنار شماييم تا احساس آرامش بيشتري كنيد و اقامت دلچسبي رو تجربه كنيد.