باستی هیلز

باستی هیلز

سفر بازی های عزیز سلام

تهران این شهر شلوغ و پر سر و صدا شاید یکی از شهرهای عجیب و خاص باشه، یکی از دلایلش دسترسی سریع به مناطق خاص و منحصر به فردیه که شما رو میتونه از شر سر و صدا و آلودگی و... دور کنه و وارد یک دنیای جدید و جذاب کنه؛ امکان اجاره ویلا تو چنین منظقه هایی می تونه تجربه یک سفر لوکس و عالی رو به هرکسی بده.

میخوام در مورد باستی هیلز Basti Hills بگم. باستی هیلز؟ بله

چه ربطی به تهران داره؟ تو ایرانه مگه؟ بله دوست من تو ایرانه نزدیک همین تهران عزیز خودمون، گوش کن برات بگم.

 

باستی هیلز کجاست؟

باستی هیلز در واقع یک شهرک کنار همین لواسان خودمونه که از دیدنی های لواسان به شمار می ره، 350 هکتار وسعتشه و بطور دقیق تر اگه گفته بشه در شمال غربی لواسان قرار داره و با محله های توک، شورکاب، مزرعه و احمد آباد همسایه هست.

شاید خیلی از اهل دلا با شنیدن باستی هیلز یاد بورلی هیلز معروف بیفتن. درسته دقیقا نام این شهرک از منطقه لاکچری نشین و گرون قیمت بورلی هیلز گرفته شده که از مناطق گرون و خاص در کالیفرنیای آمریکاست. بورلی هیلز پاتوق سلبریتی های معروف و پولداریه که اون منطقه رو واسه تفریح و خرج کردن پول های زیادشون انتخاب میکنن. این ویلا و ساختمون ها دارای امکانات و موقعیت های فوق لاکچری هستن.

 

باستی هیلز کجاست

 

باستی هیلز که باشی میتونی کل شهر لواسان رو ببینی با همه زیبایی های اطراف و دامنه ها و مناظر طبیعیش. این افق گسترده و زیبا که هیچ مانع بصری و ساختمون و ... رو جلوی خودش نمی بینه میتونه چشم انداز شما رو تا دشت های زیبا تا سد لتیان ادامه بده و اگر خوش شانس باشید و یکی از ویلاهای باستی هیلز رو داشته باشید میتونید در حالی که در استخر رو باز خودتون در حال صرف آبمیوه هستین همه چیز رو مثل عقاب تماشا کنید و زیر نظر داشته باشید و بدون مانع اضافی طلوع و غروب خورشید رو در پهنه زیبای دشت ها و مناظر زیبای منطقه نظاره کنید.

آلودگی کم به دلیل تردد اندک وسایل آلاینده، هوایی پاک رو به شما هدیه میده و میتونید در آرامش لحظات قشنگتون رو موندگار تر کنید.

 

زمان ساخت و اندازه باستی هیلز لواسان

شاید از خودتون سوال کنید که چرا تا بحال از این منطقه اطلاعی نداشتم؟ چرا کمتر کسی دیدم که بدونه همچین جایی همین نزدیکا وجود داره؟ برای این سوالات حق داری دوست من

این شهرک در سال 1382 پروانه ساخت خودشو دریافت کرده و با محسور کردن اون با دیوارهای بلند 7 متری و ایجاد گیت های ورودی و محرمانه برای خیلی از افراد غیر قابل دسترسی شد و کسی دقیقا نمی دونست که داره چه اتفاقی میفته اونجا. فقط با دیدن جوونه زدن نوک ساختمان ها از این دژ مستحکم میشد فهمید که داره یه اتفاقاتی میفته و عده ای دارن اونجا ساخت و ساز میکنن.

گفته شده که زمینی که این شهرک در اون ساخته شده یک قطعه و ملک کاملا خصوصیه و در واقع وارد شدن به این زمین که شهرک در اون بنا شده مثل اینه که بخوای وارد ملک خصوصی کسی بشی. پس در نتیجه میشه گفت به همین دلیله که کسی اجازه ورود و سر زدن به اون رو نداشته و اطلاعات کمی هم از اون وجود داشته.

 

باستی هیلز لواسان

 

به نظرتون چند ویلا در باستی هیلز وجود داره؟

گفته میشه که 36 ویلای لاکچری در این شهرک وجود داره و در حال حاضر هم 52 ملک در این مجموعه قرار گرفته.

شهرک باستی هیلز ابعاد جنجالی زیادی تو این چند سال داشته و خیلیا از ویلا داشتن افراد سیاسی و معروف در اونجا گفتن و یا افراد خاصی رو از افراد این مجموعه به حساب آوردن. بعضی ها هم میگن که این ساخت و سازها مجوز قانونی نداشته و منابع طبیعی و قوانین اون رو رعایت نکردند. در هر حال همیشه و همه جای دنیا از اینجور بحث ها برای چیزهای خاص زیاد بوده و هست و راست و دروغش به عهده اونایی هست که میگن.

فرماندار شمیرانات چند وقت پیش در جواب سوالاتی که در مورد این مجموعه شده بود اینجوری جواب داده بود:

فرقی نمیکنه که چه کسایی به صورت حقیقی و یا حقوقی ساکن و مالک این ویلاها هستند، این افراد در سال 1382 پروانه ساخت دریافت کردند و اگر خلافی هم مرتکب شده باشند در کمیسیون مربوطه جریمه اون رو پرداخت کردند و مشکلی در این وسط وجود نداره.

 

شرایط شهرک باستی هیلز لواسان

این شهرک مثل یک قلعه محافظت میشه و با سیستم های امنیتی مدرن و دیوارهای بلند 7 متری دست نیافتنی به نظر میرسه. برای اینکه بتونی وارد این شهرک بشی یا باید مالک یکی از این ویلا ها باشی یا از طرف یکی از ساکنین مجوز ورود داشته باشی. چه جالب...

کسایی که دیدن میگن افراد مختلف با فرهنگ و طرز تفکر های متفاوتی تو این شهرک هستند. افرادی که بسیار آزادانه رفتار و پوشش دارند تا افرادی که اعتقادات مذهبی دارند و به شئونات خاصی پایبند. شاید این هم یک ویژگی منحصر بفرد برای این مجموعه باشه که در صلح و احترام با عقاید مختلف میشه در کنار هم بود و از زندگی لذت برد. این هم یه قشنگیه دیگه. دیگه چی میخوای؟

نکته جالب دیگه در این مجموعه آرامگاه باستی هیلزه. بله اینجا با اینکه عمر کمی داره ولی دارای آرامگاه زیبا و بهشت گونه ایست که گاها هر قطعه از اون برای خانواده متوفی از 400 میلیون و به بالا آب میخوره. شاید آرامشی که در این قبرستان پیدا می کنیم در بهترین مکان ها و بوستانهای خودمون هم تجربش نکنیم. اینجا گلزار شهدای بهشت فاطمه است، در نقطه ای دنج در گلندوک واقع شده که افراد بومی فقط با نام قبرستان صداش میزنن.

 

آرامگاه باستی هیلز

 

در سالهای اخیر افراد بسیاری از انحصاری بودن این شهرک و محدود بودن اون ناراضی بودن و اعتقاد داشتن که نباید تردد در اون محدود باشه و در انحصار افراد خاصی باشه. با پیگیری های عده ای از نمازگذاران لواسانات و همکاری و مجوز مقامات قضایی در تیر ماه سال 1398 گیت های ورودی تعبیه شده برای این شهرک برداشته شد و چهره این مجموعه رویایی برای خیلی از افراد نمایان شد. شاید فقط دیدن ساختمان های زیبا با معماری و رنگ های خاص و منحصر بفرد هم نوعی تفریح حساب بشه ;)

 

به نظرتون قیمت ویلاهای باستی هیلز چقدره؟

این ویلاها قیمت های سرسام آوری داره به نحوی که از چند ده میلیارد تا چند صد میلیارد ارزش داره. باورکن...

بله درست شنیدی چند صد میلیارد تومن پول رایج مملکت. گفته میشه که ارزون ترین ویلای این مجموعه بین 30 الی 35 میلیارد و گرون ترینش تا 500 میلیارد تومن قیمتشه. خیلی بحث های جنجالی درباره قیمت این ویلاها و افراد متمول مالک اونها و چرایی و چگونگی اون ها مطرح شده ولی الزاما نباید قضاوت کرد و گمان ببریم که حتما افرادی هستند با پول های بادآورده و یا کسب شده از راه های نادرست.

شاید خیلی از افرادی که این ویلا ها رو دارن افرادی هستند که به وساطه تلاش و زحمت این ثروت رو کسب کردند و دوست دارن ثروتشون رو اینجوری خرج کنن. قطعا انسان های موفقی بودن که در این سطح رفاه قرار گرفتن که شایسته زندگی در باستی هیلز هستند.

بگذریم...

 

ویلاهای باستی هیلز لواسان

 

امکانات ویلاهای باستی هیلز

در باستی هیلز میتونی ویلاهایی ببینی که در دل کوه پناه گرفتن و یا با فرم های پله ای زیبا در دل طبیعت کوهستانی جا خوش کردن. گاها ساخت و سازهایی با عناصر چوب و سنگ و یا فضا سازی و خیابون کشی ها و سنگ فرش ها میتونه ساعت ها تورو با هارمونی زیبا به خودش سرگرم کنه.

از ویلاهای باستی هیلز اینجوری براتون بگم که نقشه این ویلاها بسیار مدرن و تخصصی و حرفه ای کشیده شده و مطابق با شرایط اقلیمی و خاص منطقه به زیبایی طراحی شده که الهام گرفته از لاکچری ترین ویلاها در مکان های معروف دنیا به ویژه بورلی هیلزه. بهترین مصالح ساختمانی و سنگ ها و عناصر تزئینی در این بناها بکار رفته و متریال هایی که در ساخت این ویلاها بکار رفته شاید در کشور سازنده هم نایاب و بسیار کمیاب و گرون باشه و هر کسی توان تهیه اونها رو نداشته باشه. در این ویلاها امکانات بسیار خاصی قرار داده شده. مثلا انواع استخرهای روباز فلت و تراسی ، استخرهای سر پوشیده با امکانات فوق العاده ، سونا، جکوزی ، باشگاه های فوق مدرن ، اتاق ها با وسایل و طراحی های خاص و...

 

امکانات ویلاهای باستی هیلز

 

اینجا تهرانه، شهری که با همه سر و صدا و شلوغی و آلودگیش جاهای امن و زیبایی رو در اطراف خودش بهتون هدیه میکنه.

شاید بشه گفت تهران بی دلیل تهران نشده، دسترسی راحت اون به مناطق بکر و خوش آب و هوا و یا افکار جاه طلبانه و زیبای عده ای همیشه اون رو به عنوان یک پایتخت خاص برامون محبوب نگه میداره.

 

رزرو و اجاره ویلا در لواسان به راحتی با سفربازی امکانپذیره و این فرصت رو به شما میده تا با قیمت های مقرون به صرفه لذت زندگی در ویلاهای لاکچری تو بهترین منطقه تهران رو با آب و هوای بی نظیرش تجربه کنید.