مکان های دیدنی نوشهر

مکان های دیدنی نوشهر

سلام به همه دوستای اهل سفر. حالتون چطوره؟

در شهر نوشهر زیبایی های فراوونی هست و مکان های دیدنی کم وجود نداره. از موزه ها و مراکز فرهنگی گرفته تا کوه و جنگل و دریا. شما برای اینکه مکان های مختلف برای دیدن رو تجربه کنید گزینه های مختلفی پیش روتون هست که من به چند تای اونا اشاره می کنم.

 

دریاچه ارواح نوشهر

این دریاچه مرموز در واقع بقایا و بازمانده های درختان ممرز هست که از آب بیرون مونده و آب باتلاق اطراف اونا رو در بر گرفته. این صحنه و وجود مه در اطراف تالاب و دریاچه ارواح حالتی خاص و راز آلود به این محل بخشیده و دلیل نام این محل هم به همین دلیله. واقعا جالب و راز آلوده. دیدنش خیلی میچسبه...

 

دریاچه ارواح نوشهر

 

پارک جنگلی خانیکان

این مکان که به نام جنگل نیرنگ هم شناخته میشه در 5 کیلومتری نوشهر قرار گرفته و جزء روستاهای کوشکسرا به حساب میاد. اینجا جایی عالی برای تفریح و حتی کمپ زدنه و مخصوصا در فصل بهار میتونید مناظر زیبا و خیره کننده ای رو در این منطقه خوش آب و هوا ببینید. مناظر زیبای اون تا مدت ها در ذهن شما باقی میمونه دوستان من.

 

پارک جنگلی خانیکان

 

منطقه گردشگری سیترا

این منطقه نمونه گردشگری حدود 19 هکتار مساحت داره و از مکان های محبوب گردشگری در این شهر به حساب میاد. در اینجا امکانات تفریحی و گردشگری زیادی وجود داره که مهمانان زیادی رو از نقاط مختلف ایران به این سمت سرازیر میشن. امکانات تفریحی خوبی داره که میشه با خانواده ساعات خوبی رو در اونجا گذروند.

 

منطقه گردشگری سیترا

 

دریاچه سد آبیدر نوشهر

دریاچه سد آویدر یا آبیدر مکانی زیبا برای تفریح به حساب میاد که میتونه ساعت های خوبی براتون رقم بزنه. این مکان زیبا پشت سدی خاکی به وجود آمده. این محل تفریحی در 30 کیلومتری شهر نوشهر قرار گرفته و به پارک جنگلی سیسنگان هم نزدیکه و میشه برای تفریح بیشتر به نقاط اطراف اون هم سر زد.

 

دریاچه سد آبیدر نوشهر 

 

روستای کندلوس

روستایی زیبا با بافتی روستایی خیلی قشنگ که آب و هوایی عالی هم داره. در این روستا موزه هایی هم وجود داره که در نوع خودش جالبه و ارزش سر زدن داره. کوچه های روستای کندلوس با سنگ فرش های زیباش میتونه لحظات جالبی وقت قدم زدن براتون بسازه. چه جالب.

 

دریاچه فراخین نوشهر

این مکان که به تالاب فراخین هم شناخته میشه در نزدیکی روستایی قرار داره که اسمش ویسر هست. جای گیری این روستای زیبا در طبیعت و جنگلی زیبا از اون مکانی زیبا برای اقامت و کمپ در دل طبیعت ساخته که میشه چند روزی به دور از شلوغی شهری اینجا استراحت کرد. مساحتی 5 هزار متر مربعی داره و در ارتفاعی 2200 متری از سطح دریا قرار داره.

 

دریاچه فراخین نوشهر

 

دریاچه خضر نبی

در شمال شهرستان نوشهر میشه به این نقطه زیبا دسترسی پیدا کرد. این دریاچه در دل جنگل های سرسبز واقع شده و از نظر اهالی اینجا مکانی هست که حالت مقدس داره. اینجا منطقه ای حفاظت شده هم به حساب میاد و محل زندگی گونه های مختلفی از پرندگان، حیوانات و گیاهانه. چه عالی ...

اینجا هم محلی آروم و جذابه که دیدنش رو نباید از دست داد.

 

دیو چشمه نوشهر

چشمه ای پر آب هست که از زمین میجوشه و با سنگ چین هایی به ادامه مسیرش هدایت میشه و محل زیبایی رو به وجود آورده. جایی که این چشمه ازش سرازیر میشه نیم متر عمق و سه متر عرض داره که بطول 5 متر ادامه پیدا می کنه و بعد از اون با حالت پلکانی که براش ساخته شده به سمت توربینی که میچرخه هدایت میشه و صحنه ای جالب رو به وجود میاره.

 

دیو چشمه نوشهر

 

آبشار چلندر نوشهر

این آبشار زیبا در دل جنگلی انبوه قرار گرفته که در کنار روستایی به همین نام یعنی چلندر واقع شده. آبشار چلندر از آبشارهای زیبای نوشهر بوده و در منطقه ای کوهستانی جای گرفته و آب و هوایی عالی داره و رطوبت و شرجی خیلی نقاط دیگه که در این منطقه وجود داره رو نداره و باعث میشه که برای خیلی از افراد جایی باشه برای فرار از گرمای سخت تابستونا. اینکه عالیه، حتما باید یه سری بهش زد دوستان من.

آبشار چلندر برای کمپ زدن هم میتونه از گزینه های خوب باشه و در تابستون شرجی به جایی اومد که شب های دلچسب و جذابی داره. چی بهتر از این؟

 

آبشار چلندر نوشهر

 

در هر نقطه این شهر جاذبه های طبیعی فراوونی دیده میشه که اون رو برای طبیعت گردی و یا اقامت های چند روزه به صورت کمپ جذاب کرده. برای اومدن به این منطقه باید مجهز باشید تا لذت بیشتری از اقامتتون در دل طبیعت ببرید.

اگه دوست دارید در منطقه نوشهر اقامت کنید و از زیبایی های طبیعی و تاریخی اون لذت ببرید نیاز دارید که محلی مناسب برای اقامت داشته باشید. شما میتونید با اجاره ویلا، اجاره سوئیت، اجاره اقامتگاه های بوم گردی و هتل های مختلف در این منطقه مستقر بشید و به نوبت به همه این زیبایی ها سر بزنید و روزهای خوبی رو سپری کنید.

شما در سایت سفر بازی میتونید اقدام به رزرو ویلا در نوشهر یا سوئیت و اقامتگاه های بومگردی کنید و با بهترین قیمت گزینه مورد نظرتون رو انتخاب کنید. ما درکنار شماییم تا سفری دلچسب رو تجربه کنید.

سفرتون به سلامت