مکان های دیدنی تنکابن

مکان های دیدنی تنکابن

سلام به دوستان خوش ذوق اهل سفر

شهر تنکابن شهری سرسبز و زیباست که جاذبه های گردشگری خیلی زیادی رو در خودش جای داده. در اینجا چند مورد از اونها رو بهتون معرفی می کنم و مطمئنم که خودتون جاهای بیشتری رو میدونین و میشناسین.

 

پارک ملی خشکه داران

این پارک که در 30 کیلومتری مسیر تنکابن به چالوس قرار داره منطقه ای حفاظت شدست و در نزدیکی ساحل زیبای مازندران قرار گرفته. این جنگل که از دسته جنگل های جلگه ای به حساب میاد از بازمانده های اندک این جنگل ها در شمال کشوره. تنوع بالای گیاهی و جانوری از اینجا محلی عالی برای پژوهش هم ساخته و به همین دلیل هم در این مکان موزه ای هم وجود داره که میشه در اون تاکسی درمی حیوانات منطقه شمال کشور رو از نزدیک دید. خیلی جالبه ...

 

جنگل دو هزار تنکابن

این جنگل از زیباترین مناطق تنکابن به حساب میاد که چشم انداز طبیعی اون هوش از سرتون خواهد برد. جنگل دو هزار در مکانی کوهستانیه که پر از درخت، دشت های سرسبز و مناطق جلگه ای سرسبزه. اقلیم خاص و منحصر بفردش باعث شده که در اون جنگل، یخچال های طبیعی، دره، قله و کوه مرتفع و ... دیده بشه. چشمه ها و رودخانه های این منطقه هم که از ارتفاعات اطراف به وجود میان به زیبایی های این منطقه افزوده. باید حتما رفت و دید دوست من.

 

جنگل دوهزار تنکابن

 

چشمه آبگرم فلکده

این چشمه آب گرم از جاهای دیدنی طبیعی و درمانی در تنکابن به حساب میاد چون برای اون اثرات درمانی متعددی متصور شدن. این آبگرم در روستای فلکده تنکابن قرار داره و در دل جنگل و مناطق زیبای اطراف اون میشه این آبگرم دلپذیر رو هم ازش لذت برد.

مسیری هم که شما برای رسیدن به این آبگرم طی می کنید بسیار جالب و زیباست و برای طبیعت گردا فرصتی عالیه. 

 

روستای قلعه گردان تنکابن

این روستا اقلیمی خاص و عالی داره که به همراه طبیعت بکر و زیباش منطقه ای محبوب در این شهرستان به حساب میاد. به اینجا بهشت کوچک هم میگن چون در بهار علی الخصوص جلوه های زیبایی فراوونی رو میشه در اون دید و مناظر محسور کننده اون همیشه در خاطر شما خواهد موند. همیشه مسافرین و گردشگرای زیادی اینجا رو به عنوان مقصدی برای کسب آرامش انتخاب می کنن. چه قدر عالی ... باید حتما امتحانش کرد.

 

روستای قلعه گردان تنکابن

 

پارک جنگلی چالدره تنکابن

این پارک زیبا در نزدیکی و فاصله 18 کیلومتری تنکابن قرار داره و در مسیر تنکابن به دو هزار میشه این پارک جنگلی رو دید.

پارک جنگلی چالدره مساحتی حدود 94 هکتار داره و در محلی که دو رود دو هزار و سه هزار به هم متصل میشن جای گرفته. اینجا دره ای زیبا هست که در اون درختان سرسبز مثل افرا و توسکا به همراه پوشش گیاهی مثل سرخس اون رو به جایی زیبا برای علاقمندان و طبیعت گردا تبدیل کرده و برای کمپ زدن هم جایی خوبه.

 

پارک جنگلی چالدره تنکابن

 

پل چشمه کیله تنکابن

پلی قدیمی و تاریخیه که در سال 1311 ساخت اون به پایان رسیده و در دوره پهلوی اول ساخته شده و یکی از زیبا ترین پل های ایران هم به حساب میاد.

این پل زیبا در سال 1379 ثبت ملی هم شد و طولی 112 متری داره که عرضش 7 متره. ارتفاع این پل هم 5 متر هست. این پل زیبا و کاربردی سالیان سال مستحکم از اهالی ثابت این شهر به حساب میاد.

 

منطقه حفاظت شده بلس کوه

در اینجا طبیعتی خاص و حفاظت شده ای هست که در اون انواع گونه های جانوری و گیاهی یافت میشه. در منطقه بلس کوه جانورانی چون خرس قهوه ای، پلنگ، شوکا، روباه، پازن، گرگ، بز کوهی، تشی، خرگوش و مرال یافت میشه و همچنین پرندگان زیبایی مثل کبوتر جنگلی، دم سرخ، عقاب جنگلی، هد هد، چکاوک و دارکوب هم از ساکنین این منطقه هستن. چه تنوع جانوری زیادی. جالبه ...

شوکا و مرال از گونه های با ارزشی هستن که توجه زیادی بهشون میشه.

 

منطقه حفاظت شده بلس کوه

 

آبشار های تنکابن

در منطقه تنکابن و طبیعت زیباش آبشارهای زیبا و متنوعی دیده میشه که ما در اینجا به نام اون ها اشاره می کنیم و در مقاله ای مجزا براتون توضیحاتی رو در مورد هر کدوم میدیم. مهمترین آبشارهای تنکابن عبارتند از:

آبشار فرهاد جوی، آبشار تودارک، آبشار سنگ بن چشمه، آبشار کوهسر  آبشار مران و آبشار میلاش از جمله آبشار هاییه که میشه در این طبیعت زیا و دوست داشتنی دید.

 

منطقه ییلاقی سه هزار

در مسیر تنکابن به خرم آباد بعد از اینکه از قلعه گردان و جنوب به دو راهی لتاک می رسید بعد اون در جاده ای خاکی وارد خواهید شد که شما رو به سمت منطقه سه هزار هدایت می کنه. این دره و منطقه ییلاقی زیبا شامل جنگل های جلگه ای، چمنزار ها و درختان متنوعیه و طبیعت چشم نوازیه و میشه در اون چشمه ها و رودهای فراوانی دید که میشه به عنوان مثال از رودخانه سه هزار نام برد.

 

منطقه ییلاقی سه هزار تنکابن

 

شما برای دیدن زیبایی های این منطقه نیاز به محلی برای اقامت دارید تا به نوبت به همه جاش سر بزنید. برای اجاره ویلا، سوئیت، هتل و ... نیاز دارید از جایی مطمئن به این امکانات دسترسی پیدا کنید که ما به شما پیشنهاد می دیم که در سایت سفر بازی محل مورد نظرتون رو انتخاب کنید.

شما با رزرو ویلا در تنکابن یا رزرو هتل و اقامتگاه بوم گردی در سامانه ما می تونید با خیال راحت به سمت مقصد حرکت کنید چون محل اقامتتون آمادست.

سفر به سلامت