۰

مراکز اقامتی کردستان در نوروز ۱۴۰۲ افزایش نرخ ندارند

بازدید

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان گفت: در راستای تسهیل سفر گردشگران در ایام تعطیلات نوروز ۱۴۰۲، مراکز اقامتی و پذیرایی استان هیچ‌گونه افزایش نرخی نخواهد داشت.
به گزارش سفربازی، به نقل از ایرنا، آرمان وطن‌دوست در نخستین جلسه کمیته اسکان، نظارت و آمار اجرایی خدمات سفر استان کردستان در سنندج، اظهار کرد: در حال حاضر ۵۸ مرکز اقامتی شامل هتل، هتل‌‌آپارتمان و مهمان‌پذیر و ۳۷ اقامتگاه بوم‌گردی در سطح استان با ظرفیت اسکان بیش از پنج‌هزار نفر در شبانه‌روز فعال است.
وی افزود: در صورت تکمیل ظرفیت مراکز اقامتی دارای مجوز، از ظرفیت سالن‌های ورزشی، مدارس، پارک‌های تجهیز شده، مساجد و مراکز موقت برای اسکان مسافران و گردشگران استفاده می‌شود.
معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان اضافه کرد: بازدیدهای نظارتی از تاسیسات گردشگری و اماکن اقامتی استان ویژه نوروز ۱۴۰۲ با جدیت دنبال می‌شود تا بتوانیم خدمات‌رسانی مطلوبی داشته باشیم و رضایت‌مندی گردشگران را فراهم کنیم.
وی در ادامه بر لزوم رسیدگی به سرویس‌های بهداشتی بین‌راهی، توجه به سامان‌دهی ورودی شهرها و توجه به مبلمان و خدمات شهری برای استقبال از مسافران و ایجاد فضای مناسب شهری در تعطیلات نوروز تاکید کرد و افزود: انتظار می‌رود در سریع‌ترین زمان نسبت به رفع مشکلات و کاستی‌های موجود اقدام شود.
وطن‌دوست ادامه داد: با توجه به تقارن ماه رمضان با نوروز، لازم است اقدامات متناسب با این ماه برای گردشگرانی که به استان وارد می‌شوند انجام شود و تمام دستگاه‌های عضو در کمیته‌های مختلف به این موضوع توجه داشته باشند.
وی اظهار کرد: در ایام تعطیلات نوروز باید آمار و اطلاعات مربوط به گردشگران نوروزی در سطح استان روزانه توسط اعضا به‌صورت دقیق جمع‌آوری و به دبیرخانه ستاد ارائه شود تا بتوان بر اساس آن خدمات‌رسانی بهتری ارائه داد.
معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان ابراز امیدواری کرد که با همکاری دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد خدمات سفر استان، تدابیر لازم برای معرفی هرچه بیشتر ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و همچنین استقبال و پذیرایی شایسته از مسافران و گردشگران ورودی به استان اتخاذ شود.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *