۰

نمایشگاه بین‌المللی گردشگری برگزار می‌شود

سفربازی - نمایشگاه بین‌المللی گردشگری برگزار می‌شود
بازدید

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی با اعلام تاریخ برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته، افزود: نمایشگاه از ۱۸ تا ۲۱ بهمن ماه ۱۴۰۱ با رویکرد استان‌محور، تمرکز بر سرمایه‌گذاری و ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری مناسب در بخش گردشگری توسط شهرداری‌ها برگزار می‌شود.

به گزارش سفربازی، به نقل از ایلنا، مصطفی فاطمی در نشست تخصصی معاونان گردشگری ادارات کل استانی با اشاره به رویکردها و اولویت‌های این اداره‌کل، گفت: تشکیل کمیته‌های استانی برای ثبت روستاهای جهانی در سازمان جهانی جهانگردی، تمرکز بر گردشگری خانواده‌محور با توجه به تاکید شخص وزیر بر این موضوع، توجه به گردشگری دانش‌بنیان و گردشگری نوین با توجه به شعار سال از جمله مهم‌ترین اولویت‌هایی هستند که در دستورکار قرار داده‌ایم.

او به آغاز برنامه‌ریزی‌ها و فعالیت‌ها برای نمایشگاه بین‌المللی گردشگری امسال اشاره و تصریح کرد: نمایشگاه ۱۸ تا ۲۱ بهمن در سالن ۳۸ و سالن‌های اطراف آن برگزار می‌شود. رویکرد این نمایشکاه استان‌محور و نقش بخش خصوصی در کنار شهرداری‌ها و سایر نهادهایی که در حوزه گردشگری فعالیت می‌کنند، پررنگ است. همچنین بحث سرمایه‌گذاری یکی از مهم‌ترین رویکردهای ما در نمایشکاه امسال خواهد بود.

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی تصریح کرد: از وزارت کشور درخواست کرده‌ایم تا نامه‌ای را به استان‌ها برای برگزاری نشست‌های ویژه توسط شهرداری‌ها به‌منظور معرفی ظرفیت‌های تک‌تک شهرستان‌ها ارسال کند. همچنین شهرداری‌ها به معین‌های گردشکری تاسیسات معدنی ورود پیدا کرده‌اند.

آغاز برنامه‌ریزی برای نوروز ۱۴۰۲

تجمیع فعالیت‌های استانی در غرفه استان، نکته دوم بحث ستاد هماهنگی خدمات سفر و ستادهای اجرایی استان‌ها بود.

فاطمی به برگزاری جلسات ستاد اجرایی استان‌ها به‌منظور برنامه‌ریزی برای نوروز ۱۴۰۲ اشاره کرد و افزود: با هماهنگی استانداران به‌عنوان رؤسا و مدیران کل به‌عنوان دبیران ستاد اجرایی خدمات سفر استان‌ها برنامه‌ریزی برای ایام نوروز را آغاز کرده‌ایم.

همچنین مدیرکل سرمایه‌گذاری، زیرساخت و مناطق نمونه گردشگری بیان کرد: با توجه به اینکه گردشگری صنعتی فرابخشی است، باید با استفاده از هم‌افزایی و ظرفیت دستگاه‌های مختلف شرایط سرمایه‌گذاری را توسعه دهیم.

سرمایه‌گذاری در بخش اقامت و تفریحات

احمد تجری تصریح کرد: یکی از این فرصت‌های سرمایه‌گذاری توسط شهرداری‌ها در حوزه اقامت و تفریحات انجام می‌شود. پیش‌نویس تفاهم‌نامه وزارتخانه با شهرداری تهران برای استفاده از ظرفیت شهرداری آماده است.

مدیرکل سرمایه‌گذاری، زیرساخت و مناطق نمونه گردشگری توضیح داد: دو هفته پیش همایشی در گیلان با عنوان فرصت‌های سرمایه‌گذاری برگزار و تمامی شهرداری‌های استان وارد کار شدند و با تاکید معاون گردشگری این همایش را در سایر استان‌های کشور برگزار خواهیم کرد.

او همچنین بر این موضوع تاکید کرد که یکی از رویکردهای اصلی نمایشگاه گردشگری بحث سرمایه‌گذاری و آماده کردن فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای بخش خصوصی توسط شهرداری‌ها است که با غرفه‌های مشخص در نمایشگاه حضور خواهند داشت.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *