۰

ایجاد شهرک صنایع‌دستی در خرم‌آباد

سفربازی - ایجاد شهرک صنایع‌دستی در خرم‌آباد
بازدید

معاون میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان گفت: صنایع‌دستی با کمترین هزینه می‌تواند اشتغال پایدار ایجاد کند.

به گزارش سفربازی، به نقل از ایسنا، عباس حمزه‌ای اظهار کرد: یک‌سری مطالعات ایجاد شهرک صنایع‌دستی در استان انجام داده شده و براساس نظر مشاوره طرح، خرم‌آباد به‌عنوان مرکز استان، علت دسترسی به یک‌سری زیرساخت‌ها نظیر فرودگاه و قرارگیری در مسیر کریدور شمال به جنوب توجیه اقتصادی برای ایجاد این شهرک را دارد.

بخش خصوصی یا شهرداری‌ها پای کار بیایند

وی بیان کرد: برای ایجاد شهرک صنایع‌دستی زمینی به مساحت بین سه تا پنج هکتار نیاز است که البته این زمین در خرم‌آباد وجود ندارد.

معاون میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان گفت: براساس قوانین نیز میراث‌فرهنگی نمی‌تواند این شهرک را ایجاد کند و باید بخش خصوصی و یا شهرداری‌ها متقاضی باشند.

حمزه‌ای با بیان اینکه از سرمایه‌گذاران این طرح استقبال می‌کنیم، عنوان کرد: سرمایه‌گذارانی که متقاضی ایجاد شهرک صنایع‌دستی در خرم‌آباد باشند می‌توانند طرح خود را ارائه دهند و پس از تایید از تهران می‌توان برای جذب تسهیلات لازم از این افراد حمایت کرد.

ایجاد اشتغال پایدار از طریق صنایع‌دستی

وی با بیان اینکه صنایع‌دستی با کمترین هزینه می‌تواند اشتغال پایدار ایجاد کند، افزود: صنایع‌دستی یکی از مزیت‌های لرستان به شمار می‌رود و باید از حالت سرگرمی به مزیت اقتصادی و کارآفرینی تبدیل شود که در این راستا میراث‌فرهنگی لرستان از صنعت‌گران این حوزه حمایت می‌کند.

معاون میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان عنوان کرد: یکی از موضوعاتی که می‌تواند بخشی از بیکاری استان را مرتفع سازد استفاده از همین هنر و پتانسیلی است که صنعت‌گران لرستانی دارند.

حمزه‌ای یادآور شد: صنایع‌دستی متعلق به همه مردم است و ضرورت دارد برای رونق، این صنعت مورد حمایت قرار گیرد.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *