۰

هفته صنایع‌دستی در گیلان با اجرای ۵۰ برنامه ویژه

بازدید
 • مدیرکل میراث‌‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان از اجرای ۵۰ برنامه مختلف به مناسبت هفته صنایع‌دستی در استان خبر داد و گفت: برندسازی در حوزه صنایع‌دستی اولویت است.

  به گزارش سفربازی، به نقل از مهر، ولی جهانی با گرامی‌داشت هفته صنایع‌دستی، اظهار کرد: گیلان در حوزه صنایع‌دستی قابلیت‌ها و توانمندی‌های خوب و ارزشمندی دارد که باید به آن در راستای اقتصادی‌سازی و اشتغال‌آفرینی، توجه شود.

  وی از برگزاری بیش از ۵۰ برنامه مختلف به مناسبت هفته صنایع‌دستی در گیلان خبر داد و افزود: این برنامه‌ها به تفکیک در هفته صنایع‌دستی اجرا می‌شود که از ۱۷ خرداد شروع می‌شود و تا ۲۴ این ماه ادامه دارد.

  مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان به تشریح برنامه‌های صنایع‌دستی در این استان پرداخت و بیان کرد: افتتاح اقامتگاه، کارگاه‌ها و فروشگاه‌ها و بازارچه‌های صنایع دستی، برگزاری نمایشگاه‌های صنایع‌دستی، رونمایی از میدان و معابر نام‌گذاری شده با نام صنایع‌دستی، برگزاری مسابقه، جشنواره‌ها ورکشاپ‌ها و کارگاه‌های آموزشی، تقدیر از پیشکسوتان و هنرمندان برتر، برگزاری تور آموزشی و کارگاه‌گردی تنها بخشی از برنامه‌های گرامی‌داشت هفته صنایع‌دستی است.

  جهانی از راه‌اندازی موزه نساجی سنتی در روستای قاسم‌آباد خبر داد و اضافه کرد: قاسم‌آباد گیلان در حوزه لباس‌های سنتی شهرت جهانی دارد.

  وی ادامه داد: برپایی مراسم بزرگداشت روز جهانی صنایع‌دستی با حضور هنرمندان و فرهیختگان صنایع‌دستی و تجلیل از پیشکسوتان و برترین‌های این حرفه از دیگر برنامه‌های هفته صنایع‌دستی است.

  مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان از برگزاری ۳۰۰ جشنواره در سال گذشته خبر داد و بیان کرد: در این جشنواره‌ها بیش از پنج هزار غرفه برای هنرمندان صنایع‌دستی در راستای عرضه تولیدات اختصاص داده شد.

  جهانی با تاکید بر اینکه برندسازی در حوزه صنایع‌دستی اولویت دارد، گفت: ایجاد بازارچه دائمی ویژه صنایع‌دستی در گیلان در دستور کار قرار دارد.

  وی با اشاره به تقویت بازار هدف محصولات صنایع‌دستی گیلان، افزود: کیفی‌سازی، بسته‌بندی و برندسازی در راستای جذب بازار هدف تولیدات صنایع‌دستی بسیار اهمیت دارد.

  نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *