۰

رفتن به جام‌جهانی چقدر آب می‌خورد؟

سفربازی - رفتن به جام‌جهانی چقدر آب می‌خورد؟
بازدید

حضور در جام جهانی بیشتر اوقات تعطیلات ارزانی به حساب نمی‌آید، مهم نیست این رقابت‌ها در کجا برگزار می‌شود؛ چرا که تقاضای بالا، قیمت‌ها را به حدی افزایش می‌دهد که تماشای این رقابت‌ها را برای بسیاری از گردشگران علاقه‌مند ناممکن می‌کند.

به گزارش سفربازی، به نقل از ایسنا، با توجه به محل اقامت محدود و فقدان گزینه‌های جایگزین برای پرواز به دوحه (محل برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲)، تعداد زیادی از هواداران به سبب هزینه‌ها از حضور در جام جهانی قطر محروم خواهند شد، فضای اقتصادی کنونی نیز بر این مشکلات می‌افزاید.

اگرچه ریالِ قطر ارزش کمتری نسبت به دلار آمریکا دارد که این خبری خوبی برای آمریکایی‌هاست، اما این مقایسه برای مسافران همه کشورها خیلی عالی نیست.

شرکت خدمات مالی لهستانی «Conotoxia» می‌گوید که نه تنها قیمت بلیت‌های جام جهانی فوتبال، گران‌ترین قیمت در تاریخ این رقابت‌هاست، بلکه هزینه سفر و اقامت نیز بسیار بالاست.

قیمت بلیت روز مسابقه جام‌جهانی

هزینه بلیت روز مسابقه کمترین نگرانی هواداران است. خود قطری‌ها می‌توانند بلیت‌های تخفیف‌دار دریافت کنند، اما برای بقیه، بلیت‌های مرحله گروهی بین ۷۰ تا ۲۲۰ دلار (به نرخ روز حدود دو میلیون و ۳۰۰ هزار تا هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان) و مسابقات حذفی بین ۶۰۰ تا ۱۶۰۰ دلار (حدود ۱۹ میلیون و ۶۸۰ هزار تا ۵۲ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان) قیمت دارند. بلیت‌ها در حال حاضر برای بیشتر مسابقات به غیر از چند بازی گروهی فروخته شده است.

بلیت‌های بسیار کمتری برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر نسبت به جام‌جهانی برنامه‌ریزی شده سال۲۰۲۶ یونایتد (آمریکای شمالی، مکزیک و کانادا) موجود است. دلیل آن این است که ورزشگاه‌های قطر به کوچک‌ترین ورزشگاه‌های مجاز طبق معیارهای فیفا نزدیک هستند و همه ورزشگاه‌ها به جز دو ورزشگاه، گنجایش ۴۵ هزار نفر یا کمتر را دارند اما استادیوم‌های آمریکا عمدتاً استادیوم‌های بزرگ فوتبال آمریکایی با ظرفیت عموماً حدود ۷۰ هزار نفر هستند، اگرچه برخی از استادیوم‌های کوچک‌تر در کانادا و مکزیک مورد استفاده قرار می‌گیرند.

۱۹۷ میلیون تومان؛ ارزان‌ترین سفر ۱۰روزه

شرکت «Conotoxia» تخمین می زند که ارزان‌ترین سفر ۱۰ روزه و دو نفره برای مرحله گروهی حدود ۶ هزار دلار (به نرخ روز ارز حدود ۱۹۷ میلیون تومان) هزینه خواهد داشت. این رقم بر اساس پروازهای نیویورک با هزینه ۱۶۰۰ دلار، ۶۰۰ دلار برای بلیت بازی، حدود ۱۰۰۰ دلار برای اقامت، ۶۰۰ دلار برای اجاره ماشین و ۶۰۰ دلار برای غذا و نوشیدنی محاسبه شده است.

اقامت در دوحه در خارج از دوره جام جهانی می‌تواند شبی ۵۰ دلار (حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان) تمام شود، اما با رزرو کامل هتل‌ها در دوران جام جهانی، اقامت در یک کشتی تفریحی که در شهر لنگر انداخته، ممکن است تنها گزینه باشد. قیمت‌های سایت Booking.com برای هفت شب اقامت در دوحه در طول جام جهانی حدود ۵ هزار دلار (۱۶۴ میلیون تومان) است و ظرفیت آن‌ها در حال تکمیل است.

یک بطری آب در جام‌جهانی چند؟

قیمت یک بطری ۱.۵ لیتری آب که در مغازه‌ها فروخته می‌شود، ارزشی معادل ۱.۸۵ ریال قطر (حدود ۱۵ هزار تومان) دارد.

خیلی از هواداران و علاقه‌مندان در قطر می‌توانند از رستوران‌های مختلف دیدن کنند یا ترجیح دهند به گزینه دم دست مثل مک‌دونالد مراجعه کنند. یک ساندویچ مک دونالد در قطر حدود هفت دلار (حدود ۲۱۰ هزار تومان) قیمت دارد، در حالی که هزینه یک وعده غذای دو نفره در یک رستوران متوسط، تقریبا ۵۵ دلار است.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *