۰

مزایای اجاره روزانه آپارتمان چیست؟ رزرو آپارتمان با قیمت کم!

تصویر پیدا نشد !
بازدید 144

در این مقاله ما قصد داریم ، که در مورد مزایای اجاره روزانه آپارتمان صحبت کنیم. اجاره روزانه آپارتمان در کشور ما با اما و اگر های زیادی از طرف مسوولین به همراه بوده و همین امر مشکلات زیادی را در اسکان مسافرانی که به صورت روزانه از شهری به شهر دیگر سفر می کنند به وجود آورده است.

برخی افراد ترجیح می دهند به جای حضور در فضای شلوغ مسافرخانه و هتل یک سوئیت آپارتمان را به صورت موقت اجاره کرده و مدت زمانی که به دور از شهر خود به سر می برد را در آرامش کامل بگذراند. در این مقاله تصمیم داریم در رابطه با اما و اگرهای این مقوله صحبت کنیم. به شما نیز پیشنهاد می دهیم تا انتهای مطالب ما را همراهی نماید.

اجاره روزانه آپارتمان

مزایای اجاره روزانه آپارتمان چیست؟

ما منکر برخی معضل های اجازه روزانه آپارتمان نیستیم. به هر حال با بزرگتر شدن شهرها و رفع برخی محدودیت ها احتمال بروز برخی رفتارهای غیر معقول و خارج از عرف و اخلاق نیز بیشتر خواهد شد. اما نباید این موضوع سبب شود مزایای و فوایدی که این امر دربر دارد به چشم نیاید. در ادامه مطالب ما به برخی از مهمترین مزایایی اجاره روزانه آپارتمان اشاره خواهیم کرد.

۱- بکارگیری واحد های آپارتمانی بلا استفاده

یکی از مهم ترین مزایای اجاره روزانه آپارتمان بکار گیری واحد های آپارتمانی بلا استفاده می باشد. علی رغم رفع نیاز مسکن مسافران یکی از راه های مناسب به کار گرفتن آپارتمان هایی است در همه جای کشور بدون استفاده و خالی رها شده اند. منتهی این امر نیاز به نظارت مناسب دولت و همکاری مالک و مستاجر با یکدیگر دارد تا با تامل هم از امکاناتی که بلا استفاده مانده و خاک می خوردند بهترین استفاده ها شود.

به هر حال اجاره دادن روزانه آپارتمان های بلا استفاده یک نوع کمک به اقشاری است که بنابر دلایلی موفق به جذب مستاجر برای واحد مسکونی خود نمی شوند و به این طریق موفق به کسب درآمد می گردند.

۲- ایجاد آرامش و امکانات بیشتر برای مسافر

دیگر مزایای اجاره روزانه آپارتمان در کشور اسکان مسافران با امکانات بیشتر و بهتر می باشد. به هر حال کسانی که سوئیت آپارتمان را به مسافرخانه و هتل ترجیح می دهند، به امکانات بیشتری در طول سفر خود دسترسی می یابند. به نحوی که با اجاره آپارتمان، یک فضای دنج و امن که دقیقا همچون فضای منزل شان است  در دسترس دارند.

۳- بی نیاز شدن مسافر از صرف غذاهای آماده

از آنجایی که واحد های آپارتمانی مجهز به آشپزخانه و در اکثر موارد واحد هایی که به صورت روزانه اجاره داده می شوند نیز یک سری امکانات مورد نیاز اولیه زندگی وجود دارد مسافر قادر هست مطابق با میل و ذاعقه خود غذایی مناسب تهیه کرده و مصرف کنید. به این ترتیب با اجاره روانه آپارتمان دیگر از خوردن غذاهای مضر و آماده نیز معاف می شود و این مورد نیز یکی از بهترین مزایای اجاره روزانه آپارتمان است.

بیشتر بخوانید : اجاره ویلا در اصفهان با قیمت مناسب 

اجاره روزانه انواع آپارتمان

آیا اجاره کردن روزانه سوئیت آپارتمان دارای جنبه قانونی است؟

در رابطه با پاسخ این سوال اما و اگرهای زیادی به دلیل اختلاف نظر بین مسؤولین و صاحب نظران وجود دارد. برخی معتقد هستند که اجاره روزانه آپارتمان منجر به هنجار شکنی شده و سبب افزایش برخی رفتارهای غیر اخلاقی می گردد که در پی آن سلامت اخلاقی جامعه نیز به خطر می افتد.

اما برخی دیگر نیز بر این باور هستند که جهت پیشگیری از شیوع و افزایش ناهنجاری های اجتمایی باید راهبردهای اساسی تر را به کار بسته و از محدود کردن دریافت خدمات برای شهروندانی که هیچ قصد و قرضی به جز داشتن آسایش و راحتی بیشتر در طول سفر خود از اجاره سوئیت آپارتمان ندارند خودداری کرد. به این ترتیب محدود کردن  دامنه دریافت خدمات برای شهروندان راه حل مناسبی برای کاهش و پیشگیری از ناهنجاری های اجتمایی نیست.

به هر حال از دید اکثریت کارشناسان تنها راه چاره مناسب در این باره وصف قوانین کاربردی برای انجام این کار هست و ممنوع کردن اجازه روزانه ملک چندان کار معقولی نیست و مزایای اجاره روزانه آپارتمان بیشتر از ندادن آن است.

ممنوع و غیر قانونی بودن اجاره روزانه آپارتمان چه پیامدهایی را در پی خواهد داشت؟

با ممنوع و غیر قانونی کردن اجاره روزانه آپارتمان مخصوصا در کلان شهرها، قطعا کسانی که پیرو فرآیندهای غیر اخلاقی و هنجار شکن  هستند از طریق کانال های پنهانی و زیر زمینی به فعالیت خود ادامه داده و حتی با کسب تجربه بیشتر در این رابطه هر روز بیشتر از قبل به دامنه فعالیت خود می افزایند که نتیجه این کار عواقب بدی را در پی خواهد داشت.

به این ترتیب ممنوع کردن  اجاره روزانه سوئیت آپارتمان هیچ سودی در پی نداشته و تنها امکان بهره منی فردی و اجتمایی جامعه و شهروندان را از منافع خوب این کار محروم می سازد.

اجاره کردن روزانه سوئیت آپارتمان در زیر سایه قانون قطعا سبب کاهش رفتارهای نا معقول می گردد. زیرا صاحبان املاک به جای تن دادن به رفتارهای غیر اخلاقی جهت کسب درآمد از املاک خود به صورت کاملا قانونی و به دور از هیچ رفتار ناشایتی آپارتمان های خود را به صورت روزانه به مسافران اجاره می دهند.

بیشتر بخوانید : هتل خورشید قم

اجاره آپارتمان

فواید قانونی بودن اجاره روزانه ملک و آپارتمان

رخ دادن برخی ناهنجاری های اجتمایی امری است بدیع که نه فقط در کشور ما بلکه در همه جای دنیا امکان رخ دادن آن بیشتر است. حال هر چقدر شهرها بزرگتر باشد این امکان نیز بیشتر خواهد شد. بنابراین قانونی بودن و یا نبودن اجاره روانه آپارتمان تاثیر چندانی در این مقوله نداشته و تجربه ثابت کرده است افزایش محدودیت ها و ممنوع کردن اجاره روزانه منزل  احتمال افزایش ناهنجاری های اخلاقی و اجتمایی  را بیشتر می کند.

اما قانونی بودن اجاره روزانه سوئیت هم برای مسافران و هم صاحبان آن ها خالی نفع نبوده و هر دو دسته بدون تن دادن به رفتارهای ناشایست و خلاف عرف و قانون به حق خود می رسند.

نتیجه گیری

با توجه به موارد ذکر شده در مطالب قبلی می توان نتیجه گرفت که اجاره روزانه آپارتمان نه تنها موجب بر هم خوردن نظم اجتمایی جامعه نمی شود بلکه موجب سرو سامان بخشیدن به وضعیت و شرایط مسافران و صاحبان املاک می گردد. به همین دلیل است که امروزه از استقبال خوبی برخوردار گشته است و حتی برخی سایت ها و مجموعه ها نظیر سفر بازی جهت خدمت رسانی بهینه به شهروندان در این زمینه وارد عمل شده و به هر دو طرف معامله کمک می کنند که گزینه مورد نظر خود را به راحتی بیابند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *