۰

اجاره خانه در ترکیه

اجاره خانه در ترکیه
بازدید 240

اجاره خانه در ترکیه  – روش های مختلفی برای اجاره خانه در ترکیه وجود دارید که شما با توجه به آن اقدام به اجاره خانه ترکیه نمایید.

مناسب ترین منطقه برای اجاره خانه

مناسب ترین منطقه برای اجاره خانه در استانبول

مناسب ترین منطقه  در ترکیه برای اجاره کردن ملک قابل تغییر است. علاوه بر موارد قبلی سلیقه ی شما هم برای اجاره روزانه خانه مبله در ترکیه می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال ممکن است که برخی از افراد علاقمند به مرکز شهر و جاهای شلوغ داشته باشند و برخی دیگر مایل هستند که در مکان آرام و در حاشیه های شهر زندگی کنند.

مناطق زیر جزء بهترین منطقه های استانبول برای اقامت و اجاره می باشند که می توانید از میان آنها منطقه ای که دوس دارید را انتخاب کنید.

باکرکوی

ببک

بی اوغلو

کدی کوی

وادی استانبول

مس هتن

سلطان احمد

نیشان تاشی

بشیکتاش

ماسلاک

آتاکوی

آتاکنت

کاغادحانه

روش های اجاره خانه در ترکیه

در ترکیه تبلیغات سنتی در مورد پیدا کردن خانه وجود دارد که با گذشت زمان هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد. شما می توانید در خیابان ها و تماس با شماره هایی که در آگهی های آویزان شده از پنجره خانه ها به خانه مورد نظر خود دست یابید. البته باید شما زبان ترکی بدانید تا بتوانید نوشته های روی آگاهی ها را بخوانید. اگر تسلط کافی به زبان ترکی ندارید می توانید از دوست یا آشنایی که در ترکیه دارید کمک بگیرید. وگرنه نیاز به یک فرد مسلط به بازار اجاره مسکن در ترکیه پیدا می کنید تا برای یافتن اجاره بلند مدت یا اجاره آپارتمان دانشجویی در استانبول به شما کمک کند. شما می توانید برای اجاره روزانه خانه مبله از دو روش زیر اقدام نمایید

اجاره خانه در ترکیه از طریق آژانس های املاک

اجاره خانه در ترکیه از طریق آژانس های املاک

اگر می خواهید اجاره روزانه خانه مبله  خود را به وسیله ی دفاتر املاک پیدا کنید باید دانست که آژانس های املاک به ترکیه تنها به ملک های اطراف دسترسی دارد. ممکن است شما بخواهید در منطقه دیگری سکونت کنید. بنابراین نیاز است که به سراغ املاکی زیادی بروید که این کار بسیار وقت گیر می باشد.

نکته: با توجه به قوانین کشور ترکیه هزینه آژانس های املاک برای اجاره خانه در ترکیه را موجر پرداخت می کند  نه مستاجر. شما بعد از پیدا کردن خانه دلخواه باید هزینه اجاره را قبل از عزیمت خود به صورت لیر پرداخت نمایید.

اکثر متقاضیان اجاره دارای کارت های اعتباری بین المللی برای پرداخت وجه اجاره نمی باشند و اگر بخواهند از طریق صرافی ها واریز کنند باید کارمزد بالایی را پرداخت کنند. بنابراین به شما توصیه می کنیم به محض ورود به ترکیه در بانک های زراعت و ایش اقدام به افتتاح حساب نمایید.

هزینه های اجاره خانه در ترکیه از طریق آژانس املاک

هنگامی که شما در ترکیه خانه ای را اجاره می کنید بایستی در زمانی که با صاحبخانه  قرارداد می بندید دوبرابر اجاره یک ماه اول را به صاحبخانه بپردازید. به عنوان مثلا اگر مبلغ اجاره منزل ماهیانه ۱۵۰۰ لیر است شما باید ۳۰۰۰ هزار لیر به عنوان دپوزیت به موجر پرداخت کنید.

این اجاره اضافه به عنوان امانت در نزد صاحبخانه می ماند تا زمانی که مدت اجاره به اتمام رسد. اگر در این مدت مستاجر به خانه آسیبی نرسانده بود به او پس داده می شود. دقت داشته باشید که حتما یک اجاره نامه رسمی تهیه کنید تا با داشتن اجاره نامه رسمی برای اخذ اقامت اقدام نمایید.

اجاره مستقیم خانه از مالک

در کشور ترکیه بیشتر صاحبخانه ها دوست ندارند از طریق دفاتر املاک خانه های خود را اجاره دهند زیرا دفاتر املاک هزینه های زیادی از آنها دریافت می کنند. بنابراین ترجیح می دهند که خودشان به صورت مستقیم املاک خود را به افراد متقاصی خانه اجاره دهند. آنها می توانند از طریق روزنامه های محلی یا حتی از اعلانات مستقیم در ملک استفاده کنند. همانطور که در بالا گفته شد آگهی های تبلیغاتی به زبان ترکی هستند. برای احاره مستقیم خانه در ترکیه شما باید به زبان ترکی مسلط باشید. پس سعی کنید قبل از اقدام به سفر به ترکیه و اجاره خانه در این کشور ابتدا دوره های زبان ترکی را بگذرانید تا بدین صورت خودتان به صورت مستقیم اقدام به چیدا کردن خانه نمایید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *