۰

رزرو هتل برای دختر مجرد

رزرو هتل برای دختر مجرد
بازدید 245

سلام دوستان سایت سفر بازی. امروز اومدیم در مورد رزرو هتل برای دختر مجرد صحبت کنیم و نکات امنیتی رزرو هتل‌ها را بررسی کنیم.

هیچ قانونی و تفاوتی برای پذیرش مردان یا زنان مجرد در هتل وجود ندارد. امروزه به نظر، اجاره روزانه آپارتمان و رزرو سایر هتل‌ها برای افراد مجرد سخت و کمی پیچیده است. پس در ادامه همراه‌مان باشید در این مورد صحبتی داشته باشیم.

مدارک شناسایی و قانونی

طبق اعلام اداره اماکن شهر تهران، برای اقامت در هتل می‌بایست یک مدرک شناسایی مانند کارت ملی و حتما شناسنامه خود را نیز در کنار سایر مدارک شناسایی داشته باشید. در این میان‌ هتل هایی هم هستند به دلیل نداشتن مجوز های قانونی، از ورود دختر مجرد جلوگیری می کنند.

اگر خانم مجرد را یک هتل پذیرش نکند، می‌تواند از مقامات زیصلاح شکایت کند و قانون همیشه پشت خانم خواهد بود.

مدارک شناسایی و قانونی

شرایط اقامت زوجین در هتل‌های ایرانی

علاوه بر مدارک شناسایی و ثبتی، مدارکی برای اثبات محرمیت مانند عقدنامه از زوجین درخواست می‌شود. پس بهتر است همراه شناسنامه و کارت ملی خود مدرک اثبات محرمیت خود را نیز ارائه دهید. در زمان اجاره روزانه آپارتمان یا رزرو هتل برای دختر مجرد مدارکی برای ارسال لازم نیست. در زمان عزیمت مدارک را با خودتان به هتل مورد نظر ببرید.

رزرو هتل برای دختر مجرد

در بدو ورود، هتل درخواست شناسنامه عکس‌دار مسافر می‌کنند تا هم عکس میهمان را بررسی کرده و سن آن را محاسبه کند. تمام افراد کم‌تر ۱۸ سال اجازه اقامت یا رزرو هتل را ندارند. در این میان قوانین مختلفی در رزرو هتل مانند اقامت رایگان برای کودکان تا ۶ سال و یا نیم‌بها بودن هتل برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال همراه با والدین یا قیم قانونی وجود دارد. ولی طبق قوانین بین المللی هتل‌داری هزینه اقامت کودکان تا دو سال کاملا رایگان است.

دردسر‌های ابلاغیه سال ۷۸ – رزرو هتل برای دختر مجرد

در سال ۷۸ طبق دستوری از سوء اداره اماکن داشتیم که اقامت دختران مجرد را در هتل‌ها ممنوع کرد. با تلاش‌های فراوان از سو نهاد‌های حمایتی و اعتراضی، سرانجام این قانون برداشته شد. پس از آن رزرو هتل برای دختر مجرد برای پذیرش اقامتگاه‌ها مجاز شد.

با این که بیش از ۱۳ سال از لغو این قانون می گذرد، هم اکنون نیز بعضی هتل‌ها این مورد را رعایت می‌کنند و از پذیرش دختران مجرد سرباز می‌زنند.

دردسر‌های ابلاغیه سال ۷۸

نکات امنیتی و مهم برای رزرو هتل برای دختر مجرد

مکان هتل

سعی کنید قبل از  اقدام به رزرو هتل تحقیق کلی در مورد موقعیت مکانی و اطراف و سابقه هتل داشته باشید. نظرات و کامنت های افراد را در مورد برخورد با مسافرت بخوانید. چک کنید مسیر دسترسی با خودرو شخصی، مترو یا اتوبوس مسیر امن است یا نه. بهتر است هتلی که در رزرو می کنید در خیابان باشد و اگر در داخل کوچه است کوچه با امنیتی باشد. با توجه به نوع کار شما که مثلا در شرق تهران است، سعی کنید مناطق شرقی تهران را بررسی کنید.

نوع هتل

بهتر است قبل از رزرو هتل در مورد خود هتل نیز تحقیق فرمایید. اولا تماس بگیرید و بپرسید که مانعی برای رزرو هتل برای دختر مجرد وجود دارد یا نه. بهتر است هتل نگهبانی شبانه روزی، دوربین‌های امنیتی و کنترل‌های ورود و خروج برای مسافران داشته باشد. بهتر است با پذیرش هتل معاشرت داشته باشید و از شرایط هتل سوال فرمایید.

نکات امنیتی و مهم برای رزرو هتل برای دختر مجرد

رزرو طبقات میانه و بالا

الان اکثر هتل‌ها دارای آسانسور بوده ولی در طبقات اول سر و صدای بیشتری شنیده می‌شود. این صدا عامل مزاحمت برای مسافر تلقی می‌شود. طبقات میانه هتل معمولا از امنیت بالایی برخوردار بوده و آرام‌تر خواهد بود. طبقات آخر‌هم به دلیل خلوتی بیشتر نگران کننده است. چه بسا رزرو هتل برای دختر مجرد دشوار‌تر بوده به این نقاط توجه فرمایید.

رزرو طبقات میانه و بالا

بررسی اتاق خواب و قفل در

در زمان دریافت کلید اتاق، از سالم بودن قفل در مطمئن باشید. سعی کنید در شب حتما اتاق خود را قفل کرده و کلید را رو در بزارید. پول و اشیاء با ارزش خود را در درون گاوصندوق هتل قرار دهید. قبل از بستن گاوصندوق از سالم بودن قفل آن اطمینان پیدا کنید. اتاق های هتل دارای چشمی برای دیدن بیرون است. در زمان در زدن، اول طرف را شناسایی کرده و بعد اقدام به بازکردن در نمایید.

در این مقاله سعی داشتیم در مورد رزرو هتل برای دختر مجرد و اجاره روزانه آپارتمان صحبتی داشته باشیم و در آخر به نکات امنیتی رزرو هتل پرداختیم.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *