۰

هتل ها و اقامتگاه های مناسب مرند

هتل ها و اقامتگاه های مناسب مرند
بازدید 47

برای کسانی که قصد سفر و اقامت در شهر شهر مرند استان آذربایجان شرقی را دارند، هتل ها و اقامتگاه های مناسب مرند را معرفی می کنیم.

شهر تاریخی مرند، در شمال شهر تبریز و در فاصله ۸۰ کیلومتری این شهر واقع شده است. سفر به این شهر را در ۴ فصل هوایی پیشنهاد می کنیم. فصل بهار و تابستان به خاطر طبیعت بی نظیر و باغات میوه ارگانیک خود بسیار محبوب می باشد. در فصل سرما و زمستان نیز به خاطر وجود پیست اسکی مورد توجه بسیاری از گردشگران ایرانی و خارجی قرار گرفته است.

در این مقاله، در مورد هتل ها و اقامتگاه های مناسب مرند، صحبت خواهیم کرد. گرچه هتل ها و مهمان پذیری های مختلفی در شهر مرند واقع شده است. ولی سه اقامتگاه این شهر که در ادامه توضیح خواهیم داد، مورد تایید سایت سفر بازی قرار گرفته است. برای آشنایی با امکانات، تجهیزات و واحد های اقامتی این سری هتل ها با ما همراه باشید.

هتل جهانگردی مرند

در سال ۱۳۷۲ همزمان با ساخت مجموعه هتل های جهانگردی در سراسر ایران، این هتل بسیار شیک نیز در شهر مرند افتتاح گردید. هتل جهانگردی مرند که در دو طبقه ساخته شده که مجموعاً دارای ۲۷ اتاق می باشد.

با توجه به محبوبیت این اقامتگاه، در سال های متعدد مورد بازسازی قرار گرفته است. آخرین بازسازی مجموعه در سال ۱۳۹۳ بود است. با توجه به موقعیت جغرافیایی و می توانید به صورت پیاده از مسجد جامع امامزاده سید ابراهیم بازدید نمایید. در هتل جهانگردی واحد های اقامتی وجود دارد که می توانید یکی از اتاق های دو تخته، سه تخته و سوئیت های سه نفره را رزرو نمایید.

آدرس مجموعه در کیلومتر ۴ جاده قدیم مرند به تبریز واقع شده است.

هتل جهانگردی مرند

مجموعه فرهنگیان

اگر قصد اقامت در مرکز شهر مرند را دارید، خانه معلم مرند را پیشنهاد می کنیم. این مجموعه که دارای واحد اقامتی، تالار عروسی و رستوران بوده، بسیار مورد توجه اهالی و ساکنان شهر مرند واقع شده است. اهالی شهر مراسم های مهم خود را در این هتل و مجموعه برگزار می کنند.

اقامتگاه خانه معلم در سال ۱۳۸۲ واقع شده و با اقامت در این هتل می توانید به صورت رایگان از صبحانه برخوردار شوید. خانه معلم دارای اتاق های دو نفره، سه نفره، چهار نفره، هفت نفره و هشت نفره است که برای سفر های خانوادگی و پرجمعیت بسیار مناسب می باشد. اتاق های بسیار لوکسی برای فرهنگیان عزیز در این هتل وجود دارد که فرهنگیان و معلمان با پرداخت یک سوم هزینه می توانند در این هتل اقامت داشته باشند. در ادامه معرفی هتل ها و اقامتگاه های مناسب مرند، هتل سنتی یام را مورد بررسی قرار می دهیم.

آدرس هتل مرکز شهر مرند خیابان جلفا پایینتر از فرمانداری واقع شده است.

مجموعه فرهنگیان

مجموعه اقامتی کاروانسرای یام شهر مرند

کاروانسرای اقامتی یام در ۴۵ کیلومتری شهر تبریز و در مسیر برگشتی از شهر از شهر مرند واقع شده است. کاروانسرا بسیار زیبا و سنتی یام، یکی از کاروانسرا های ساخته شده توسط شاه عباس می باشد که در مسیر جاده ابریشم واقع شده است. این مکان،محلی برای استراحت، تعویض اسب های تازه نفس بوده و دارای قسمت های مختلفی مانند اصطبل، هشتی، اتاق های اقامتی و غیره بوده است. امروزه نیز با توجه به مرمت و بازسازی های اخیر، تبدیل به یکی از زیباترین اقامتگاه های سنتی در قسمت شما غربی ایران شده است.

کاروانسرای یام شهر مرند

مزیت های هتل سنتی و کاروانسرا یام

با بازسازی بنا توسط اداره سازمان میراث فرهنگی، تبدیل به یکی از اقامتگاه های سنتی ایران شد. هتل با چشم انداز بسیار زیبا از اتاق های هتل به سوی دامنه های کوه میشو و پیست اسکی باعث محبوبیت شهر شده است. آب هوای بسیار طبیعی و دلچسب هتل یکی از مزیت های اقامت در این مجموعه می باشد.

مجموعه اقامتی کاروانسرای یام شهر مرند

دسترسی و واحد های اقامتگاه

با توجه به عبور بسیاری از تجار و بازرگانان از این منطقه، مورد توجه بیشتر این اشخاص قرار گرفته بود. با رزرو هتل سنتی اقامتی کاروانسرای یام مرند، می توانید دسترسی آسانی به پیست اسکی و سایر مناطق گردشگری شهر خواهید داشت. همچنین با رزرو هتل می توانید به تجهیزات و امکانات هتل به صورت رایگان دسترسی داشته باشید. اتاق دو تخته تویین، اتاق سه تخته، اتاق چهار تخته، اتاق پنج تخته و سوئیت یک خوابه پنج نفری از اتاق ها و واحد های اقامتی مجلل هتل محسوب می شود. تمامی اتاق ها دارای صبحانه بوده که می توانید به رستوران مجموعه مراجعه نمایید که ظرفیت بیش از ۴۰۰ نفر را دارا می‌باشد.

محوطه هتل محلی مناسب برای پارک خودرو‌های خود بوده و می توانید بدون نگرانی خودرو خود را پارک نمایید.

امروز هتل ها و اقامتگاه های مناسب مرند را معرفی کردیم. امیدواریم برای شما سودمند باشد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *