۰

اقامتگاه کاشانه روشن و لیست اقامتگاههای سنتی اصفهان

اقامتگاه کاشانه روشن
بازدید 97

موقعیت اقامتگاه کاشانه روشن

اقامتگاه کاشانه روشن در استان اصفهان و مرکز شهر کاشان در میدان کمال الملک خیابان فاضل است.دسترسی به مکانهای مهم شهر از جمله بازار سنتی کاشان و خانه های تاریخی شهر را دارد. این خانه سنتی دارای یک حیاط با پوشش زیبا گل ها آراسته شده که یک سفر به یاد ماندنی را برای شما رقم خواهد زد.اقامتگاه کاشانه روشن به دلیل ساختار بومی نسبت به دیگر مراکزاقامتی مانند هتل و خانه های اجاره ای اقامتگاه های فرهنگی مذهبی ویژگی ها و شرایط خاص خود را دارد به دلیل همین ویژگی ها مسافران و گردشگران رضایت بیشتری دارند.کاشانه روشن در سال ۱۳۹۸ مرمت و مورد بهره برداری رسید.برای دسترسی آسان و رزرو آنلاین اقامتگاه سنتی با سفربازی همراه باشید.

اقامتگاه بوم گردی(اقامتگاه سنتی)

اقامتگاه بوم گردی(اقامتگاه سنتی)

تاریخ احداث اقامتگاه بوم گردی که با نام اقامتگاه سنتی هم شناخته می شوند درجهان به سال ۱۹۹۴ باز میگردد.اقامتگاهایی طبیعی بیشتر با بافت روستایی همچنین تاریخی هستند معماری و مواد بکار رفته در ساخت آنها از مواد طبیعی و ارگانیک به شکلی سازگار با محیط و بافت بومی استفاده میشود.

ویژگی وامکانات اقامتگاه کاشانه روشن

از مهم ترین ویژگی ها این اقامتگاه که بیشتر مسافران راجب آن صحب میکنند اداره و مدیریت توسط افراد و خانواده های بومی آن منطقه است. از دیگر مزیت ها نسبت به هتل و خانه های اجاره ای ارائه غذا و نوشیدنی های بومی، صنایع دستی محلی،اجرای نمایش و موسیقی زنده خدمات اینترنت وامکانات متنوع دیگر.

ویژگی وامکانات اقامتگاه کاشانه روشن

در این اقامتگاه با میزبانان مانند میهمان پذیرایی میشود این امر باعث دلگرمی و امنیت بیشتر مسافران و گردشگران و در نهایت منجر به توسعه جامعه محلی می شود.

معماری کاشانه روشن

کاشانه روشن دوطبقه دارای ۹ واحد اقامتی با اتاق های دوتخته سه تخته چهارتخته دکوراتیو و دارای موبلمان هستند.بعضی اتاق ها داری سیستم کف خواب هستند که حسی نوستالژی خانه مادربزرگ و دورهمی های شبانه خانوادگی را میدهد.

معماری کاشانه روشن

این اقامتگاه دارای نور گیر در طول روز و سیستم نورپردازی شبانه که فضای جذاب و شاعرانه ای را میسازد.در وسط حیاط اقامتگاه حوض با ماهی های قرمز وسفید تزئین شده با گلدان های سفالی حس آرامش بخشی را به گردشگران هدیه میکند.نقش ونگارهای ایرانی بر سطح دیوارهای اقامتگاه زمان زیادی را گردشگران را مات این طرح ها میکند.

سرویس های بهداشتی و حمام هم از معماری سنتی طراحی شده مهمان ها حس متفاوتی را نسبت به حمام های خود دارند برایشان تازگی خاصی دارد.شیرالات مدرن طرح سنتی هم ساده و هم شیک هستند.

پنجره های رنگارنگ با چهارچوب چوبی انعکاس نور خورشید پرتوهای رنگی را کف حیاط بوجود می آورد.میزهای چوبی با رو اندازهای سنتی فضایی یک دست را تشکیل می دهند.پذیرایی با ضروف سنتی و لباس محلی پرسنل حس آرامش و امنیت را برای گردشگران به همراه دارد.

گردشگران از سرتاسر جهان برای دست یافتن به اقامتگاه هایی نظیر کاشانه روشن هتل ها و کاخ های عیانی خود را رها کرده به دنبال لحظه ای آرمش مایل ها مسافت را طی می کنند.بسیاری از گردشگران مهمان های هر ساله این اقامتگاه ها هستند.با یکبار سفر به این اقامتگاه ها دیگر در ذهن ماندگار میشود وهرساله به دنبال این آرامش مانند پرنده ای مهاجر به آنجا بازگشته تا بار دیگر تجربه ای هر ساله اش را تازه کند.

لیست اقامتگاه سنتی اصفهان

استان اصفهان از بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر واقع در مرکز ایران است. اصفهان نصف جهان میراث تاریخی وقطب معماری ایران است.استان اصفهان بیشترین اقامتگاه بومی را در کشور دارد.همچنین اکثر اقامتگاهها در شهر کاشان شهر گل وگلاب پایتخت فرش و قالی جهان قرار دارند.از جمله اقامتگاه های شهر اصفهان عبارتاست از:

 • اقامتگاه بومگردی عمارت کاشان
 • اقامتگاه بومگردی سرای سوشید(کاشان)
 • اقامتگاه سنتی نه چم(خانه تاریخی عادل(
 • اقامتگاه بومگردی آویلا(کاشان)
 • اقامتگاه بومگردی خانه دوست(کاشان)
 • دهکده گل سرخ(اصفهان)
 • اقامتگاه بومگردی شب نشین(خور و بیابانک)
 • اقامتگاه بومگردی و سنتی ورزنه
 • اقامتگاه بومگردی کیخسرو(نائین)
 • اقامتگاه بومگردی کاریز(نائین)
 • کاروانسرای عامری زواره(اردستان)
 • اقامتگاه بومگردی ننه کوکب(اردستان)
 • عمارت فرانگیز ماریکو زواره(اردستان)

برای رزرو آنلاین اقامتگاه بومگردی هرجای از کشور از طریق رزرو هتل سایت سفربازی میتوانید اقامتگاه مورد نظرتان را انتخاب کنید

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *