۰

اقامتگاه های سنتی شهر یزد

اقامتگاه های سنتی شهر یزد
بازدید 69

شهر تاریخی یزد دارای اقامتگاه های سنتی است. مب توانید یک سفر سنتی را در زمان سفر به یزد تجربه نمایید. با ما همراه باشید تا بخشی اقامتگاه های سنتی شهر یزد را معرفی نماییم.

هتل سنتی داد

مقاله امروزمان را با معرفی هتل چهار ستاره سنتی یزد شروع می نماییم. هتل دو طبقه داد یزد دارای ۸۸ اتاق بوده که در سال ۱۳۰۷ افتتاح شده است. یکی از نقاط قابل توجه این هتل می توانیم به امکانات رفاهی مدرن اشاره نماییم. هتل با اینکه که به حالت سنتی طراحی شده ولی تجهیزات قابل قبول و مدرنی دارد.

در زمان اقامت و رزرو هتل داد، می توانید از صبحانه رایگان برخوردار شوید. اتاق های هتل شامل واحد های یک تخته، اتاق یک تخته استاندارد روبه اندرونی، اتاق دو تخته ۹۴ ساله سنتی، اتاق دو تخته تویین ۹۴ ساله، اتاق دو تخته رو به حیاط، اتاق سه تخته، سوئیت رویال دو نفره، اتاق سه تخته و اتاق چهار تخته اشاره نماییم.

با توجه به موقعیت جغرافیایی هتل، فاصله بسیار نزدیکی با بادگیرهای شهر داشته و می توانید با طی دو کیلومتر از بازار تاریخی شهر بازدید نمایید. برای سرو ناهار یا شام می توانید به رستوران مجموعه با هزینه جداگانه مراجعه نمایید یا از رستوران های اطراف هتل و بافت تاریخی استفاده نمایید. توجه داشته باشید اینترنت و استخر هتل برای مهمانان کاملاً رایگان می‌باشد

آدرس هتل میدان شهید بهشتی خیابان دهم فروردین پلاک ۲۱۴ است.

همچنین بیشتر بخوانید: معرفی بهترین هتل های یزد 

هتل سنتی داد

هتل باغ مشاهیر الممالک

در ادامه معرفی اقامتگاه های سنتی شهر یزد، بهتر است نگاهی به هتل باغ مشاهیر الممالک یزد داشته باشیم. این هتل که در بلواری به همین نام ساخته شده که دارای ۳۰۶ اتاق در سه طبقه است. هتل چهار ستاره باغ مشاهیر، در بخشی از بافت سنتی و قدیمی شهر واقع شده و سال ساخت هتل را می‌توانیم به دوران قاجاریه نسبت دهیم.

در سال ۱۳۹۷ با تغییر کاربری و تجهیزات آن، تبدیل به اقامتی لوکس و کاربردی شد. در زمان اقامت و رزرو هتل مشاهیر الممالک یزد، می‌ توانید از حیاط مجموعه با فواره ها و نهر جاری آن لذت ببرید. همچنین اقامتگاه با معماری خاص و زیبایی ساخته شده و مقدم تمام مسافران و مهمانان هتل را گرامی می دارد.

هتل دارای اتاق های بسیار لوکس و زیبایی است که به عنوان نمونه می‌ توانیم به اتاق‌ه ای رو به باغ یا سوئیت های بسیار مجلل آن اشاره نماییم. با رزرو هتل، دسترسی بسیار آسانی تا آتشکده زرتشتیان خواهد داشت.

آدرس هتل در خیابان انقلاب بلوار مشیرالممالک واقع شده است.

هتل باغ مشاهیر الممالک

هتل فهادان یزد

در زمان سفر به شهر یزد، بهتر است هتل فهادان یزد را مورد توجه داشته دهید. این هتل زیبای سنتی، در مرکز شهر واقع شده و در دوران قاجار افتتاح شده است. با توجه به قدمت آن، اولین هتل های احداث شده در شهر یزد بوده و تاریخ بسیاری دارد. هتل از موقعیت جغرافیایی بهتری برخوردار بوده و دسترسی آسانی تا مناطق گردشگری از جمله زندان اسکندر خواهید داشت.

اتاق های هتل شامل واحدهای یک تخته و دو تخته به صورت ساده و وی‌ آی‌ پی بوده و در صورت سفر خانوادگی می توانید از واحدهای دوبلکس یا کانکت هتل بهره مند شوید.

آدرس هتل خیابان امام خمینی، خیابان فهادان، مقابل زندان تاریخی اسکندر واقع شده است.

در ادامه بحث امروز که در مورد اقامتگاه های سنتی شهر یزد، نگاهی به دو اقامتگاه سنتی شاه ابوالقاسم و کاروانسرای مشیر یزد داریم.

هتل فهادان یزد

 

اقامتگاه سنتی شاه ابوالقاسم یزد

اقامتگاه سنتی شاه ابوالقاسم یزد، یکی از زیبا ترین اقامتگاه های این استان بوده که در سال ۱۳۹۸ افتتاح شده است. با توجه به قدمت، آن یکی است اقامتگاه های سنتی شهر یزد است. موقعیت جغرافیایی هتل در بافت تاریخی و یکی از بهترین قسمت های شهر واقع شده است. مسافران و مهمانان هتل با خروج از ساختمان هتل، می تواند از اماکن تاریخی مانند آسیاب آبی، زندان اسکندر و بازار تاریخی به راحتی بازدید نمایند.

اقامتگاه شاه ابوالقاسم واحدهای متناسبی با قیمت های عالی برای شما دارد. می توانید برای رزرو این هتل زیبا به سایت سفر بازی مراجعه کرده و از میان اتاق های هتل، واحد اقامتی متناسب و خود را رزرو نمایید. با توجه به توریستی بودن شهر و امکان تکمیل ظرفیت هتل های شهر، رزرو هتل و اقامتگاه متناسب خود را قبل از سفر انجام دهید.

آدرس هتل در خیابان سید گلسرخ، کوچه ابوالقاسم، مجاورت مدرسه دخترانه احرامیان واقع شده است.

اقامتگاه سنتی شاه ابوالقاسم یزد

کاروانسرای مشیر

به عنوان آخرین مورد رزرو هتل سنتی، به معرفی کاروانسرای مشیر یزد می‌رسیم. این کاروانسرا با نمای بسیار زیبا و سنتی در منطقه بازارچه مشیر الممالک واقع شده است. هتل دارای ۱۹ به اتاق بوده که در دو طبقه اقامتی واقع شده است. این هتل نیز همزمان با سایر بنا های مشهور یزد در دوران قاجار ساخته شده و با توجه به حکومت مشیرالممالک بسیاری از بناهای این منطقه به این نام، نامگذاری شده اند.

پس از ۱۰ سال بازسازی سرانجام در سال ۱۳۸۵ افتتاح گردید و به یکی از محبوب ترین مناطق اقامتی و گردشگری شهر یزد تبدیل شد. در نظر داشته باشید با رزرو هتل، می توانید از صبحانه اینترنت بصورت رایگان برخوردار شوید. کاروان سرا مشیر الممالک، فاصله بسیار نزدیکی تا بازار تاریخی، مسجد جامع و میدان امیرچخماق دارد و می توانید به صورت پیاده از تمام مناطق گردشگری مرکزی شهر بازدید نمایید.

آدرس هتل در بلوار امامزاده جعفر خیابان مصلی بازارچه مشیرالممالک واقع شده است.

کاروانسرای مشیر

برای رزرو اقامتگاه های مدرن و مقرون به صرفه، دیگر مقالات ما را دنبال نمایید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *