۰

انواع مختلف اتاق برای رزرو در هتل‌ ها

انواع مختلف اتاق برای رزرو در هتل‌
بازدید 116

انواع مختلف اتاق برای رزرو در هتل‌ ها و اقامتگاه‌ها، وجود دارد. به طور کلی در سراسر دنیا یک دسته‌بندی خاص برای اتاق‌های هتل در نظر گرفته شده است. بر اساس این استاندارد انواع اتاق‌های موجود در هتل‌ها و اقامتگاه‌های بوم‌گردی دسته‌بندی ‌می‌شوند. اگر به سفر و گردشگری علاقه دارید باید با اصطلاحات رایج در مورد اتاق‌های هتل آشنا شوید. آشنایی با انواع اتاق های هتل به انگلیسی و فارسی می‎‌تواند در انتخاب و رزرو اتاق بهتر به شما کمک کند. گاهی اوقات در هتل‌های مختلف، نام اتاق بر اساس تعداد تخت مشخص می‌شود. عوامل زیادی مانند تعداد نفرات، مبلمان و دکوراسیون اقامتگاه نیز در تعیین نام آن موثر هستند. بنابراین دسته‌بندی اتاق‌ها با توجه به روش‌های متنوعی انجام می‌شود.

اصطلاحاتی مانند اتاق یک نفره، اتاق دو نفره، اتاق سه نفره و اتاق چهار نفره در هتل‌ها، نشان‌دهنده تعداد تخت در آن‌ها است. گاهی اوقات هتل اجازه ورود افراد بیشتری را هم می‌دهد. اما این موضوع در هتل‌های مختلف یکسان نیست. البته در بیشتر موارد، اضافه تر شدن نفرات شامل هزینه است. ابعاد اتاق‌ها در هتل‌های مختلف، متفاوت است. گاهی ممکن است یک اتاق ۲ تخته تنها گنجایش ۲ نفر را داشته باشد. به همین دلیل هتل از پذیرفتن نفر اضافی جلوگیری خواهد کرد.

اتاق برای رزرو در هتل‌

لیست اتاق‌های هتل برای رزرو

انواع اتاق های هتل به انگلیسی

یک دسته‌بندی جهانی و استاندارد برای اتاق‌های هتل وجود دارد. معماران نیز با توجه به همین دسته‌بندی، هتل‎ها را طراحی می‌کنند. اتاق یا سوئیت اداری (Office Suite)، اتاق کوچک (Mini Suite)، اتاق معمولی (Junior Suite)، اتاق دو لوکس(Deluxe Suite)، سوئیت دوبلکس(Duplex Suite) و اتاق VIP جزو این دسته‌بندی قرار می‌گیرند. البته در ایران از واژه انگلیسی نیز برای نام گذاری سوئیت و اتاق استفاده می‌شود. مثلا اتاق معمولی با نام اتاق جونیور شناخته می‌شود. اتاق کینگ، دبل اکونومی و استاندارد از دیگر اصطلاحات در هتل‌ است که برای نام‌گذاری اتاق‌های مختلف به کار می‌رود. انواع مختلف اتاق برای رزرو در هتل‌ ها دارای شرایط و ویژگی‌های مختلفی هستند.

اتاق کینگ به اتاق بزرگ هتل گفته می‌شود. این اتاق علاوه بر ابعاد بزرگتر نسبت به سایر اتاق‌ها، از نظر شرایط رفاهی نیز، امکانات بیشتری را در اختیار مسافر قرار می‌دهد. تخت‌خواب این اتاق بسیار بزرگتر از سایر اتاق‌ها است. تعداد افرادی که می‌توانند این اتاق را رزرو کنند، در حدود ۱ الی ۲ نفر است. ابعاد حدودی آن نیز بین ۳۲ تا ۵۰ مترمربع است.

انواع اتاق های هتل به انگلیسی

رزرو انواع اتاق های هتل به انگلیسی

سوئیت جونیور چیست؟

در هتل‌ها به اتاق‌های معمولی، سوئیت جونیور گفته می‌شود. اتاق‌‌های هتل بزرگ هستند و دارای امکاناتی مانند تخت و مبلمان هستند. به همین دلیل به آن‌ها سوئیت گفته می‌شود. بخش نشیمن و اتاق خواب در این سوئیت‌ها از هم جدا نیست. البته ممکن است از طریق قفسه، پارتیشن و یا کمد از یکدیگر جدا شوند. جونیور سوئیت با سنیور سوئیت در ارتباط است. این اتاق به صورت ۱ تخته یا ۲ تخته به مسافر داده می‌شود. انواع مختلف اتاق برای رزرو هتل‌ ها شرایط مخصوص به خود را دارند.

سوئیت جونیور (Junior Suite) یکی از رایج‌ترین اتاق‌های هتل است که افراد زیادی از آن استقبال می‌کنند. شما با رزرو این اتاق می‌توانید لحظات آرامی را سپری کنید. درواقع اتاقی دنج و آرام برای استراحت مسافر است. ممکن است این اتاق در طبقه اول، دوم و یا سوم قرار گرفته باشد. در هتل‌ها و اقامتگاه‌های مختلف مکان این اتاق متغیر است. تمامی امکانات مورد نیاز در این اتاق قرار دارند. تلویزیون، کمد لباس، سرویس بهداشتی، اینترنت، یخچال، سشوار، حوله، سیستم گرمایش و سرمایش و کتری برقی از لوازم و امکانات این بخش است.

سوئیت جونیور چیست؟

جونیور سوئیت یک اتاق معمولی در هتل است.

روش‌ها و انواع مختلف اتاق برای رزرو در هتل‌ ها

همانطور که در بالا شرح داده شد، امکان رزرو اتاق‌های مختلف برای مسافران وجود دارد. اما این رزرو به چه صورت انجام می‌شود. انواع مختلف اتاق برای رزرو در هتل‌ ها موجب شده است که رزرواسیون نیز به روش‌های متفاوتی انجام شود. در گذشته تنها رزرو هتل و اتاق با استفاده از تلفن و یا حضوری امکان‌پذیر بود. با ورود اینترنت به عرصه تکنولوژی و استفاده اکثر افراد از گوشی‌های هوشمند، رزرو هتل و اقامتگاه نیز به صورت اینترنتی انجام می‌شود.

انواع سایت و نرم‌افزار مختلف برای رزرو اتاق و هتل طراحی شده است. بنابراین در بحث رزرواسیون اتاق‌ها روش‌های مختلفی وجود دارد. شما می‌توانید با این روش، انواع اتاق‌ها را در هتل رزرو کنید. برای  رزرو انواع مختلف اتاق برای رزرو در هتل‌ ها می‌توانید از ویژگی، عکس‌ها و امکاناتی که در این نرم‌افزارها شرح داده شده است، استفاده کنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *